spierzchnięte usta przyczyna, spierzchnięte usta przyczyny leczenie

Sposoby Na Delikatne i Piękne Usta

Czy marzyły Ci się kiedyś piękne, różowe usta bez konieczności używania produktów pielęgnacyjnych takich jak pomadki czy błyszczyki do ust?

Czy wiesz że możesz osiągnąć efekt zdrowych pełnych ust bez wstrzykiwania w nie botoksu jedynie poprzez zmianę niektórych przyzwyczajeń?

Kiedy twoje usta stają się ciemne i przebarwione, może się to wiązać z kilkoma symptomami zdrowotnymi wskazującymi konkretne dolegliwości.

Niektóre z tych czynników takie jak przebarwienia czy reakcje alergiczne są kompletnie poza twoją kontrolą. Inne jednak takie jak palenie, odwodnienie czy zbyt dużo kofeiny są czynnikami, nad którymi planujesz tylko ty sam, więc sam możesz je zmienić, a wszystko po to by poprawić naturalny wygląd twoich warg.

W dzisiejszym artykule pokażę wam kilka naturalnych środków do ust oraz sprzedam wam kilka konkretnych, przydatnych wskazówek dotyczących profilaktyki pielęgnacji ust. W wyniku tego, że twoje usta nie mają gruczołów porowych, codziennie powinniśmy poświęcać I szczególną uwagę tak, aby nie stały się suche i popękane. Oto niektóre z najczęstszych sprawców ciemnych, spierzchniętych warg:

 • Palenie papierosów
 • Zła dieta
 • Za dużo kofeiny
 • Niedokrwistość
 • Słabe zdrowie
 • Odwodnienie
 • Ściskanie ust np. przy ciągłym stresie

Kiedy wydaje nam się, że jesteśmy zdrowi i wszystko z nami w porządku często nie zwracamy uwagi, nie zastanawiamy się nad stanem naszych ust i zapominamy o tym, że klucz do zdrowia to regularne rytuały.

Najlepszym na to dowodem jest to, że na przykład krem ​​przeciwsłoneczny nakładamy zazwyczaj wszędzie tylko nie na nasze usta.

Co więcej, przez to że cały dzień jesteśmy zajęci i nie pijemy wystarczającej ilości wody nasze usta stają się ściągnięte i pomarszczone. Nie jest to nic nowego, że całe nasze ciało i zdrowie cierpią kiedy nie dajemy sobie czasu na pielęgnację i relaks.

Dziś zaproponuję ci kilka domowych domowych środkow na zdrowsze, rozjaśnione wargi. Warto zaadaptować je do codziennej rutyny, a już niedługo nie będziesz musiał tracić pieniędzy na drogie kosmetyki do pielęgnacji, które w większości zawierają w sobie wiele produktów chemicznych przynoszących niekorzystne skutki uboczne.

1. Tkanina z balsamem do ust

Wypróbuj ten świetny sposób, aby pozbyć się łuszczących się, spierzchniętych warg. Im dłużej będziesz przykładał balsam do ust tym lepiej. Po to aby uzyskać najlepsze rezultaty, zostaw tkaninę na noc. Oto czego potrzebujesz:

1 Wysokiej jakości, gęsty balsam do ust;
1 Ręcznik do twarzy (lub miękka szczoteczkę do zębów).

Wskazówki:

Przed pójściem spać nałóż na wargi grubą warstwę balsamu do ust. Przez noc pomadka czy gesty krem będzie leczył i nawilżał twoje usta. Rano zauważysz, że twoje usta wchłonęły całą warstwę kremu. Następnie, rano ponownie nałóż grubą warstwę pomadki czy kremu i weź czystą, wilgotną ściereczkę (lub nową miękką szczoteczkę do zębów) po czym delikatnie wymasuj nią usta. Pomoże to zarówno nieco je złuszczyć, jak i usunać martwy naskórek. Na koniec, zetrzyj nadmiar balsamu do ust.

2. Różana maseczka ​​do ust

Płatki róży mają kilka kluczowych właściwości, które mogą poprawić zdrowie naszych ust. Zawierają one bowiem właściwości przeciwzapalne, a także naturalne oleje i cukry, które
pomagają naszym ustom utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia. Jeśli połączysz płatki róż ze środkiem nawilżającym takim jak mleko, powstanie fantastyczny domowy sposób na suche, popękane usta.

Oto czego potrzebujesz:

 • 5-6 płatków róż;
 • 1/2 szklanki mleka.

Wskazówki:

Przed pójściem spać zanurz w mleku płatki róż. Rano tuż po przebudzeniu, przelej mleko przez sitko i dobrze zetrzyj płatki róż, na przykład moździerzem. Być może do stworzenia przyjemnej w konsystencji pasty będziesz musiał dodać kilka dodatkowych kropli mleka.

Następnie po prostu nałóż pastę na usta i odczekaj piętnaście minut. Następnie zmyj pastę zimną wodą. Jest to bardzo prosty i nieszkodliwy dla twoich ust sposób, który możesz stosować codziennie, a po krótkim czasie zauważysz wyraźną różnicę po krótkim czasie.

3. Maska cytrynowo-glicerynowa

Jeśli twój problem wydaje się być gorszy niż zwykły przypadek spierzchniętych warg. Jeśli są one wyjątkowo suche i odbarwione, ta maska ​​będzie dla Ciebie bardzo pomocna. Dlatego, że cytryna ma działanie rozjaśniające, a gliceryna jest świetna do nawilżenia ta maseczka powinna rozwiązać twój problem.

Oto czego potrzebujesz:

 • 1 łyżeczka soku z cytryny;
 • 1 łyżeczka gliceryny;
 • 1 mały pojemnik

Wskazówki:

Wymieszaj sok z cytryny i glicerynę. Włóż je na tydzień do lodówki. Następnie za pomocą pędzla lub palca nałóż go na usta. To zbyt łatwe, aby nie dać temu szansy.

4. Olej migdałowy i sok cytrynowy

Oto kolejna prosta receptura z użyciem soku z cytryny. Tym razem połączymy go z olejem migdałowym – doskonałym, naturalnym środkiem nawilżającym, który doskonale nadaje się do twoich ust.

Oto czego potrzebujesz:

 • Kilka kropel oleju migdałowego;
 • Kilka kropel soku z cytryny.

A oto wskazówki:

Wymieszaj ze sobą dwa składniki i stosuj je tak jak każdy inny balsam do ust. Używaj ich tak często, jak potrzebujesz, acz najlepiej zadziała po nałożeniu tuż przed snem.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura