płatki owsiane odchudzanie, płatki owsiane odchudzanie, płatki owsiane, otręby owsiane, płatki owsiane górskie, płatki orkiszowe, płatki owsiane przepisy, płatki górskie, płatk

Co Sprawia, że ​​Woda Owsiana Jest Tak Przyjazna w Utrzymywaniu Prawidłowej Wagi? Płatki Owsiane

Płatki owsiane – odchudzanie, utrata wagi może być ogromnym wyzwaniem. Zdaniem większości ekspertów ds. zdrowia, zrównoważona dieta i regularne ćwiczenia są podstawą prawidłowej wagi.

Jednak mamy też dostęp do niektórych produktów, które mogą nam skutecznie pomóc w osiągnięciu i utrzymaniu wyznaczonych celów związanych z wagą. Płatki owsiane są jednym z nich. Ta pełna w korzyści zdrowotne roślina od wielu wieków, w wielu kulturach była podstawowym składnikiem pożywienia. Jednym z powodów był fakt, że jest to tanie i utrzymujące poczucie nasycenia jedzenie na śniadanie. Innym powodem jest to, że zapewnia szereg korzyści zdrowotnych, które poprawiają ogólny stan zdrowia.

płatki owsiane odchudzanie, płatki owsiane odchudzanie, 3

Woda z płatków owsianych jest tylko jednym ze sposobów włączenia owsa do diety i stymulowania zdrowego odchudzania. W rzeczywistości ten pożywny napój to tylko nasączony i zmieszany z wodą owies. Jednak to nie to samo co owsianka, ponieważ nie gotuje się go we wrzącej wodzie. Co sprawia, że ​​woda owsiana jest tak przyjazna w utrzymywaniu prawidłowej wagi?

1. Zawiera mało kalorii. Po pierwsze, płatki owsiane są bogate w składniki odżywcze, w tym zdrowe tłuszcze, witaminy z grupy B, żelazo, wapń, fosfor i magnez. Poza tym są one bardzo sycące, co oznacza, że ​​pozwalają twojemu organizmowi dłużej pracować. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest to, że zawierają bardzo mało kalorii.

płatki owsiane odchudzanie, płatki owsiane odchudzanie,

2. Jest bogata w błonnik pokarmowy. Owsianka jest pokarmem bogatym w błonnik, który stymuluje proces spalania tkanki tłuszczowej na ściankach jelit. W ten sposób owsianka poprawia funkcje trawienne.

3. Wspomaga wątrobę. Owsianka jest bogata w aminokwasy, które pobudzają wydzielanie przez wątrobę lecytyny. Ten fosfolipid, który jest jedynie kwasem tłuszczowym jest wykorzystywany przez wątrobę do transportu tłuszczów z wątroby do żołądka w celu trawienia. Innymi słowy, płatki owsiane hamują rozwój stłuszczenia wątroby lub uszkodzenia wątroby. Dodatkowo, płatki owsiane zapewniają trawienie tłuszczów i nie są przechowywane w postaci tłuszczu oraz pomagają pozbyć się z organizmu toksyn poprzez wspomaganie funkcji odtruwania wątroby.

4. Jest naturalnym diuretykiem. Zatrzymanie wody jest jednym z czynników przyczyniających się do przybierania na wadze. A płatki owsiane są doskonałym diuretykiem, który wspomaga pracę nerek i stymuluje efektywne usuwanie nadmiaru wody w organizmie w postaci moczu.

Jak zrobić płatki owsiane:

 1 filiżanka owsianki

 3 filiżanki wody

 1 laska cynamonu (lub 1 cynamon w proszku)

 miód na słodycz (opcjonalnie)

płatki owsiane odchudzanie, płatki owsiane odchudzanie, 2

Sposób użycia: najlepszym sposobem na zwiększenie metabolizmu za pomocą wody z płatków owsianych jest wypicie szklanki na pusty żołądek. Możesz również pić ją zamiast wody z głównymi posiłkami (obiad i kolacja). Woda z płatków owsianych może stać nawet tydzień jeśli jest przechowywana w lodówce.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura