znamiona na ciele, leczenie brodawek, znamiona na ciele, brodawki skórne, brodawka łojotokowa zdjęcia

Masz Znamiona Na Skórze? Ten Film Jest Dla Ciebie

Znamiona to nieprawidłowości rozwojowe skóry o charakterze wrodzonym. Niektóre z nich ujawniają się jednak dopiero w późniejszym okresie życia (tzw. znamiona nabyte), choć mogą być one obecne także już przy urodzeniu. 

Znamiona wrodzone ma ok. 1 proc. noworodków. W 1 na 20 tys. przypadków ich średnica przekracza 10 cm, a w 1 na 500 tys. są jeszcze większe i zajmują np. całe pośladki lub dolną część pleców. Większość znamion wrodzonych ma na swej powierzchni włosy – stąd ich potoczna nazwa “myszka”. Dziś opowiem Wam nieco więcej o dość specyficznym rodzaju znamion mianowicie o włókniakach czyli naroślach, które nazywamy włókniakami oraz metodach jak pozbyć się ich prostym, domowym sposobem.

Włókniaki twarde są zmianami odczynowymi włóknistymi i powstają niezależnie od wieku. Są z reguły pojedyncze, mniejsze niż włókniaki miękkie, usadowione na skórze i wraz z nią przesuwalne względem podłoża; nie dadzą się odprowadzić uciskiem w głąb skóry. Najczęstsze są na kończynach, a ich mnogość wzrasta z wiekiem. Leczenie specjalistyczne obejmuje wycięcie chirurgiczne, elektrochirurgiczne lub kriochirurgiczne, a wykonuje się je głównie ze względów estetycznych. Czy zauważyłeś u siebie niewielką dodatkową skórkę, której kilka lat temu zwyczajnie nie było? Może być to właśnie znamię zwane włókniakiem skóry, który chociaż nie jest złośliwy i nie powinien wzbudzać u ciebie podejrzeń względem zagrożenia dla zdrowia, z pewnością może być zwyczajnie denerwujący.

Większość z nich znajduje się pod ubraniami czy bielizną, co nie stanowi aż takiego problemu jak w sytuacjach kiedy brodawki występują w miejscach odkrytych przez co są bardziej zauważalne. Zdarza się jednak, że twój ulubiony sweter lub koszulka mogą pocierać odstający kawałek skóry powodując u nas duży dyskomfort do którego nie jesteś przyzwyczajony. Możesz rozważyć usunięcie włókniaka u dermatologa, ale zabieg ten zwyczajnie może okazać się zbyt drogi. Zamiast tego proponuję Ci rozważenie zastosowania bardziej naturalnej choć wymagającej więcej cierpliwości metody usunięcia brodawek, którą możesz zastosować we własnym domu.

Nie martw się, ta metoda nie będzie obejmowała żadnych nacięć, technik zamrażania, ani wizyty w gabinecie lekarza. Najlepszy w tej metodzie jest fakt, że nie wywołuje ona żadnego bólu. Po raz kolejny w kuracji anty-brodawkowej pojawia się nasz stary, dobry surowym, niefiltrowany ocet jabłkowy. To właśnie a pomocą octu możemy bezpiecznie usunąć niechciane znamiona. Powodem dla którego ta metoda jest świetna, jest fakt, że kwas jest wystarczająco silny, aby usunąć znamię z twojej skóry nie wyrządzając tym samym szkody otaczającej je skórze.

Oto przepis:
Wystarczy namoczyć wacik lub kulkę waty w niewielkiej ilości octu jabłkowego i wcierać go w znamię. Stosuj leczenie trzy razy dziennie: rano, po południu i wieczorem. W końcu zauważysz, że znamię jaśnieje po czym wyschnie i odpadnie.

A ty ? Masz jakieś znamiona których szczególnie się wstydzisz? Gdzie dokładnie się one znajdują? Podziel się z nami sekretem i zostaw komentarz!


projekt natura udestepnij na FB
 

Designed by katemangostar / Freepik

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0Add your comment

Your email address will not be published.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Przeczytaj poprzedni wpis:
kurkuma alzheimer, kurkuma ekstrakt, kurkuma alzheimer, kurkume, kminek, kurkuma curry, kurkuma właściwości,
Zanim Polecisz Komuś Kurkumę Powinieneś To Wiedzieć

Być może obiły Ci się o uszy korzyści zdrowotne kurkumy, której właściwości są rewelacyjne dla naszego zdrowia. A może jesteś...

Zamknij