rogowacenie ciemne skóry (2)

Pozbądź Się Tych Guzków ze Skóry W Naturalny Sposób

Rogowacenie skóry jest bardzo częstym problemem, który objawia się poprzez twarde, czerwonawe lub białawe guzki pojawiające się na twojej skórze.

Ten problem zwykle nie powoduje uczucia swędzenia czy bólu i może pojawić się w dowolnych części ciała, ale najbardziej powszechnie występuje na ramionach, udach, twarzy i pośladkach. Te małe guzki są spowodowane nagromadzeniem się keratyny i często są mylone z trądzikiem.

Ponadto mogą również powodować wysuszenie skóry i sprawiać, że będzie ona wyglądała na popielatą lub będzie się łuszczyć. Rogowacenie mieszków włosowych zwykle po jakimś czasie znika, ale jeśli jest to dla Ciebie wyjątkowo uciążliwy problem, możesz spróbować go leczyć na kilka różnych sposobów, o których dziś Państwu opowiem.

A oto one:

Niezastąpiony ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy działa cuda na rogowacenie mieszkowe. Jego właściwości ściągające pomagają usunąć pory i oczyścić skórę. Po to by sporządzić odpowiedni środek wystarczy wymieszać jedną część octu jabłkowego z jedną częścią wody i nanieść bezpośrednio na dotknięty obszar.

Następnie należy pozostawić miksturę na skórze na kilka minut, a następnie spłukać zimną wodą. Przed nałożeniem octu na większy obszar ciała, polecam wypróbować ten lek na niewielkiej części skóry, ponieważ niektórzy z Państwa mogą być bardzo wrażliwi na ten lek.

Jogurt

Jogurt jest bardzo dobry w leczeniu suchej skóry i poprawie wyglądu naszej skóry. Umieść niewielką ilość jogurtu bezpośrednio na dotknięty obszar na 15 minut przed wzięciem prysznica. Pomoże to nawilżyć i tymczasowo pozbyć się zmian. Następnie spłucz jogurt zimną lub ciepłą wodą.

Mleko

Kwas mlekowy znajdujący się w mleku również może okazać się skuteczny w leczeniu zrogowaceń skóry oraz zadziałać kojąco i nawilżająco. W celu zaczerpnięcia korzyści z kwasu mlekowego na naszej skórze najlepiej jest wziąć kąpiel mleczną dodając od 2 do 3 szklanek mleka do wody. Warto poleżeć w takiej kąpieli przez co najmniej 20 minut. W celu skuteczniejszego zwalczania wyprysków należy nałożyć niewielką ilość mleka bezpośrednio
na pryszczyki.

Owies

Owies to świetny środek kojący skórę. Może on być również stosowany jako delikatny złuszczacz pomagający usunąć zanieczyszczenia i martwy naskórek. Zrób pastę mieszając trochę wody z odrobiną owsu po czym nałóż pastę na twarz tak jakbyś nakładał maseczkę i pozostaw ją na 15 minut. Ostrożnie spłucz maseczkę ciepłą wodą, a jestem przekonana, że zobaczysz natychmiastowe rezultaty.

Kwaśna śmietana

Podobnie jak jogurt, kwaśna śmietana również zawiera kwas mlekowy. Ekstrakt z kwaśnej śmietany i cukru pomaga pozbyć się suchej, podrażnionej i pełnej wyprysków skóry bez jakichkolwiek skutków ubocznych.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to doskonały naturalny balsam, który bezpiecznie oczyszcza suchą skórę i pomaga złagodzić problemy skórne. Po to by skorzystać z cudownych właściwości oleju kokosowego należy nałożyć olej kokosowy bezpośrednio na skórę po kąpieli. W razie potrzeby można powtórzyć aplikację kilka razy dziennie.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura