sok z granatu właściwości, owoc granatu właściwości,sok z granatu właściwości,wyciąg z granatu,syrop z granatu,karneol,jaspis,sok z granatu cena,owoc granatu,sok z granatu,gran

Ten Pyszny Sok Pomoże Odblokować Tętnice i Zapobiegnie Chorobom Serca

Granat to owoc – symbol, który pojawia się w niezliczonej ilości mitów.

Jednym z tych najbardziej znanych jest grecki mit o Persefonie, którą Hades oszukał podając jej sześć ziaren granatu skazując tym samym na spędzanie co roku sześciu miesięcy w świecie zmarłych w roli jego żony. Przez te sześć miesięcy jej matka, Demeter, opłakiwała swoją córkę, a z Ziemi zniknęla roślinność. Na Bliskim Wschodzie granaty to symbol szczęścia i płodności.

sok z granatu właściwości (3)

Berberyjskie kobiety wykorzystywały granat także do przewidywania ilości potomstwa, rzucając dojrzały owoc do środka narysowanego na ziemi okręgu. Ilość ziaren, które wypadły z owocu odpowiadała w ich wierzeniu ilości potomstwa, które miały mieć w przyszłości. Granat jest również afrodyzjakiem, a niektóre badania naukowe potwierdzają, że może korzystnie wpływać na możliwości seksualne i płodność. Na szczęście owoce granatu stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Na szczęście, ponieważ mają niezliczone korzyści zdrowotne.

sok z granatu właściwości (2)

Niedawne badania wykazały, że ekstrakt z granatu może zapobiegać, a nawet cofać postępującą miażdżycę, inaczej zwaną arteriosklerozą pojawiającą się, kiedy na naszych tętnicach gromadzą się cząsteczki tłuszczu. Miażdżyca jest jedną z głównych przyczyn chorób serca. Właściwości owoców granatu są potężne. Znajdziemy wśród nich poprawę cyrkulacji krwi u pacjentów z problemami z sercem, zmniejszanie obrzęków i ciśnienia krwi. Ponadto może nam pomóc zmniejszyć zbyt wysoki poziom trójglicerydów spowodowany złymi nawykami żywieniowymi.

sok z granatu właściwości

Normalizacja poziomu triglicerydów może pomagać zapobiegaćzawałom i innym problemom z sercem. Granaty chronią twój układ sercowo-naczyniowy poprzez zwiększenie obecności tlenku azotu, który pomaga poprawić funkcjonowanie komórek śródbłonka w ściankach tętnic. Tlenek azotu sprawia, że mięśnie się rozluźniają, a to poprawia krążenie krwi. Zmniejsza również uszkodzenia na ściankach żył, co pomaga zapobiegać rozwojowi miażdżycy. Granaty są uważane za jedne z najlepszych źródeł antyoksydantów. Mają ich więcej niż zielona herbata i czerwone wino.

Mogą znacznie zredukować ryzyko zachorowania na choroby serca. Owoce te są również naturalnym antybiotykiem, a jego sok obniża poziom cholesterolu, spowalnia procesy starzenia się, chroni przed osteoporozą. chorobami zwyrodnieniowymi i rakiem. Wielu uważa go za super owoc, a jedna z amerykańskich uczelni po licznych badaniach umieściła go na szczycie listy najzdrowszych soków.

Oto przepis na twój własny sok z granata:
Składniki:
2 lub 3 granaty
12 umytych liści mięty
Lód (opcjonalnie)

Instrukcje:
Dokładnie obierz granaty, blenduj owoce aż do powstania jednolitej masy bez grudek, wrzuć miętę i zblenduj ponownie. Jeśli chcesz, możesz później dodać do soku lód i ćwiartkę cytryny.

Musisz wiedzieć, że sok z granatu może wchodzić w reakcję z innymi lekami takimi jak leki redukujące ciśnienie krwi,antykoagulanty, rozcieńczacze krwi i środki na obniżenie cholesterolu. Jeśli więc bierzesz z którychkolwiek wymienionych powyżej rodzajów leków, koniecznie skonsultuj się z lekarzem przed tym, jak zaczniesz pić sok.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura