sok z cytryny na czczo, woda z sokiem z cytryny, woda z cytryna wlasciwosci, picie wody z cytryną na czczo,

PRZETNIJ CYTRYNĘ NA 4 CZĘŚCI POSYP SOLĄ I ZOSTAW W KUCHNI – Oto Dlaczego

Podobno przepis ten pochodzi z Indii lub Afryki Północnej. Poza tym, że dobrze smakuje, przyniesie nam również wspaniałe korzyści zdrowotne dzięki niezwykle silnej leczniczo cytrynie.

Mimo jednak, że możemy wykorzystać całe cytryny, większość z nas marnuje bogatą w witaminy i składniki odżywcze skórkę. W tym przepisie opowiem Wam w jaki sposób można zjeść skórki cytryny tak by wcale nie odczuć ich gorzkiego smaku. Nie mam wątpliwości, że ten przepis Wam zasmakuje.

Oto przepis

Składniki:

  • 4 lub 6 cytryn (najlepiej organicznych);
  • 1 łyżka soli morskiej na jedną cytrynę;
  • 1 słoik z pokrywką.

Instrukcje:

Wytnij X na jednej z cytryn i upewnij się, że to cięcie jest wystarczająco głębokie. Kiedy to zrobisz, umieść w jej wnętrzu, tam gdzie ją naciąłeś mniej więcej łyżkę soli. Jeśli uznasz to za konieczne, pomóż sobie łyżką. Wyłóż dno pustego słoika solą, a następnie włóż do niego przygotowane wcześniej cytryny. Wypełniaj solą również szczeliny między cytrynami i powtórz procedurę dla każdej z nich. Następnie zostaw cytryny w słoiku na dwa lub trzy dni.

Codziennie otwieraj słoik i dociskaj do siebie cytryny tak, żeby były możliwie jak najbardziej ściśnięte. Po dwóch lub trzech dniach umyj cytryny, usuń z nich miąższ oraz nasiona i ciesz się skórką. Lepiej jest pokroić ją na małe kawałki. Proces fermentacji powinien zapewnić skórce doskonały aromat, a sfermentowana skórka cytryny jest dużo smaczniejsza niż świeża skórka normalnej cytryny. Dodatkowo musisz wiedzieć, że proces fermentacji zachowuje w cytrynie wszystkie składniki odżywcze. Możesz również rozważyć dodawanie sfermentowanych skórek z podanego dziś przepisu do Waszych ulubionych potraw.

Może się okazać, że to właśnie tego elementu zawsze Wam brakowało, kiedy zrobiliście sałatkę lub przygotowaliście swoją ulubioną rybę.

Macie zamiar wypróbować przepis? Napiszcie tak lub nie w komentarzach, a ja zostawię Wam od siebie serduszko! Dziękuję i pozdrawiam!

projekt natura udestepnij na FB
 

Designed by welcomia / Freepik

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0Add your comment

Your email address will not be published.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Przeczytaj poprzedni wpis:
musztarda domowa, gorczyca leczenie, właściwości gorczycy, musztarda właściwości, musztarda zdrowie, gorczyca biała właściwości lecznicze
TE NASIONA SPALAJĄ TŁUSZCZ – Naukowcy Potwierdzają!!!

Te niepozorne małe żółte nasiona mają więcej korzyści niż byś kiedykolwiek przypuszczał. Dodatkowo są bogate w minerały, witaminy i składniki...

Zamknij