środek na kurzajki 1

6 Zastosowań Octu Jabłkowego O których Musisz Wiedzieć

Od tysięcy lat kolejne pokolenia ludzi używają octu jabłkowego jako naturalnego środka zaradczego na wiele różnych problemów, a wszystko dlatego, że jego zastosowania są niezwykle wszechstronne.

To właśnie dlatego ocet jest bohaterem wielu poprzednich filmików na kanale Projekt Natura. Może on być stosowany na przykład przy leczeniu problemów z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru we krwi, ma zdolność znacznego obniżenia poziomu cholesterolu, ale jak się okazuje może również pomóc w leczeniu schorzenia o potocznej nazwie ,,stopa sportowca”.

Kto cierpi lub cierpiał na tę dolegliwość wie, że jest to bardzo irytujący stan, który dotyka tysiące ludzi każdego roku. Wszystko dzieje się kiedy nasze nogi, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym niemal bez przerwy są zakryte skarpetami i butami. Wtedy szczególnie ważne jest, byśmy podejmowali niezbędne środki ostrożności, aby nasze stopy i paznokcie pozostały w dobrej kondycji, a może nam w tym pomóc właśnie ocet jabłkowy.

Zazwyczaj kiedy chcemy użyć tego produktu do leczenia problemów ze stopami lub paznokciami zaleca się ich moczenie.

Dziś jednak przygotowaliśmy dla Państwa aż sześć różnych sposobów, w jaki można użyć octu jabłkowego po to, by utrzymać nasze stopy i paznokcie w dobrej kondycji i zdrowiu.

Stopa sportowca

Stopa sportowca, schorzenie znane także jako stopa atlety, to grzybica stóp, czyli zakażenie grzybicze skóry stóp wywoływane przez różne rodzaje grzybów, najczęściej przez tzw. dermatofity. W przypadkach nieleczonych konsekwencją grzybicy stóp może być grzybica paznokci, dlatego bardzo ważne jest szybkie rozpoznanie choroby i podjęcie odpowiedniego leczenia. Co ciekawe może on również powodować reakcje alergiczne na rękach objawiające się poprzez różnego rodzaju wysypki, które często swędzą i palą. Może on również powodować łuszczenie się skóry. Normalnie znajduje się między palcami, ale może rozprzestrzeniać się na paznokcie, pięty i niestety również na dłonie.

Na szczęście ocet jabłkowy ma wszystko czego potrzeba, aby walczyć z grzybicą stóp sportowca, a wszystko dlatego, że ma właściwości anty-grzybicze, antyseptyczne i przeciwdrobnoustrojowe, które pomagają zrobić kilka rzeczy dla naszych stóp, które na co dzień chowamy pod skarpetkami. Co ciekawe ocet może również załagodzić ból i podrażnienia wywołane przez grzybicę. Równoważy on również poziom pH i zmniejsza obrzęki. Wystarczy zanurzyć stopy w 1/2 szklanki octu jabłkowego wymieszanego z 2 łyżkami stołowymi soli Epsom i odrobiną wody przez 10 minut dziennie.

Zmęczenie i ból

Dzięki moczeniu stóp w occie jabłkowym możesz ukoić opuchnięte, zmęczone i przepracowane stopy. Ze względu na jego właściwości przeciwzapalne może on się okazać kluczowym kołem ratunkowym dla tych, którzy są w ciągłym ruchu. Po to, by wykorzystać jego właściwości wystarczy wymieszać jedną część octu jabłkowego z dwiema częściami wody i kilkoma łyżkami stołowymi soli Epsom. Następnie, aby w pełni wykorzystać wszystkie zalety tego domowego środka należy moczyć stopy przez około 30 minut.

Nieprzyjemny zapach stóp

Jak się okazuje ocet jabłkowy nie tylko może zmniejszyć bolesne obrzęki, ale jest także silnym środkiem dezynfekującym. Jest w stanie zabić bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach naszych stóp. Tak jak w przypadku poprzednich przepisów, by wykorzystać jego właściwości należy zmieszać jedną część octu jabłkowego z dwiema częściami wody i moczyć przez 20-30 minut dziennie. Po zastosowaniu się do tego przepisu codziennie przez dwa tygodnie, nie będziesz już musiał się martwić o nieprzyjemny zapach po tym jak zdejmiesz buty i skarpetki na koniec długiego dnia w pracy.

Sucha skóra i modzele

Jednych łapie trudny do wyleczenia grzyb, inni mają opuchnięte z przepracowania kończyny, a u innych stopy z biegiem czasu stają się chropowate i twarde. Ocet jabłkowy zmiękczy skórę stóp, dzięki czemu pomoże zwalczyć modzele, popękane pięty i wszelkiego rodzaju narośle. Mechanizm jest dość prosty i logiczny, nałożenie silnego octu na dotknięte obszary zwyczajnie je nawilży przez co będą łatwiejsze do usunięcia.

Jeśli chcesz zastosować ocet jabłkowy do leczenia konkretnych obszarów, zalecamy przykładanie w te miejsca bawełnianych, namoczonych octem wacików nieważne czy są to pęknięcia, narośla czy modzele. Ważne jest by uważać, żeby ocet nie miał kontaktu ze zdrową skórą. Ocet jest bowiem kwasem, który może podrażnić nieuszkodzoną część stopy.

Dobrym pomysłem jest przyłożenie waciku do uszkodzonego miejsca i pójście z nim spać po czym następnego ranka zdjąć ,,opatrunek” i pozbyć się zmiękczonej skóry.

Żółte, popękane paznokcie

Brzydkie, zażółcone i popękane paznokcie mogą być kłopotliwe i zawstydzające.

Ocet jabłkowy pomaga zabić bakterie i utrzymać je w czystości. Jeśli nie chcesz, aby reszta twoich paznokci została zainfekowana, a może nawet całkowicie pozbyć się infekcji, wymieszaj 1 część octu jabłkowego z 1 częścią wody i namaczaj stopy przez 30 minut dziennie przez dwa tygodnie. Jeśli nie masz ciężkiego przypadku grzybicy paznokci, szybko będziesz zaskoczony wynikami.

Kurzajki na stopach

Ocet jabłkowy nie tylko leczy modzele, nagniotki, grzybicę paznokci, popękane pięty itd, ale działa również cuda na ciężkich do wyleczenia brodawkach podeszwowych. W tym przypadku szczególnie zalecane jest moczenie stóp lub bezpośrednie traktowanie ich octem jabłkowym. W tym jednak przypadku bardzo ważna jest konsekwencja. Warto jednak kontynuować leczenie aż do momentu kiedy kurzajki znikną. Po to jednak, by zauważyć szybkie i skuteczne rezultaty, warto jest kupić prawdziwy, ekologiczny ocet jabłkowy.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura