płatki owsiane odchudzanie, płatki owsiane odchudzanie, płatki owsiane, otręby owsiane, płatki owsiane górskie, płatki orkiszowe, płatki owsiane przepisy, płatki górskie, płatk

Co Sprawia, że Woda Owsiana Jest Tak Przyjazna w Utrzymywaniu Prawidłowej Wagi? Płatki Owsiane

Płatki owsiane – odchudzanie, utrata wagi może być ogromnym wyzwaniem. Zdaniem większości ekspertów ds. zdrowia, zrównoważona dieta i regularne ćwiczenia są podstawą prawidłowej wagi.

Jednak mamy też dostęp do niektórych produktów, które mogą nam skutecznie pomóc w osiągnięciu i utrzymaniu wyznaczonych celów związanych z wagą. Płatki owsiane są jednym z nich. Ta pełna w korzyści zdrowotne roślina od wielu wieków, w wielu kulturach była podstawowym składnikiem pożywienia. Jednym z powodów był fakt, że jest to tanie i utrzymujące poczucie nasycenia jedzenie na śniadanie. Innym powodem jest to, że zapewnia szereg korzyści zdrowotnych, które poprawiają ogólny stan zdrowia.

płatki owsiane odchudzanie, płatki owsiane odchudzanie, 3

Woda z płatków owsianych jest tylko jednym ze sposobów włączenia owsa do diety i stymulowania zdrowego odchudzania. W rzeczywistości ten pożywny napój to tylko nasączony i zmieszany z wodą owies. Jednak to nie to samo co owsianka, ponieważ nie gotuje się go we wrzącej wodzie. Co sprawia, że woda owsiana jest tak przyjazna w utrzymywaniu prawidłowej wagi?

1. Zawiera mało kalorii. Po pierwsze, płatki owsiane są bogate w składniki odżywcze, w tym zdrowe tłuszcze, witaminy z grupy B, żelazo, wapń, fosfor i magnez. Poza tym są one bardzo sycące, co oznacza, że pozwalają twojemu organizmowi dłużej pracować. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest to, że zawierają bardzo mało kalorii.

płatki owsiane odchudzanie, płatki owsiane odchudzanie,

2. Jest bogata w błonnik pokarmowy. Owsianka jest pokarmem bogatym w błonnik, który stymuluje proces spalania tkanki tłuszczowej na ściankach jelit. W ten sposób owsianka poprawia funkcje trawienne.

3. Wspomaga wątrobę. Owsianka jest bogata w aminokwasy, które pobudzają wydzielanie przez wątrobę lecytyny. Ten fosfolipid, który jest jedynie kwasem tłuszczowym jest wykorzystywany przez wątrobę do transportu tłuszczów z wątroby do żołądka w celu trawienia. Innymi słowy, płatki owsiane hamują rozwój stłuszczenia wątroby lub uszkodzenia wątroby. Dodatkowo, płatki owsiane zapewniają trawienie tłuszczów i nie są przechowywane w postaci tłuszczu oraz pomagają pozbyć się z organizmu toksyn poprzez wspomaganie funkcji odtruwania wątroby.

4. Jest naturalnym diuretykiem. Zatrzymanie wody jest jednym z czynników przyczyniających się do przybierania na wadze. A płatki owsiane są doskonałym diuretykiem, który wspomaga pracę nerek i stymuluje efektywne usuwanie nadmiaru wody w organizmie w postaci moczu.

Jak zrobić płatki owsiane:

 1 filiżanka owsianki

 3 filiżanki wody

 1 laska cynamonu (lub 1 cynamon w proszku)

 miód na słodycz (opcjonalnie)

płatki owsiane odchudzanie, płatki owsiane odchudzanie, 2

Sposób użycia: najlepszym sposobem na zwiększenie metabolizmu za pomocą wody z płatków owsianych jest wypicie szklanki na pusty żołądek. Możesz również pić ją zamiast wody z głównymi posiłkami (obiad i kolacja). Woda z płatków owsianych może stać nawet tydzień jeśli jest przechowywana w lodówce.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Przeczytaj poprzedni wpis:
właściwości kurkumy, kurkuma z pieprzem, olej z kurkumy, kurkuma na co pomaga, curcuma właściwości, jak spożywać kurkumę, curcuma przyprawa,
Zanim Polecisz Komuś Kurkumę, Właściwości Kurkumy

Przeczytaj to koniecznie, zanim kiedykolwiek sięgniesz po kurkumę! Nie ma wątpliwości, że kurkuma jest jedną z najbardziej korzystnych dla zdrowia...

Zamknij