sposób na odciski, co jest dobre na odciski, odciski na piętach, jak usunąć odciski na stopach, co na odciski na stopach,

Jak Pozbyć Się Odcisków W Naturalny Sposób – Naprawdę Działa

Czy wiesz, że skóra na podeszwach naszych stóp jest nawet 4 razy grubsza od skóry na innych częściach Twojego ciała?

Wszystko to przez siłę grawitacji i tego, że cały nacisk opiera się właśnie na nich. Skóra na stopach pozbawiona jest gruczołów łojowych, dlatego też naturalne nawilżenie podeszwy jest znacznie trudniejsze niż w innych miejscach.Stopy są bardzo ważną częścią ludzkiego ciała, ale niewielu z nas tak naprawdę dba o ich zdrowie i miękkość.

Zrogowacenia, odciski i modzele są jednym z najczęstszych problemów podologicznych. Stwardnienia powstają w wyniku ocierania skóry o buty, przez co tkanki gęstnieją, a zgrubienie ma na celu ochronę wewnętrznych warstw obszaru, na którym pojawił się odcisk. Odciski czy modzele mogą, ale nie muszą być bolesne. Nieleczone stają się obolałe i jeszcze trudniej jest się ich pozbyć. Dziś opowiem Wam o kilku naturalnych środkach, które pomogą pozbyć Ci się odcisków raz na zawsze.

sposób na odciski (3)

Kąpiel stóp z solą morską

Ten przepis jest bardzo przydatny dla osób, które mają bardzo bolesne modzele. Wystarczy moczyć stopy w wodzie z solą morską i ulubionym olejkiem eterycznym przez 20 minut. Następnie nałożyć na stopy dużo kremu do stóp i owinąć na godzinę przezroczystą folią. Po zdjęciu folii pocieraj stopy pumeksem starając się usunąć martwy naskórek.

Proszek do pieczenia

Przygotuj pastę z 2 łyżkami sody oczyszczonej i 1 łyżką ciepłej wody. Następnie przez około 20 minut pocieraj i masuj problematyczne miejsce. Umyj stopy, złuszcz pumeksem i nałóż balsam.

sposób na odciski (2)

Cytryna

Ukrój plasterek cytryny, ułóż go na odcisku i przyklej taśmą. Następnego dnia wygładź stopy pumeksem.

Rumiankowa kąpiel stóp

Zrób napar z rumianku i gdy odpowiednio ostygnie zanurz w nim stopy. Po wymoczeniu stóp delikatnie starkuj je pumeksem, następnie wmasuj w nie krem.

Cebula

Cebula zawiera silne właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc Ci w leczeniu modzeli.

Pokrój cebulę na pół i nacieraj nią odciski. Nałóż skarpetkę i pozwól jej zadziałać. Powtarzaj czynność codziennie wieczorem przed pójściem spać, aż odcisk zniknie. Dajcie znać o zapachach!

Czosnek

Zrób pastę z ząbka czosnku i 1 łyżki oliwy z oliwek. Wmasuj ją w odcisk i owiń stopę folią. Pozwól jej działać przez całą noc, a rano najlepiej nie spłukuj. Rób to każdego dnia, aż modzel zniknie.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 
Projekt Natura