pozbycie się wody z organizmu, woda w nogach, nadmiar wody w organiźmie skutki, nadmiar wody w organiźmie objawy, usuwanie wody z organizmu

PIJ TO NATURALNE REMEDIUM ABY POZBYĆ SIĘ WODY Z ORGANIZMU | Jak Pozbyć Się Nadmiaru Wody Z Organizmu

Retencja płynów jest jedną z głównych przyczyn, dla których przybieramy na wadze. Głównym objawem wskazującym, że możesz cierpieć z powodu zatrzymywania wody w organizmie jest uczucie wzdęcia.

Innym symptomem mogą być małe guzki na różnych częściach ciała takich jak twarz, ręce, kostki, nogi i stopy. Retencja płynów może dotyczyć wszystkich, a szczególnie często dotyka kobiety w ciąży. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Medycznym w Maryland, głównymi przyczynami zatrzymywania się wody są zmiany hormonalne, ciąża, menopauza i reakcja organizmu na dużą wilgotność powietrza. Wraz z wiekiem coraz trudniejsze staje się trawienie żywności, ponieważ nasz żołądek nie produkuje już tyle kwasu co wcześniej.

pozbycie się wody z organizmu, woda w nogach, nadmiar wody w organiźmie skutki, nadmiar wody w organiźmie objawy, usuwanie wo

Dlatego też duża ilość niestrawionego pokarmu przedostaje się do jelit, gdzie może powodować problemy takie jak zapalenia i podrażnienia ścianek jelit. Koniec końców ściana jelita staje się cienka i przepuszczalna co umożliwia niestrawionym odpadom z jedzenia przedostać się do krwiobiegu. Na tę inwazję reaguje z kolei nasz układ odpornościowy wywołując objawy alergiczne takie jak na przykład główny temat dzisiejszego filmiku czyli retencja wody w organizmie.

pozbycie się wody z organizmu (2)

Musicie jednak wiedzieć, że nie tylko zaburzone procesy trawienne powodują taki stan. Może on być również wywołany innymi czynnikami takimi jak słaba czynność nerek, choroby wątroby, alergie pokarmowe, niedoczynność tarczycy, nadmierne spożywanie wysoko przetworzonej żywności, dieta uboga w składniki odżywcze itd. W medycynie naturalnej powszechnie uznaje się, że głównym winowajcą stanów zapalnych organizmu są produkty mleczne, cukier i produkty pełne cukru takie jak napoje gazowane czy batoniki.

Wyeliminowanie ich z diety może zmniejszyć ilości płynów zatrzymywanych w organizmie i skutkować zrzuceniem dodatkowych kilogramów. Jeśli chcesz uwolnić swój organizm od litrów wody zatrzymanych w Twoim organizmie i zachować prawidłowy, szybki metabolizm musisz jeść świeże warzywa i owoce oraz ograniczyć dzienne spożycie soli. Jednym z najważniejszych czynników jest wyeliminowanie ze swojej diety przetworzonej żywności, która zawsze zawiera dużo sodu i niekorzystnych dla nas substancji chemicznych i dostosować się do diety pełnej w ziarna, owoce, warzywa, ryby i orzechy. W celu zmniejszenia obrzęków i pozbycia się problemu zatrzymanej w organizmie wody polecam wypróbowanie tego przepisu:

Składniki

– 1 garść pietruszki;

– 1 średnia marchewka;

– 2 cytryny;

– 1 łyżka stołowa siemienia lnianego;

– Trochę wody (tak, aby wszystko dobrze wymieszać)

Instrukcje

Wyciśnij sok z cytryn i wlej go do blendera. Pokrój marchewkę, dodaj pietruszkę, siemię lniane i wodę. Wszystko zmiksuj w blenderze. Pij ten sok natychmiast po przygotowaniu, nie dodawaj cukru i sztucznych słodzików. Pij codziennie szklankę tego soku, aby zauważyć rezultaty. W przeciągu tygodnia na pewno zauważysz rezultaty i będziesz zadowolony z widocznych zmian.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 

Projekt Natura