banan wartości odżywcze,banany przepisy,właściwości banana,banan witaminy,jakie witaminy ma banan,banany właściwości,ile kalorii ma banan,banany

Czy Wiesz, że Podgniłe Banany Mogą Zniszczyć Komórki Rakowe

Z ostatnich badań przeprowadzonych w Japonii wynika, że banany, na których pojawiają się czarne kropki są doskonałe dla poprawy naszego zdrowia.

wartość odżywcza banana

Najlepiej jest je jeść w momencie pojawienia się czarnych kropek, ponieważ właśnie wtedy banany są najbogatsze w przeciwutleniacze i minerały. W tej fazie dojrzewania banany łatwiej się trawią i przynoszą naszemu organizmowi najwięcej korzyści zdrowotnych. Tak więc są to główne powody, dla których powinieneś zacząć jeść nadgniłe banany. Musisz wiedzieć, że nieco przejrzałe banany zapewniają dodatkową ochronę przed rakiem.

Zawierają również substancję o nazwie Tnf – czynnik martwicy nowotworów, która niszczy komórki nowotworowe. Zatem jeśli jesz przejrzałe banany masz znacznie większą szansę na zapobiegnięcie rakowi. Banany mogą również pomagać w leczeniu zgagi, ponieważ są doskonałym źródłem naturalnych środków zobojętniających kwasy, substancji neutralizujących kwasy żołądkowe i tych zmniejszających kwasowość środowiska żołądkowego. Jeśli masz problemy trawienne lub masz zgagę, zjedz banana, a poczujesz natychmiastową ulgę. Banany mogą być również bardzo pomocne w regulacji i utrzymywaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Powinieneś wiedzieć, że bardzo ważne dla twojego zdrowia jest kontrolowanie wystarczających ilości potasu we krwi, a banany są bogate w ten właśnie minerał. Jeśli będziesz jadł banany regularnie, poprawi się również twój nastrój, ponieważ owoce te zawierają tryptofan – aminokwas niezbędny do produkcji serotoniny – neuroprzekaźnika zapewniającego spokój, dobry nastrój i głęboki sen. Banany, które są bogate w błonnik pomogą ci również w przypadku problemów z zaparcia – to doskonałe narzędzie do stymulowania trawienia.

wartość odżywcza banana 1

Z kolei jeśli czujesz się zmęczony, również powinieneś sięgnąć po banany, które natychmiast dodadzą ci energii. Dlatego jeśli kiedykolwiek poczujesz się zmęczony, wszystko co musisz zrobić to zjeść banana. Liczne minerały, z których składają się banany dostarczą Ci dużo energii, potas zapobiegnie skurczom mięśni, a inne składniki przedłużą Twoją wytrzymałość fizyczną.

Przejrzałe banany są również idealne na wrzody żołądka. Ich miękka struktura i łatwość trawienia sprawiają, że banany z czarnymi plamkami są idealne dla tych, którzy mają poważne problemy żołądkowe. Kolejnym powodem, dla którego warto jeść nadgniłe banany jest to, że są one bogate w żelazo – niezbędny minerał do walki z anemią. Dlatego jeśli zmagasz się z niedokrwieniem lub brakami żelaza we krwi wszystko co musisz zrobić, to jeść banany z czarnymi plamkami.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura