zwężenie tętnic szyjnych,oczyszczanie naczyń krwionośnych ze złogów,jak leczyć miażdżycę,oczyszczanie żył z cholesterolu,oczyszczanie żył ze złogów,oczys

Top 10 Produktów Na Oczyszczanie Żył i Tętnic

Jak wszyscy dobrze wiemy, odżywianie jest jednym z głównych faktorów, które wpływa na stan naszego zdrowia i tak samo jak może go poprawiać, może też znacznie pogorszyć nasze samopoczucie.

oczyszczanie żył i tętnic (3)

Wraz z upływem lat niektóre substancje, zwłaszcza spożywane w nadmiernych ilościach mogą blokować żyły i tętnice wywołując tym samym problemy z krążeniem i choroby układu sercowo-naczyniowego, które w rezultacie mogą prowadzić nawet do śmierci. Według wielu badań, najczęstszą przyczyną zgonów na świecie jest miażdżyca, której przyczyną są właśnie zablokowane żyły i tętnice. Jest to bardzo poważna choroba, która może znacznie osłabić układ odpornościowy i narazić nas na częste infekcje. Oprócz miażdżycy, zablokowane żyły i tętnice prowadzą także do nadciśnienia i chorób serca. Jak się okazuje, to zdrowe odżywianie jest kluczem do zapobiegania tego typu schorzeniom i na całe szczęście istnieją produkty, które pomagają oczyścić żyły i tętnice, a włączenie ich do codziennej diety pomoże Ci uniknąć wielu chorób, powikłań i nieprzyjemnych dolegliwości. Oto 10 produktów, które pomogą Ci zachować twoje żyły i tętnice w dobrej kondycji.

Oliwa z oliwek

Spośród wielu najróżniejszych właściwości zdrowotnych oliwy z oliwek, na szczególną uwagę zasługuje jej zbawienny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Produkt ten nie ulega tak łatwo utlenieniu, dzięki czemu żyły i tętnice nie ulegają zablokowaniu przez cholesterol.

Czosnek

Czosnek to zdecydowany lider rankingu produktów, które zadbają o zdrowie Twoich naczyń krwionośnych. Jest to bardzo silny przeciwutleniacz zwalczający wolne rodniki, a dodatkowo pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu, jednocześnie podwyższając poziom dobrego. Regularne spożywanie czosnku sprawia, że przepływ krwi jest ułatwiony i nadciśnienie przestaje być problemem.

Sok z granatu

Granat nazywany jest „owocem życia”, a jego korzystny wpływ na organizm znany i doceniany był już wśród starożytnych, chińskich ludów. To bogate źródło silnych polifenoli o działaniu antyoksydacyjnym. Zalecane przez producentów spożycie to zwykle około 150 ml dziennie. Badania naukowe udowodniły, że sok z granatu ma o wiele wyższą zawartość przeciwutleniaczy niż inne soki takie jak porzeczkowy, jagodowy czy pomarańczowy. Przeprowadzone na szczurach eksperymenty wykazały, że sok z granatu skutecznie zapobiega zniszczeniom naczyń krwionośnych i odblokowuje żyły i tętnice, tym samym chroniąc nas przed miażdżycą. Zastanawiacie się dlaczego jeszcze warto pić sok z granatu?

oczyszczanie żył i tętnic (2)

Sok z granatu dzięki ogromnej dawce przeciwutleniaczy, wykazuje działanie wspomagające walkę z nowotworami. Dzięki zawartości folikuliny, będącej naturalną formą estrogenu, sok z granatu łagodzi przebieg menopauzy i jest uznawany za afrodyzjak oraz symbol płodności. Co więcej sok z granatu łagodzi stany zapalne i zwiększa wrażliwość komórek na insulinę. Producenci soków zalecają zwykle spożywanie go w porcjach 50 ml, 2-3 razy dziennie. Warto przeprowadzić kilkunastodniową kurację, spożywając ustalone ilości systematycznie każdego dnia. Sok z granatu można również z powodzeniem pić jako dodatek do dań, a także dodawać go do koktajli odchudzających. Sok z granatu jest dość cierpki w smaku, dlatego warto mieszać go z innymi owocami. 

Płatki owsiane

Owsiankę polecamy szczególnie na śniadanie, ponieważ oprócz wielu zalet, które produkt ten wnosi dla Twojego układu trawienia, płatki owsiane zapewnią Ci także energię na cały dzień. Jedząc owsiankę zapobiegasz odkładaniu się cholesterolu na ścianach naczyń krwionośnych dzięki czemu unikasz powiklań układu krążenia.

Jabłka

Jabłka pełne są pektyn  naturalnych składników roślinnych, które są zaliczane do błonnika pokarmowego rozpuszczalnego w wodzie. Według Liz Applegate z Uniwersytetu w Kalifornii działają jak błonnik łącząc się z cholesterolem. Dodatkowo są także bogate we flawonoidy, które aż o 50% potrafią zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby serca.

Ryby

Ryby to doskonałe źródło kwasów tłuszczowych omega-3, których potrzebujemy w naszym organizmie do prawidłowego funkcjonowania i swobodnego przepływu krwi. Warto więc włączyć do swojej diety łososia, makrelę, tuńczyka, dorsza, sardynki i pstrąga.

Szpinak

Liście szpinaku bogate w witaminy A i C zapobiegają utlenianiu cholesterolu i takim schorzeniom jak miażdżyca.

Orzechy

Dzięki zawartości tłuszczy nasyconych i kwasu omega-3 orzechy pomagają oczyścić naczynia krwionośne i zapewnić zdrowie układu krążenia. Najlepsze dla Twojego zdrowia są orzechy laskowe, migdały, orzeszki ziemne i pekany.

Kurkuma

Kurkumina zawarta w kurkumie ma świetny wpływ na zdrowie naszego serca. Badania wykazały, że dzięki tej substancji żyły i tętnice są mniej narażone na zablokowanie i uszkodzenie.

Pomidory

Pomidory to bardzo ważne źródło likopenu – przeciwutleniacza, który uniemożliwia cholesterolowi przyklejanie się do ścian naczyń krwionośnych. Według ekspertów, jedząc pomidory codziennie oczyszczasz swoje żyły i tętnice, dzięki czemu unikasz zatorów.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura