odtrucie organizmu, usuwanie toksyn,detoksu,metody oczyszczania organizmu,odtrucie,naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn,odtruwanie,odtruwanie organizmu z toksyn,plastry na

Każdy Potrzebuje Detoksu!! Oto 7 Produktów, które Pomogą Ci Pozbyć Się Toksyn

Znaczenie wątroby jest nie do przecenienia. Służy ona kilku istotnym funkcjom i nie każdy organ może sobie poradzić, kiedy wątroba źle funkcjonuje.

odtrucie organizmu (5)

Wątroba wydziela cholesterol i hormony, jest odpowiedzialna za produkcję i wydalanie żółci. Wytwarza z pokarmu substancje niezbędne dla organizmu We wnętrzu wątroby produkowane są liczne związki chemiczne niezbędne dla trawienia pokarmu — enzymy trawienne. Jej podstawową rolą jest wytworzenie aminokwasów (i z nich później białek) oraz kwasów tłuszczowych niezbędnych do budowy i regeneracji komórek i tkanek ciała. Innym ważnym zadaniem wątroby jest tworzenie zapasowych substancji energetycznych — glikogenu i tłuszczów czy na przykład związków umożliwiających reakcje na bodźce, a więc hormonów rzutujących na funkcje fizjologiczne ustroju, ale też na aktywność i emocje.

odtrucie organizmu (3)

Ponadto wątroba wytwarza podstawowe składniki krwi odpowiedzialne za jej krzepliwość, natlenienie, gospodarkę cholesterolo­wą i odporność organizmu. Ludzie, których wątroba zaczyna siadać, przechodzą dializy. Leczenie polega na tym, że pacjenci są podłączani do maszyn, które za nich wykonują proces filtracji krwi. Nasz organizm jest ciągle atakowany przez szkodliwe toksyny i konserwanty w żywności, dlatego, by pomóc ciału wykonywać swoją pracę, wątroba nas z nich detoksykuje. Możemy jeść produkty, które sprawią, że nasze wątroby będą funkcjonowały zdrowo i prawidłowo.

Wątroba powinna więc stanowić priorytet w dbaniu o nasze zdrowie. Zapoznaj się z listą wspomagających wątrobę potraw, które mogą stać się częścią twojej codziennej diety.

odtrucie organizmu (7)

Cytrusy – Pomarańcze, mandarynki, cytryny, limonki i grejpfruty. Do wyboru mamy wiele owoców cytrusowych, które są bogate w witaminę, która wzmacnia wątrobę i zwiększa produkcję enzymów odpowiedzialnych za detoksykację. Ta ważna witamina ma również zdolność przekształcania niektórych toksyn w materiały rozpuszczalne. Owoce cytrusowe pomagają zwalczać wolne rodniki i są pełne przeciwutleniaczy.

Jabłko – W Anglii wszyscy znają przysłowie „Jedz jedno jabłko dziennie, do lekarza chodzić musiał nie będziesz”. Jabłka zawierają w sobie substancje znane jako pektyny, które utrzymują wątrobę zdrową i oczyszczoną. Być może to właśnie stąd pochodzi to popularne powiedzenie.

odtrucie organizmu (2)

Sałatki – Zmieszanie zielonych sałat z pomidorami to fantastyczny przepis na zdrową wątrobę. Warzywa liściaste zapewniają wątrobie chlorofil, który zwiększa produkcję żółci, co z kolei zwiększa wchłanianie tłuszczu.

odtrucie organizmu

Chlorofil dostarcza nam energię i często jest dobrym substytutem suplementów żelaza. Dodanie pomidorów do sałatki może również pomóc w oczyszczeniu wątroby dzięki glutationowi, którego inną funkcją jest zwiększanie płodności. Z kolei likopen zawarty w pomidorach zwalcza niektóre rodzaje raka.

odtrucie organizmu (4)

Czosnek –  jak wszyscy wiemy ma niezliczoną ilość zastosowań. Powszechnie wiadomo, że pomaga na infekcje, chroni przed zawałami i chorobami serca. Dodatkowo jest bardzo korzystny dla naszej wątroby. Z pomocą dwóch specjalnych związków znanych jako allicyna i selen pomaga nam ją oczyścić, a w tym samym czasie aktywuje również proces płukania toksyn.

odtrucie organizmu (6)

Brukselka – Wygląda jak mini wersja kapusty, ale nie powinna zmylić cię jej wielkość. Brukselka wykonuje fantastyczną robotę chroniąc nas przed uszkodzeniami powodowanymi przez toksyny pochodzące z naszego środowiska, jak również poprzez nasze jedzenie.

Możesz obejrzeć w formie filmu – https://youtu.be/HBAW5ltLwmQ

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura