wrastające paznokcie u nóg, choroby paznokci,wrastające paznokcie,wrastający paznokieć,wrośnięty paznokieć

Poznaj Domowe Sposoby Na Pozbycie Się Wrośniętego Paznokcia Bez Operacji

Jeśli jedna lub obie strony twojego paznokcia wrastają w miękką skórę dużego palca znaczy to, że masz wrośnięty paznokieć

przewlekłą chorobę, która może mieć wiele przyczyn. Chorobę wrastania paznokci można leczyć najróżniejszymi tradycyjnymi i chirurgicznymi metodami, ale we wczesnych etapach, zanim jej stan się pogorszy i nastąpią komplikacje, możesz spróbować domowych środków zaradczych. Żeby uzyskać właściwy wzrost paznokcia, który nie będzie podrażniał skóry palców, a to przecież stanowi klucz do powodzenia leczenia. musisz wykonać następujące czynności. Zrób gorącą kąpiel dla stóp, by zmiękczyć paznokcie i skórę wokół nich.

wrastające paznokcie u nóg

Do 5 litrów wody, wlej 3 łyżki stołowe sody oczyszczonej (jako zamiennika możesz użyć soli kuchennej). Temperatura wody nie powinna przekraczać 37 ° C. Po kąpieli usuń wrastający paznokieć. Jeśli chcesz ułatwić sobie zadanie, weź plaster i naklej go na bolący obszar. W ten sposób sprawisz, że twój paznokieć będzie bardziej przystępny. Za pomocą pęsety podnieś końcówkę paznokcia i między skórę włóż kawałek watki. Dla uzyskania lepszych rezultatów zamocz wacik w jednym ze środków antybakteryjnych, np. w jodynie. Zmieniaj opatrunek co 24 godziny.

Powtarzaj procedurę przez 15 dni. Twój paznokieć powinien urosnąć w krótkim czasie. Jeśli od początku masz problemy z umieszczeniem wacika między skórą a paznokciem, najpierw posmaruj miejsce pastą z miodu i czosnku (kilka wyciśniętych ząbków czosnku zmieszaj z jedną łyżką miodu ekologicznego) lub aloesem. Pamiętaj jedynie, że używany środek ​​powinien być antyseptyczny.

wrastające paznokcie u nóg 1

Najważniejszym etapem tej procedury jest zmiękczanie skóry i codzienne zmienianie opatrunku między skórą a paznokciem. Kiedy paznokieć odrośnie, zetnij jego końce. W przyszłości nie zapominaj o regularnym wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych stóp jak pedicure. Jeśli w paznokieć wdała się infekcja ropna, niezwłocznie powinieneś udać się do lekarza.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura