rąk prostaty objawy, nowotwór prostaty objawy min

7 Rodzajów Pokarmu Które Ochronią Cię Przed Rakiem Prostayt

Dzisiejszy odcinek dedykowany jest mężczyznom, ponieważ tylko oni zmagają się z tym problemem. Rak prostaty dotyka mężczyzn częściej niż jakikolwiek inny rodzaj raka. Według doktora Tomasza Borowskiego w USA i Europie Zachodniej tak gruczołu krokowego wyprzedził już raka płuc i znalazł się na pierwszym miejscu pod względem zachorowalności.

rąk prostaty objawy, nowotwór prostaty objawy 3

W dzisiejszych czasach zachorowalność na raka prostaty jest dwukrotnie większa niż statystyki raka płuc,ale śmiertelność jest dwukrotnie mniejsza. W Polsce z kolei nowotwory prostaty wyprzedziły nowotwory jelita grubego i znalazły się na drugim miejscu po nowotworach płuc. Co ciekawe ze względu na starzenie się społeczeństwa rak prostaty będzie występował coraz częściej. Rzadko wykrywa się go u pacjentów poniżej 40 roku życia.

Niektóre z objawów towarzyszących rakowi gruczołu krokowego to: utrata kontroli nad pęcherzem, obecna w moczu krew i uczucie pieczenia podczas oddawania moczu. Według badań, ryzyko zachorowania rośnie przy niezdrowej diecie bogatej w tłuszcze nasycone, a także u ludzi z nadwagą. Jak się okazuje coraz więcej lekarzy jest przekonanych, że jest bardzo ścisły związek pomiędzy tym co jemy i ryzykiem zachorowania na raka. Te produkty będą korzystne dla każdego, kto narażony jest na wysokie ryzyko zachorowania na raka:

rąk prostaty objawy

1. Świeże ryby.
Niektóre gatunki ryb, które zawierają wysokie poziomy kwasów tłuszczowych Omega 3 mogą pomóc w zapobieganiu rakowi prostaty. Należą do nich ryby łowne takie jak halibut i makrela, a także sardynki i gatunki takie jak bardzo popularny łosoś. Pamiętaj jednak, że źródło pochodzenia ryb jest również ważne. Ryby hodowlane nie przyniosą Ci tyle korzyści co dzikie, żyjące w środowisku naturalnym łososie czy tuńczyki. Wszystko dlatego, że dziki łosoś żywi się planktonem i glonami, które są korzystne dla naszego zdrowia. Z kolei łosoś hodowlany ma w sobie wyższe stężenie toksyn, dioksyn i pestycydów.

2. Warzywa zielone.
Zielenina i sałata jak na przykład rukola, brukselka, kiełki, kapusta normalna czy galicyjska zawierają dużo składników odżywczych i minerałów. Te warzywa kapustne mają działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe dlatego zapewniają nam zdrowie na wielu frontach. Spożywanie większych ilości tego typu zielonych warzyw znacznie obniża ryzyko raka prostaty.

3. Pomidory. 
Ze względu na to, że pomidory zawierają likopen – pigment występujący w niektórych roślinach, a który ma udowodnione działanie antyrakowe, a więc jest miłym dodatkiem do każdej diety. Jednak, gdy są wchłaniane razem z niewielką ilością tłuszczów nienasyconych, uważa się, że pomidory przyniosą jeszcze więcej korzyści zdrowotnych.

4. Kawa. 
Te wyniki jednego z badań przeprowadzonego w Europie wydają mi się być nieco kontrowersyjne, ale według niektórych lekarzy trzy filiżanki kawy dziennie mogą wystarczyć, aby zmniejszyć ryzyko raka prostaty nawet o połowę. Jest ona bogata w przeciwutleniacze i naturalny diuretyk, który pomaga utrzymać w dobrej formie nasze drogi moczowe.

5. Orzechy. 
Orzechy podobnie jak wcześniej wymienione ryby są bogate w kwasy tłuszczowe Omega 3.
Na przykład orzechy brazylijskie podnoszą poziom selenu u starzejących się mężczyzn. Niski poziom selenu jest związany z wyższym ryzykiem raka gruczołu krokowego u starszych mężczyzn. Oba gatunki na swój sposób pomagają zwalczać raka prostaty i są zalecane jako naturalny środek zapobiegawczy.

rąk prostaty objawy, nowotwór prostaty objawy 4

6. Granaty. 
Jak wszystkie produkty bogate w przeciwutleniacze, granaty są dobrymi sojusznikami w walce z rakiem. Wiadomo, że zapobiegają migracji komórek rakowych i mogą selektywnie hamować wzrost nie tylko raka prostaty, ale także raka piersi, raka okrężnicy i płuc.
Ten potężny owoc jest często ignorowany w zachodniej medycynie, ale naukowcy z roku na rok coraz więcej dowiadują się o jego korzyściach.

7. Warzywa pomarńczowe. 
Marchewki i dynie zawierają duże ilości beta-karotenu, który jest nie tylko doskonały dla naszego wzroku. Jak się okazuje beta-karoten jest również dobry dla prostaty, ponieważ ma właściwości przeciwutleniające. Te przeciwutleniacze chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami. Dynie są również doskonałym źródłem błonnika, a dieta bogata w błonnik zmniejsza ryzyko rozwinięcia się u nas kilku rodzajów raka. Pomarańczowe warzywa są nie tylko bogate w błonnik, ale także mają niską kaloryczność.

Jedzenie tych pokarmów może zmniejszyć ryzyko raka prostaty, ale mogą również pozytywny wpływ zarówno na utrzymanie ciała w dobrej kondycji jak i ogólną jakość życia. Należy również pamiętać, że regularne ćwiczenia zmniejszają nie tylko ryzyko powstawania, ale także stopień raka prostaty. Jedz dobrze i żyj dobrze.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura