odmładzanie skóry, odmładzanie skóry twarzy_

6 Koreańskich Sekretów Piękna Które Powinien Znać Każdy.

Czy tak jak większość kobiet wydajesz góry pieniędzy na produkty do pielęgnacji skóry, których producenci obiecują odmłodzenie skóry przy jednoczesnym usuwaniu wszelkich przebarwień i skaz?

A może masz już dość leczenia trądziku i wygładzania zmarszczek produktami, których jedyne efekty stosowania to pusta kieszeń? Stworzyliśmy ten kanał po to, by mogli Państwo nie tylko oszczędzić swoje ciężko zarobione pieniądze, ale również dowiedzieli się o naturalnych produktach, które działają nawet lepiej niż te przemysłowe.

Może warto sprawdzić czy pozbycie się tych wszystkich drogich produktów i zaczęcie korzystania z ich naturalnych zamienników zapewni Ci czystą i zdrową skórę. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że od 3 lat stosuję zasady pielęgnacji Koreanek i nie zamieniłabym jej na żadną inną. Z początku wydaje się to dość skomplikowane i złożone ale już po kilku tygodniach staje się bardzo przyjemną, wartą utrzymywania rutyną.

Dziś przygotowałam dla Was sześć mało znanych koreańskich zabiegów pielęgnacyjnych skóry:

1. Masuj gorącymi ręcznikami

Kiedy okładasz skórę ciepłymi ręcznikami poprawiasz cyrkulację krwi. Dodatkowo zabieg ten otwiera pory, co pozwala naszej skórze lepiej oddychać. Do przygotowania masażu gorącym ręcznikiem wystarczy tylko namoczyć czysty ręcznik w gorącej wodzie i natychmiast nałożyć go na twarz. Następnie powoli i delikatnie masuj nim twarz przez około 15 minut. Po wykonaniu masażu nie zapomnij nałożyć na twarz oleju, by nawilżyć i odżywić skórę.

2. Nakładaj maseczkę z wodorostów

Algi morskie są wprost idealne dla naszej skóry. Wodorosty mogą być używane jako maseczka ​​do twarzy, a używa się ich po prostu namaczając w ciepłej wodzie i nakładając na skórę. Po aby uzyskać pełnię korzyści najlepiej jest zostawić je na skórze na 15 minut. To spowoduje, że do wnętrza cery wchłoną się wszystkie właściwości witamin, minerałów i bakterii zawartych w wodorostach.

3. Natychmiast nawilżaj

Jeśli naprawdę chcesz skutecznie wykorzystać proces nawilżania i umożliwić kremom oraz innym produktom głębokie odżywienie i wchłonięcie się składników odżywczych w pory upewnij się, że natychmiast po kąpieli, kiedy Twoja skóra już wyschnie nałożysz produkt, którego akurat do tego celu używasz. Jeśli bierzesz prysznic lub ciepłą kąpiel, Twoje pory się otwierają, wtedy najłatwiej jest im zaabsorbować potrzebne minerały i witaminy, dlatego też tak ważne jest, aby stosować każdy naturalny krem nie więcej niż na 10 sekund po przeschnięciu skóry.

4. Kuracja cytrusami

Kwas cytrynowy działa cuda. Po to, aby pozbyć się z porów nadmiaru sebum i brudu oraz usunąć martwe komórki skóry, warto jest skorzystać z leczniczej mocy kwasu cytrynowego. Jak to zrobić? Po prostu wyciśnij sok z połowy cytryny do miski nałóż go na skórę wacikiem.
Twoja skóra odwdzięczy Ci się blaskiem i świeżym wyglądem.

5. Mleko sojowe

Nawet profesjonalne koreańskie kosmetyczki używają mleka sojowego do wykonywania swoich zabiegów. Nie wspominam już nawet o tych, którzy piją je na co dzień zamiast mleka krowiego np. do kawy.
Oto jeden z najczęściej używanych i zaufanych przepisów zastosowania mleka sojowego do pielęgnacji skóry:

Namocz trochę gazy w mleku sojowym i hojnie nakładaj go na skórę. Pozostaw na co najmniej 15 minut tak, by mleko mogło się skutecznie wchłonąć. Zaleca się stosowanie tego przepisu do dwóch razy w tygodniu.

6. Kuracja solą morską

Sól morska może zdezynfekować twoją skórę kiedy starasz się pozbyć zaskórników i wągrów. Sól morska ma siłę odnawiania uszkodzonej skóry i uspokajania zaczerwienionych i zaognionych obszarów. Po to, by skorzystać z jej właściwości wystarczy zmieszać 1 łyżkę soli morskiej ze szklanką ciepłej wody.

Następnie należy dobrze wymieszać miksturę tak, żeby sól się rozpuściła. Następnie wystarczy tylko zanurzyć wacik w słonej wodzie i przetrzeć nim twarz. Upewnij się jednak, że na Twojej cerze nie ma żadnych skaleczeń czy otarć.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura