zdrowe oczy, krem pod oczy pod makijaż,przez twe oczy zielone nuty,jaskra,oczy makijaż,zenek martyniuk przez twe oczy zielone,malowanie oczu,krem pod oczy rozjaśniający cienie

5 Rzeczy Które Twoje Oczy Próbują Powiedzieć Ci o Twoim Zdrowiu

Oczy powszechnie nazywamy zwierciadłem naszej duszy. Krótkie spojrzenie może powiedzieć nam więcej o nastroju, charakterze i zamiarach danej osoby niż język ciała.

To jednak nie wszystkie ważne funkcje naszych oczu. Często to właśnie patrząc sobie w oczy możemy dowiedzieć się o pustoszących nasz organizm chorobach. Problemy ze wzrokiem mogą sygnalizować wiele innych chorób i to właśnie dzięki nim możemy się o nich dowiedzieć. Jeśli z nieznanych ci powodów cierpisz na podwójne widzenie lub jego nagłe utraty jak najszybciej skonsultuj się ze swoim lekarzem. Ten niepozorny symptom może wskazywać na nadchodzący zawał. Wiedząc o tym, zachęcamy cię, byś poświęcił chwilę swojego czasu i spojrzał sobie głęboko w oczy. To one powiedzą ci, jak ma się twoje zdrowie ogólne.

Rozmazująca się wizja – Problem z ostrością widzenia może być przyczyną spędzania zbyt długich godzin przed komputerem lub ekranami tableta czy smartfon. CVS inaczej zwane syndromem widzenia komputerowego może powodować zbytnie obciążenie dla twoich oczu nie pozwalając im na prawidłowe łapanie ostrości. Rozwiązanie jest oczywiste i bardzo proste. Rób sobie jak najdłuższe i jak najczęstsze przerwy w używaniu urządzeń emitujących niebieskie światło. Inną przyczyną problemów z widzeniem może być retinopatia cukrzycowa. Dotyka ona cukrzyków atakując ich układ wzrokowy.

Powracające jęczmienie – Jęczmień może być efektem rosnącej nieprawidłowo rzęsy lub niegroźnymi stanami zapalnymi powiek. Są one bardzo bolesne i irytujące, ale najczęściej po kilku dniach znikają. Czasem jednak ich leczenie wymaga podania antybiotyków, a bardzo rzadko mogą być nawet zaraźliwe. Jeśli od kilku tygodni lub miesięcy cierpisz na powracający jęczmień, skonsultuj się z optometrystą.

Ciemny punkt – Jeśli twoją wizję zakłóca czarna plamka, możesz skojarzyć to z symptomem nadchodzącego bólu głowy. Ciemne plamki lub martwe punkty, którym najczęściej towarzyszy migotanie świateł lub pojawianie się przed oczami linii nazywa się najczęściej aurą migrenową. Aura migrenowa to zespół objawów, które zwiastują atak migreny, czyli pojawiają się przed migrenowym bólem głowy. Ogólnie rzecz biorąc, migrenę można podzielić na dwa podstawowe rodzaje – bez aury i z aurą (medycyna wyróżnia kilkanaście szczegółowych typów migreny, niektórym towarzyszy aura). Migrena bez aury występuje zdecydowanie częściej, bo w 80% przypadków. Migrena bez aury jest nazywana niekiedy migreną prostą, zaś migrena z aurą – migreną klasyczną. Jeśli przytrafiają Ci się takie stany, odpocznij w zaciemnionym pokoju i poczekaj aż ból głowy minie. Później jednak jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem.

Tarczyca – Tarczyca może powodować dwa bardzo istotne zaburzenia. Jednym z nich jest utrata włosków na naszych brwiach i wytrzeszcz. Jeśli zauważyłeś, że włosy z twoich brwi wypadają, a twoje gałki oczne zdają się być bardziej odsłonięte, może to znaczyć, że masz problemy z tarczycą, która kontroluje nasz metabolizm i hormony.

Żółtaczka – Żółtaczka powoduje u pacjenta zażółcenie oczu. Jak powszechnie wiemy, najczęściej atakuje noworodki, ale może także pojawić się u dorosłych. Jest to oznaka problemów z systemem dróg żółciowych, który obejmuje między innymi wątrobę i pęcherzyk żółciowy.

projekt natura, odchudzanie, jak schudnąć, udestepnij na FB

photo by: 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0Add your comment

Your email address will not be published.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Przeczytaj poprzedni wpis:
wypadanie włosów leczenie, szampon na porost włosów,preparaty na wypadające włosy,wypadanie włosów u kobiet,wypadają mi włosy,preparaty przeciw wypadaniu włosów,wypadanie włosó
Czy w Twoim Otoczeniu Ma Ktoś Problem z Łysieniem?

Powierzchownie może wydawać się niegroźne, ale łysienie plackowate jak każda choroba autoimmunologiczna wzbudza niepokój i obniża jakość życia tych, których...

Zamknij