woreczek żółciowy ból, woreczek zolciowy, pęcherzyk żółciowy, woreczek żółciowy objawy, wątroba, kamienie w woreczku żółciowym

Poszła Do Lekarza z Bólem Brzucha Ale Kiedy Zobaczył w Niej 12.000 TEGO, Krzyczał! woreczek żółciowy

Minati Mondal – czterdziestoośmioletnia kobieta z Kalkuty w Indiach przez 45 dni cierpiała na okropne bóle żołądka i refluks.

Kiedy poszła do szpitala, skany wykazały, że ma ona kamienie żółciowe. Podczas interwencji chirurgicznej lekarze byli zszokowani, ponieważ znaleźli w niej 12 000 kamieni. To prawdopodobnie nowy rekord świata, a ich próbki mogłyby być teraz przechowywane w Londynie.

Minati Mondal cierpiała na okaleczający ból żołądka i refluks przez dwa długie miesiące. Przeprowadzone testy i badania ultradźwiękowe wykazały, że cierpi na ciężką przypadłość kamieni żółciowych. Kamienie żółciowe to kulki z cholesterolu i soli, które powstały w pęcherzyku żółciowym i uformowały się w kształt gruszki pod wątrobą, która magazynuje żółć.

woreczek żółciowy ból, woreczek zolciowy,

W niektórych przypadkach nawet z kamieniami żółciowymi możesz prowadzić normalne życie bez żadnych objawów. Jednak jeśli kamienie żółciowe zaczynają blokować woreczek żółciowy, wtedy powodują ból i mdłości oraz infekcję, która zagraża życiu i zdrowiu pacjenta. Kamienie żółciowe są dolegliwością, która dotyka wiele osób, ale warto wiedzieć, że choć nie jest do końca wiadome dlaczego, dieta tłuszczowa jest jednym z najważniejszych czynników, który może zwiększać ryzyko zachorowania zwłaszcza u kobiet. Mimo wszystko lekarze nie spodziewali się znaleźć tak dużej ilości kamieni u Minati Mondal.

Doktor Makhan Lala Saha, który wykonał operację laparoskopową, powiedział: „Byłem zdumiony widząc tak dużą ilość kamieni, które wydobywaliśmy z pęcherzyka żółciowego pacjentki. Nigdy bym nie pomyślał, że w pęcherzyku żółciowy może zmieścić się aż tak wiele kamieni” Dr Saha z pomocą kilku asystentów przeliczył wszystkie drobne kamienie. Mieli na sobie dwie warstwy gumowych rękawic. Po 4 godzinach liczenia asystenci podsumowali, że w woreczku żółciowym Mondal było 12 000 kamieni o wielkości od dwóch do pięciu milimetrów. Dr Makhan Lala Saha jest chirurgiem endokrynnym przewodu pokarmowego i powiedział, że chociaż przeprowadził tysiące zabiegów, to gdy liczba kamieni żółciowych znalezionych w żołądku Minati Mondal przekroczyła granicę 5.000, był kompletnie zszokowany.

Dr Saha powiedział: ,,dwa tygodnie temu operowałem dziewczynę, która miała 1110 kamieni w woreczku żółciowym. Ta liczba kompletnie mnie zszokowała, ale potem odkryłem, że w 1983 roku lekarze w Wielkiej Brytanii usunęli aż 3110 kamieni z pęcherza żółciowego niemieckiego pacjenta. Uważam, że ta liczba może zastąpić poprzedni rekord, ponieważ ilość kamieni w żołądku Minati Mondal jest trzy razy większy niż poprzedni rekord.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura