olejek na rozstępy w ciąży, olejek na rozstępy 5

Jak Pozbyć Się Rozstępów Szybko i Naturalnie – To Działa!

Nieregularne wahania wagi lub szybkie rośnięcie rozciąga skórę i stanowi wyzwanie dla jej elastyczności.

Kiedy tak się dzieje, zwykle na naszej skórze pojawiają się rozstępy.
Są to linie na jej powierzchni, które najczęściej pojawiają się w okolicach brzucha. Mogą one jednak również wystąpić na innych obszarach takich jak pośladki, klatka piersiowa, ramiona czy nogi.

Kiedy myślimy o rozstępach wielu z nas automatycznie kojarzy je z ciążą, ale warto wiedzieć, że w ich powstawanie mogą być również zaangażowane inne czynniki takie jak genetyka, nagła utrata masy ciała, szybki wzrost, a nawet zbytnie naprężenie skóry.

Choć same w sobie nie są szkodliwe rozstępy sprawiają, że ludzie stają się bardziej niepewni własnego wyglądu i mają niskie poczucie własnej wartości.

Rozstępy są to wąskie pasma zwłókniałej tkanki łącznej różniące się strukturą i kolorem od otaczającej je skóry.Te małe blizny na naskórku pojawiają się gdy kolagen traci swoje właściwości elastyczne w wyniku procesu rozciągania skóry.

W tym procesie produkcja kolagenu zostaje przerwana, a wynikiem tego są irytujące znaki. Początkowo wyglądają one na czerwone, ale po pewnym czasie na tym miejscu tworzy się jasna linia czyli to co znamy jako rozstępy.

Kobiety kupują wiele środków kolagenowych i innych, które obiecują pozbycie się rozstępów, ale czy zastanawialiście się kiedyś jakie naturalne środki umożliwiają poprawienie wyglądu naszej skóry, a co więcej mają moc pomocy pozbycia się wstydliwych rozstępów? Oto jedynie kilka z ogromnej listy naturalnych środków:

1. Cukier

Co ciekawe biały cukier to świetny sposób na pozbycie się rozstępów. Użyty jako środek złuszczający pomoże usunąć uporczywe linie.
Wystarczy wymieszać łyżkę cukru z kilkoma kroplami soku z cytryny i oleju migdałowego po czym dokładnie rozetrzeć i stosować bezpośrednio na dotkniętych obszarach. Warto wmasowywać taki scrub codziennie przez kilka minut przed kąpielą. Po około miesiącu zauważysz znaczną różnicę.

2. Aloes

Aloes jest powszechnie używany do leczenia problemów skórnych, w tym eliminowania rozstępów. Działa on na skórę kojąco i nawilżająco. Wystarczy po prostu wcierać aloes w rozstępy i pozwolić mu się wchłonąć przez piętnaście minut. Następnie spłucz go ciepłą wodą.

3. Olej rycynowy

Olej rycynowy również działa cudotwórczo na problemy skórne takie jak pryszcze, zmarszczki czy plamy starcze. Warto wypróbować go również na rozstępy. Wcieraj trochę oleju rycynowego na rozstępy i przez kilka minut masuj okrężnymi ruchami. Następnie weź cienką, bawełnianą ściereczkę i poduszkę grzewczą, tzw. termofor. Owiń obszar szmatką i przez trzydzieści minut ogrzewaj. Rób tak codziennie przez miesiąc i obserwuj tempo w jakim twoje rozstępy znikają.

4. Oliwa z oliwek

Bogata w przeciwutleniacze i inne ważne składniki odżywcze takie jak tłuszcze omega-3 oliwa z oliwek również może pomóc w naprawie uszkodzonej skóry. Rozgrzej trochę oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia i wmasuj w rozstępy. Pomoże ci to nie tylko usunąć rozstępy, ale także poprawi krążenie
dotkniętego obszaru. Pozwól jej zadziałać na skórze przez trzydzieści minut tak, aby wszystkie witaminy mogły przedostać się do skóry.

5. Sok z cytryny

Potężny środek czyszczący o wysokiej zawartości kwasu, który świetnie nadaje się do łagodzenia ​​rozstępów. Może on zdziałać cuda na trądziku i innych bliznach. Wystarczy jedynie okrężnymi ruchami wmasować sok z cytryny w pokrytą bliznami skórę i po około dziesięciu minutach zmyć ciepłą wodą.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura