sok z aloesu cena, aloe vera sok,aloes forever,aloes zastosowanie,żel z aloesu,wyciąg z aloesu,sok z aloesu cena,aloes właściwości,sok aloesowy,aloes sok,aloes do picia,sok z

Ta Niesamowita Roślina Pomoże Ci w Wielu Dolegliwości i Jest Łatwa w Uprawie

Nie da się zaprzeczyć, że hodowanie roślin w pomieszczeniach ma pozytywny wpływ na ludzi i otoczenie, w którym żyją.

Na świecie występuje niezwykle wiele różnych odmian kwiatów i roślin, z których możemy wybrać te, które chcemy hodować w domu. Wśród nich jest jednak taka, która zasługuje na naszą szczególną uwagę: aloes. Aloes jest piękny, łatwo go wyhodować i może stanowić w domu funkcję apteczki pierwszej pomocy. Dziś opowiem Wam, jak go uprawiać, i jakie są jego zastosowania. Rozpoznajemy setki rodzajów aloesu, ale dziś skupimy się na właściwościach tego najbardziej powszechnego, który ma grube, duże liście, a zawarte w nim naturalne składniki działają bardzo korzystnie dla naszego organizmu.

sok z aloesu cena

Według wyników badań przeprowadzonych przez NASA aloes jest świetny w oczyszczaniu powietrza i absorbuje toksyczne substancje w powietrzu. Gdyby tego było mało, aloes ma wiele leczniczych zastosowań. Żel, który znajduje się w jego wnętrzu działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie. Możesz używać do leczenia cięć, zadrapań lub ugryzień robaków. Jest idealny na oparzenia, ponieważ niemal natychmiastowo naprawia tkankę naskórka. To naturalny środek, który odnawia i nawilża Twoją skórę, poprawia elastyczność i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

sok z aloesu cena (3)

Przepisuje się go osobom z cukrzycą, świądem i łuszczycą. To naturalne włókno, które łagodzi przeziębienia i wspomaga proces trawienia. Kobiety często stosują go przy leczeniu syndromu jelita drażliwego, wrzodów, obrzęków i zgagi. Przejdźmy więc do tego, jak uprawiać swój własny aloes w domu. Zadanie jest tym łatwiejsze, że to roślina bardzo odporna, która nie potrzebuje zbyt wiele atencji. Najważniejsze dla rośliny aloesu jest, by miała dostęp do słońca.

Należy do grupy sukulentów (chociaż nie jest kaktusem), dlatego nie lubi nadmiaru wody. Znacznie lepiej zniesie kilkudniowe przesuszenie niż zalanie podłoża. Jeśli nie jest nadmiernie podlewany, z reguły nie choruje i nie wymaga żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Roślinę można rozmnażać za pomocą odrostów korzeniowych oraz sadzonek pędowych. Młode, ukorzenione egzemplarze sadzi się do lekkiej, przepuszczalnej ziemi torfowej zmieszanej z piaskiem i gliną lub w gotowe podłoże dla kaktusów.

Ewentualnie możesz też kupić ziemię w sklepie ogrodniczym. Znajdź najbardziej nasłonecznioną część mieszkania najlepiej na zewnątrz, ale jeśli nie masz ogródka lub podwórka, z którego można skorzystać zrób to na balkonie lub parapecie. Kup największą doniczkę, jaka tylko pozwala Ci przestrzeń, ponieważ aloes rośnie szybko i ma mocne korzenie. Wszystko, czego potrzebujesz to kogoś, kto ma aloes i podzieli się jednym liściem z korzeniami. Jeśli mieszkasz w bardzo suchym klimacie możesz podlewać go raz lub dwa razy miesięcznie. Podlewaj go codziennie rano o 10:00 lub po południu, około 16:00 kiedy Słońce nie jest jeszcze zbyt silne.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura