zdrowe odżywianie, zdrowa dieta, zdrowe przepisy, kierunek zdrowie, odchudzanie, zdrowe odchudzanie, zdrowie, oczyszczanie

5 RZECZY, KTÓRYCH NIE POWINIENEŚ ROBIĆ PO JEDZENIU… Zdrowa Dieta

Ludzie zwykle kładą się lub siedzą wygodnie na krześle po kolacji, ale jest to wielki błąd, którego nigdy nie należy robić. Zdaniem ekspertów te nawyki są bardzo niebezpieczne i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Oto 5 rzeczy, których nie powinieneś robić po zjedzeniu:

1. Palenie – Jeśli jesteś palaczem, wiesz, jak silne jest pragnienie zapalenia papierosa po posiłku.

Jednak palenie zaraz po posiłku jest bardzo nie dobre, a jeśli musisz to zrobić, poczekaj przynajmniej kilka godzin po posiłku. Papieros zawiera nikotynę, substancje, która wiąże się z tlenem, którego organizm rozpaczliwie potrzebuje do trawienia, co powoduje, że organizm pochlania substancje rakotwórcze. Według wielu badan, palenie papierosa po posiłku ma ten sam skutek, co palenie 10 papierosów na raz, a także znacznie zwiększa ryzyko raka jelit i płuc.

2. Jedzenie owoców – Spożywanie owoców powinno odbywać się przed posiłkiem, a nie później.

Owoce wymagają trawienia specjalnych
enzymów, a naturalne cukry potrzebują więcej czasu, aby je wchłonąć. Ponadto spożywanie owoców po posiłku może powodować problemy trawienne, takie jak niestrawność, zgaga i odbijanie. Z drugiej strony spożywanie owoców przed posiłkami Pomorze Twojemu ciału korzystać z wszystkich składników odżywczych, błonnika i cukrów.

3. Spanie – Pójście do łóżka zaraz po posiłku spowoduje wzdęcia, dyskomfort i problemy ze snem.

Według badan przeprowadzonych przez University of Ioannina Medical School ludzie, którzy po posiłku oczekiwali dłuższego czasu na spanie, mieli mniejsze ryzyko wystąpienia udaru. Staraj się nie jeść co najmniej kilka godzin przed pójściem spać.

4. Prysznic – Oto co powinieneś wiedziec

— kiedy bierzemy prysznic, zwiększamy przepływ krwi w naszych rekach, nogach i ciele. To zmniejsza przepływ krwi w naszym żołądku. Zdaniem ekspertów osłabia to układ trawienny, powodując jego nieefektywność, co zwykle powoduje problemy żołądkowe.

5. Picie Herbaty – Mimo, że ten zwyczaj jest stosowany przez większość ludzi, nie jest wcale dobry.

Herbata zawiera kwas taninowy – główny składnik herbaty wiąże się z żelazem i utrudnia trawienie, co może być szkodliwe dla anemików, którzy powinni pic go co najmniej godzinę przed jedzeniem. Są pewne rzeczy, których należy unikać zaraz po posiłku, bez względu na pokusę. Pamiętaj o czasie i pozostaw trochę miejsca pomiędzy zjedzeniem owoców, piciem herbaty lub papierosem.

Designed by Freepik 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Przeczytaj poprzedni wpis:
ajwain korzyści, ajwain do utraty wagi, ajwain ka pani do utraty wagi, ajwain wody do utraty wagi, ajwain roślin
ONA NIE OCZEKIWAŁA Tak Dużej Utraty Wagi … Ajwain Korzyści

Jak korzystać z Ajwain, aby utracić na wadze (nawet do 20 kg w ciągu 7 dni). Nasiona Ajwain lub Karom...

Zamknij