rośliny doniczkowe kwitnące, kwiaty domowe zielone,trujące rośliny doniczkowe,kwiaty doniczkowe zdjecia,rośliny doniczkowe zielone,roślina doniczkowa,egzotyczne kwiaty doniczko

Włóż Zapałki do Ziemi Po Co? Efekt Niesamowity

Rośliny doniczkowe ustawiamy w domach i biurach przede wszystkim ze względów dekoracyjnych.

rośliny doniczkowe kwitnące (3)

Warto jednak pamiętać, że rośliny te mają także znaczny wpływ na nasze zdrowie: niektóre nawilżają powietrze i wchłaniają szkodliwe toksyny, z innych możemy przygotowywać dobroczynne napary albo okłady. Niestety często nawet jak bardzo zależy nam na utrzymaniu roślin w dobrej kondycji, nie zawsze poddają się one naszym staraniom. Możliwe, że często się dziwiliście, że mimo regularnego podlewania i ogólnej opieki, wasze roślinki wyglądają na opadnięte lub po prostu więdną.

rośliny doniczkowe kwitnące (2)

Najczęściej obwinić możemy pasożyty i szkodniki, które często nie są dla nas widoczne gołym okiem. Niektórzy, by się ich pozbyć stosują wtedy środki chemiczne, które mogą jeszcze bardziej negatywnie wpłynąć na roślinę. Na szczęście jest jeden prosty trik, który możesz zastosować, by szybko przywrócić twojej roślinie zdrowy wygląd.

rośliny doniczkowe kwitnące

Zapomnij o jakichkolwiek środkach chemicznych. Jedyne czego potrzebujesz to pudełko zapałek. Weź kilka zapałek i umieść je w ziemi, w doniczce kwiatka. Musisz się upewnić, że główka zapałki w całości jest nią przykryta. Twoja roślina szybko wróci do dobrej formy. Wszystko przez to, że główka zapałki jest zrobiona z fosforu i siarki, które odstraszają robactwo w sposób bezpieczny acz radykalny, a twoja roślina będzie miała szansę funkcjonować tak jak przed chorobą. Jak widzisz silne środki chemiczne nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem problemu. Czasem można je osiągnąć w bardzo prosty sposób, a co najlepsze, nawet po wykorzystaniu zapałek do ratowania rośliny nadal możesz ich użyć do rozpalenia ogniska.

Możesz obejrzeć w formie filmu – https://youtu.be/Mv2gdVuvG4A

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura