ocet na odchudzanie, czy ocet jabłkowy odchudza, ocet winny właściwości, domowy ocet jabłkowy, naturalny oce

Bardzo Prosty i Szybki Przepis Na Ocet Jabłkowy

Ocet jabłkowy jest przydatny nie tylko w kuchni, ale również jeśli chcemy poprawić ogólny wygląd i stan naszego zdrowia. Ma on ogrom korzyści dla twojej skóry, włosów.

Jego właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze gwarantują imponujące rezultaty w leczeniu przeróżnych dolegliwości i odmładzaniu skóry. Jest on zbawienny przy problemach kapilarnych i ich leczeniu, a także kiedy chcemy poprawić ogólny stan zdrowia paznokci i zębów. Ocet jabłkowy może być również kluczowym produktem jeśli zależy nam na zrzuceniu kilku dodatkowych kilogramów, chcemy załagodzić obrzęki, zapobiec utlenianiu, chronić swoją wątrobę, przyspieszyć procesy trawienne czy wzmocnić stawy. W dzisiejszym filmie podam wam przepis na domowy ocet jabłkowy, który jak się okazuje można zrobić łatwo i tanio.

Oto składniki:

  • 5 litrów wody mineralnej
  • 1,5 kg jabłek (najlepiej organicznych)
  • 1 kg brązowego cukru

Cukier jest konieczny, żeby “nakarmić” bakterie, ale większość jeśli nie całość cukru jest sfermentowana.

Instrukcje:

Po pierwsze przygotowując swój własny ocet jabłkowy wszystko musisz bardzo dbać o higienę, ponieważ popełnienie nawet najmniejszego błędu może zepsuć cały efekt. Dlatego na początku bardzo dokładnie umyj jabłka i pokrój je w małe kawałki użyj jabłek wraz ze skórką i nasionami. Następnie wymieszaj jabłka z innymi składnikami i zblenduj po czym wlej otrzymaną mieszaninę do wiadra, które pomieści ponad 5 litrów i przykryj. Przez następne dziesięć dni raz dziennie mieszaj zawartość pojemnika drewnianą łyżką. Przez kolejne dziesięć dni mieszaj miksturę co drugi dzień, a na koniec pozwól mu przez dziesięć dni osiąść po czym odcedź płyn najlepiej przez szmatkę lub pieluchę tetrową. Przechowuj płyn w szklanych lub plastikowych butelkach, ale szczelnie ich nie zamykaj, ponieważ ocet wciąż powinien fermentować.

 

 
projekt natura udestepnij na FB
 

Designed by Freepik

 

Add your comment

Your email address will not be published.