sok z ananasa na odchudzanie

Ten Napój Pomoże Ci Schudnąć i Złagodzi Bóle Stawów

Picie soku z ananasa jest nawykiem, który może korzystnie wpłynąć na twoje zdrowie, ponieważ ananasy zawierają kilka kluczowych dla naszego funckjonowania składników odżywczych i przeciwutleniaczy.

Owoce te są bogate w bromelainę i witaminę C, niezwykle ważne kilku procesów w naszym organizmie. Dlatego też jeśli codziennie będziesz pić sok ananasowy, twoje zdrowie poprawi się na kilka różnych sposobów. A oto niektóre z nich:

1. Zapobiega stanom zapalnym

Bromelaina zawarta w ananasach ma silne właściwości przeciwzapalne. Pomaga naszemu ciału pozbyć się toksyn i zapobiega stanom zapalnym, które często atakują nasze tkanki i narządy. Codzienna konsumpcja soku ananasowego dostarczy organizmowi enzymu, który może okazać się niezwykle pomocny w leczeniu urazów i chorób powodowanych intensywnym uprawianiem sportu takich jak zapalenie stawów. Można więc stwierdzić, że sok ananasowy pomoże nam załagodzić stany zapalne i pozbyć się bólu.

2. Pomaga w utracie wagi

Ze względu na silne działanie moczopędne sok ananasowy zmniejsza obrzęki i pomaga pozbyć się zatrzymywanej w organizmie wody. Jak się okazuje regularne spożywanie soku ananasowego znacznie zmniejsza również ochotę na produkty zawierające cukier i tłuszcz. Jedna z zawartych w nim substancji – tiamina, przekształca węglowodany w energię i przyspiesza metabolizm.

3. Pomaga w pozbywaniu się pasożytów z wątroby i jelit

Bromelaina ma właściwości przeciwpasożytnicze. Niektóre badania wykazały, że jedzenie ananasa na pusty żołądek przez 3 dni z rzędu zabija niechciane robaki.

4. Wzmacnia twoją tarczycę

Ananasy są bogate nie tylko w bromelainę, ale też w jod i pomagają one leczyć kilka różnych chorób autoimmunologicznych i łagodzić objawy związane z zapaleniem gruczołu tarczycy.

5. Równoważy elektrolity

Potas zawarty w ananasach wzmacnia twoje ciało i równoważy poziom elektrolitów pozwalając unikać skurczów i poczucia wyczerpania.

6. Pomaga pozbyć się z organizmu toksyn i metali ciężkich

Sok z ananasa zawiera enzymy i antyoksydanty, które oczyszczają organizm z niemal wszystkich toksyn i metali ciężkich.

7. Ułatwia trawienie

Bromelaina pobudza organizm do skuteczniejszego trawienia białek.

8. Wzmacnia twoje zęby i dziąsła

Sok ananasowy zawiera wapń, która jest niezbędna do budowania zdrowych kości i zębów, a dodatkowo pełno w nim witaminy C, która jak dobrze wiemy skutecznie zwalcza infekcje i jest niezbędna dla zdrowia naszych zębów i dziąseł.

9. Poprawia widzenie

Beta-karoten obecny w ananasach jest bardzo ważny dla jakości naszego widzenia. Badanie wykazały, że 3 lub więcej porcji ananasa dziennie może znacznie zmniejszyć ryzyko pojawiania się wraz z wiekiem problemów ze wzrokiem. Wśród tych chorób znajduje się zwyrodnienie plamki żółtej (ARMD), która to choroba jest jedną z głównych przyczyn utraty wzroku u osób starszych.

10. Chroni przed rakiem

Amerykański magazyn „Planta Medica” opublikował badanie porównujące działanie bromelainy z lekiem stosowanym w chemioterapii – 5-fluorouracylem. Badacze odkryli, że działanie bromelainy przewyższa działanie 5-fluoracylu.

A oto przepis na sok ananasowy:

Składniki:

1 litr wody
1 średniej wielkości ananas
6 liści mięty

Instrukcje:

Wlej wodę do szklanego słoika z pokrywką. Obierz ananasa, pokrój go na małe kwadraty i wrzuć do wody. Do mikstury dodaj umyte, świeże liście mięty. Zamknij słoik i pozostaw go w lodówce na 8 do 10 godzin. Przez cały kolejny dzień pij sok, a najlepiej gdybyś pierwszą filiżankę wypił na pusty żołądek. Po wypiciu całego płynu, nie używaj ponownie tych samych składników. Ważne jest, aby każdy sok był przygotowany ze świeżej porcji ananasa.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura