właściwości octu jabłkowego 2

Dlaczego Powinniśmy Myć Twarz Octem Jabłkowym

Przez 1,5 roku działalności Projektu Natura wielokrotnie wspominaliśmy o właściwościach i korzyściach zdrowotnych jakie oferuje nam stosowanie octu jabłkowego. Proponowaliśmy go jako świetny sposób na zrzucenie kilku kilogramów, wyleczenie grzybicy paznokci czy jako środek do czyszczenia mieszkania.

Jak się okazuje, to nie koniec funkcji, jakimi może się pochwalić ten niezwykły naturalny produkt. Jest on również niezwykle skuteczny w leczeniu problemów skórnych takich jak zmarszczki, pryszcze i trądzik. Za wszystko odpowiedzialne są substancje takie jak enzymy, pektyny i pierwiastki śladowe, dzięki którym ocet ten jest niezwykle korzystny dla naszego zdrowia.

Warto jednak pamiętać, że wśród wielu proponowanych przez producentów produktów na sklepowych półkach są również takie, których nie warto kupować, ponieważ ich stosowanie nie przyniesie nam pożądanych efektów. Tylko dobrej jakości ocet jabłkowy zawiera substancje na których nam zależy.

Zastanawiacie się pewnie teraz, jak wybrać ocet jabłkowy dobrej jakości? Na początek warto zwrócić uwagę, czy ocet wykonany jest jabłek ekologicznych. Po drugie, by zachować właściwości octu nie należy go filtrować ani pasteryzować.

Najłatwiejszą oznaką, że zakupiony przez Ciebie ocet jabłkowy nie został poddany przeróbce chemicznej, które zniszczyły jego składniki odżywcze jest zebrany na dnie butelki osad. Niestety z tego co wiem, ponieważ niejednokrotnie chciałam zakupić ekologiczny, naturalny, pełen wartości ocet jabłkowy w supermarkecie ten rodzaj wysokiej jakości octu jabłkowego można znaleźć jedynie w Internecie lub w dobrych sklepach ze zdrową żywnością.

Zmarszczki

Ocet jabłkowy pomaga usunąć martwe komórki skóry, ponieważ zawiera wodorotlenki alfa, substancje naturalne występujące w kilku różnych rodzajach owoców, w tym jabłkach.
Zastosuj odrobinę rozcieńczonego octu jabłkowego na zmarszczki i pozostaw na 30 minut po czym dokładnie spłucz. Powtarzaj tę czynność raz dziennie przez sześć tygodni, a na pewno zobaczysz różnicę.

Trądzik i pryszcze

Ocet jabłkowy zawiera również substancje przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe, które pomagają zapobiegać infekcjom skórnym. Ocet jabłkowy otwiera pory naszej skóry, dzięki czemu zabieg okazuje się skuteczny w leczeniu trądziku i wyprysków. Ponadto pomaga on regulować poziom pH, dzięki czemu nasza skóra nie wytwarza nadmiaru sebum, a więc nie jest zbyt tłusta, ale zachowuje naszą skórę nawilżoną nie doprowadzając do jej przesuszania.

Oto jak oczyścić skórę za pomocą octu jabłkowego:

Wymieszaj równe ilości wody i octu jabłkowego. Przed użyciem należy pamiętać, by dokładnie wstrząsnąć mieszaniną. Wszystko dlatego, że jest to silny produkt o wysokiej kwasowości, tak więc aby zapobiec podrażnieniom, należy dobrze wymieszać go z czystą, filtrowaną lub źródlaną wodą.

Kiedy Twoja skóra przyzwyczai się do działania octu, mogą Państwo stopniowo zwiększać ilość octu dodanego do mieszaniny. Zalecam jednak, by przed użyciem, tak jak przed zastosowaniem niemal wszystkich rodzajów produktów pielęgnacyjnych skóry twarzy i ciała, przetestować go na małej powierzchni i kilka minut odczekać. Jeśli nie pojawią się u nas reakcje alergiczne, można śmiało włączyć go do codziennego użytku.

Innym ciekawym zastosowaniem octu do pielęgnacji skóry twarzy jest stosowanie go jako płynu do demakijażu. Po to, aby usunąć resztki makijażu i inne zanieczyszczenia, przy użyciu niewielkiego kawałka bawełny lub wacika warto zastosować tonik jabłkowy. Uważaj jednak, by ocet nie dostał się bezpośrednio do oczu.

Po pięciu minutach od nałożenia produktu dokładnie umyj twarz ciepłą wodą, zwłaszcza jeśli stosujesz tonik pierwszy raz. Przy kolejnym stosowaniu, jeśli nie wystąpi u Państwa reakcja alergiczna, dokładne zmywanie twarzy z octu nie jest konieczne. Środek ten można stosować na każdym obszarze ciała, na którym występują zmiany trądzikowe. Szczególnie zaleca się stosowanie tej mieszaniny na noc. Po około pięciu dniach, kiedy spojrzysz w lustro, powinieneś zauważyć pierwsze efekty działania octu.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura