świąteczne pisanki, jajka świąteczne,pisanki na wielkanoc,przepisy na wielkanoc,ozdoby świąteczne,dekoracje wielkanocne,wzory na pisanki,wianki

Poznaj Naturalne Sposoby Barwienia Pisanek – Łatwo i Szybko

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, przedstawimy dziś Państwu proste sposoby na zabarwienie jajek za pomocą naturalnych składników.

świąteczne pisanki

By otrzymać kolor zielony, będziemy potrzebować szpinaku, dla otrzymania koloru czerwonego potrzebna jest czerwona kapusta albo sok z żurawiny, kolor żółty da nam kurkuma, niebieski borówki, jeżyny lub jagody. Burak zabarwi nasze jajka na różowo albo czerwono, skórki cebuli albo kawa sprawią, że jajka staną się brązowe.

świąteczne pisanki (3)

Zaczynajmy więc! Wrzuć do oddzielnych garnków składniki potrzebne do otrzymania danego koloru, zalej wodą, umieść w garnku jajka, które chcesz zabarwić i gotuj przez 20 minut. Następnie zdejmij z ognia, przełóż jajka do słoiczka i zalej odpowiednim wywarem. Do mikstury dodaj łyżkę octu. Zostaw na minimum 4 godziny, ale najlepsze efekty uzyskasz, jeśli zostawisz jajka w słoikach z kolorowymi wywarami na noc.

świąteczne pisanki (2)

Zabarwienie jajek to świetny pomysł na spędzenie czasu z ukochanymi nie tylko podczas Świąt, ale też na etapie przygotowań świątecznych! Ciesz się uzyskanymi efektami i każdą wolną chwilą spędzoną z rodziną i przyjaciółmi. Wszystkim subskrybentom, naszym widzom pragniemy życzyć wesołych, spokojnych i pełnych relaksu Świąt Wielkiej Nocy. Nie zapominajcie dbać o siebie nie tylko podczas świąt!

Możesz obejrzeć w formie filmu – https://youtu.be/8Mgn8Kc4hFM

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura