właściwości kurkumy,kurkuma do czego, kurkuma, kurkuma właściwości, kurkuma cena, kurkumina, kurkuma przyprawa, kurkuma tabletki, kurkuma gdzie kupić, kurkuma w tabletkach, wła

Piła Kurkumę z Ciepłą Wodą Codziennie Rano. Później To się Stało…

Czy znasz właściwości kurkumy? Zastanawiasz się dlaczego powinieneś zaczynać swój dzień od kubka ciepłej wody z kurkumą?

Powodem tego jest fakt, że kurkuma jest super przyprawą o właściwościach przeciwstarzeniowych, antyoksydacyjnych oraz przeciwzapaleniowych. Oto 10 powodów, dla których warto jest codziennie rano pić kubek ciepłej wody z kurkumą:

właściwości-kurkumykurkuma-do-czego-kurkuma-kurkuma-właściwości-2

1. Walczy z zapaleniami! Wiele chorób rozwija się z powodu najróżniejszych zapaleń w organizmie. Badania dowodzą, że kurkumina zawarta w kurkumie ma bardzo silne właściwości przeciwzapaleniowe. Dzięki temu kurkuma jest bardziej skuteczna w walce z zapaleniami niż większość znanych nam, leków przeciwzapaleniowych.

2. Chroni twój mózg. Naukowcy udowodnili, że kurkuma obniża wzrost hormonu neurotroficznego pochodzenia mózgowego, który jest zwykle związany z demencją i chorobą Alzheimera. Udowodniono również, że kurkumina pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu tego hormonu, co pomaga w zapobieganiu niektórym chorobom mózgu oraz niemal wszystkim chorobom związanym z wiekiem.

3. Ma właściwości przeciwnowotworowe: Kurkumina jest silnym przeciwutleniaczem, a przecież wszyscy wiemy, że przeciwutleniacze zapobiegają uszkodzeniom komórek.

właściwości kurkumy,kurkuma do czego, kurkuma, kurkuma właściwości,

4. Poprawia trawienie. Według niektórych ekspertów, dzięki codziennemu spożywaniu kurkumy, poprawia się twoje trawienie.

5. Chroni Twoje serce. Kurkumina zapobiega również tworzeniu się skrzepów krwi, ponieważ usuwa gromadzenie się płytek w naczyniach krwionośnych. W 2011 roku czasopismo Biological and Pharmaceutical Bulletin opublikowało wyniki badań zespołu badaczy z Uniwersytetu Farmaceutycznego i Farmacji Stosowanej Niigata w Japonii, w którym udowodniono, że spożywanie kurkumy w ciągu 3 tygodni poprawiło zdrowie serca u samców szczurów.

6. Łagodzi objawy zapalenia stawów. Badanie RA z dwa tysiące dwunastego roku wykazało, że kurkumina ma taki sam efekt jak niesteroidowy lek przeciwzapalny i jest jeszcze bardziej skuteczna niż diklofenak w leczeniu bólu i obrzęków.

7. Opóźnia starzenie się i zapewnia długowieczność. Kurkuma walczy z wolnymi rodnikami i stanem zapalnym, a także spowalnia proces starzenia.

8. Pomaga w leczeniu cukrzycy typu 2. W dwa tysiące dziewiątym roku na Uniwersyteciie Auburn przeprowadzono badanie opublikowane przez Biochemistry and Biophysical Research Communications, które wykazało, że kurkuma pomaga odwrócić cukrzycę.

9. Chroni wątrobę. Kurkuma chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem toksyn, a co więcej pomaga w regeneracji uszkodzonych komórek wątroby. Utrzymuje również prawidłowe funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego.

10. Pomaga alkalizować organizm. Dobrze wiadomo, że rak rozwija się w kwaśnym środowisku. Warto wiedzieć, że kurkuma jest wysoce alkaliczna, tzn. pomaga zbilansować kwasowo-zasadową równowagę. Jak przygotować wodę z kurkumy? Aby przygotować wodę z kurkumy, do ciepłej wody dodaj łyżeczkę sproszkowanej kurkumy z odrobiną czarnego pieprzu. Dobrze wymieszaj. Weź pod uwagę, że kurkuma osiądzie na dnie kubka, więc musisz mieszać wodę podczas picia. W ten sposób uzyskasz wszystkie korzyści kurkumy. Wypij napój, gdy woda jest jeszcze ciepła.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura