ocet jabłkowy a odchudzanie (2)

Picie Octu Jabłkowego Przed Snem Zmieni Twoje Życie Na Zawsze

Jak wszyscy wiemy ocet jabłkowy ma ciężki, kwaśny smak, ale na szczęście aby skorzystać z jego niesamowitych właściwości nie musimy pić go na surowo.

Niektóre z jego właściwości obejmują enzymy i wspomagają środowisko dla dobrych bakterii w naszym przewodzie pokarmowym. Po to, aby uniknąć jego smaku, niektórzy z nas zamiast octu spirytusowego używają na przykład do marynowania octu jabłkowego.

Tak samo możemy zrobić przygotowując sałatkę i przygotować dressing z oliwy z oliwek i octu jabłkowego. Nada to naszej potrawie ciekawszy smak, a sama sałatka również będzie smaczniejsza. Jest jednak jeszcze jeden sposób, by przemycić do swojej diety ocet jabłkowy.

Możesz go po prostu rozcieńczyć ocet jabłkowy i dodać jego niewielką ilość do herbaty przed snem. To zdecydowanie pomoże poprawić stan Twojego zdrowia ogólnego. Dziś opowiem Państwu o kilku dolegliwościach, na które ocet jabłkowy pomaga zwłaszcza wtedy, kiedy spożywasz go przed snem:

1. Halitoza

Znasz ten okropny zapach i smak w swoich ustach kiedy budzisz się rano? Jest to prawdopodobnie spowodowane zbyt dużą ilością bakterii w jamie ustnej. Picie jednej łyżki stołowej z 250 ml wody i plasterkiem cytryny przed snem, a to pozwoli utrzymać ci utrzymać prawidłową florę bakteryjną i obudzić się z poczuciem świeżości.

2. Niższy poziom cukru we krwi

Niektórzy ludzie mają trudności z zasypianiem w wyniku podwyższonego poziomu cukru we krwi. Nie wszyscy wiedzą, że to właśnie wysoki poziom cukru we krwi jest jedną z głównych przyczyn bezsenności, a także utrudnia spalanie tłuszczu. Ocet jabłkowy obniża poziom cukru we krwi, ponieważ zwiększa wrażliwość na insulinę.

Jeśli nie znalazłeś jeszcze naturalnego leku na zbalansowanie poziomu cukru we krwi, codziennie tuż przed snem weź dwie łyżeczki octu jabłkowego i zaobserwuj czy dzięki temu twoje noce będą spokojniejsze. Pamiętaj jednak, że jeśli bierzesz na cukrzycę leki na receptę przed użyciem tego naturalnego środka porozmawiaj ze swoim lekarzem.

3. Czkawka

Ten trik na czkawkę naprawdę działa, ponieważ nasze nerwy w gardle kiedy mają do czynienia z mocnym smakiem octu jabłkowego, niejako się ściskają dzięki czemu czkawka łagodnieje. W tym celu należy wypić jedną nierozcieńczoną w wodzie łyżeczkę octu jabłkowego.

4. Bóle zatok

Jeśli masz zatkany nos, na przykład z powodu alergii w sezonie pylenia, nie zapomnij o occie jabłkowym. Zamiast sięgać po bezdecentynowy lek przeciwbólowy, możesz polegać na witaminach z grupy B, które znajdziesz w occie jabłkowym w zestawieniu z potasem i magnezem. Dzięki temu Twoje zatoki się rozluźnią, a tobie będzie łatwiej oddychać.

5. Zrzuć kilka kilogramów

Coraz więcej osób, które chcą schudnąć włączają do swojej diety ocet jabłkowy. Czy wiesz jednak, że brak dobrego snu również może być przyczyną nadwagi? Według naukowców ocet jabłkowy nie dość, że spala kalorie to jeszcze zmniejsza apetyt. Co więcej, zawarte w nim pektyny sprawiają, że czujesz się bardziej zadowolony, a więc warto tuż przed snem zażyć niewielką ilość octu jabłkowego, poczuć satysfakcję i spać spokojniej.

6. Refluks

Kiedy twój żołądek jest pozbawiony koniecznych ilości kwasu, ma tendencję do poruszania się, ponieważ musi pracować ciężej, by spełnić swoją funkcję. Kiedy tak się dzieje, część wytworzonych kwasów może przedostać się do przełyku i sprawić, że będziemy czuli jakby paliło się nasze gardło. Ocet jabłkowy pomaga zastąpić kwas żołądkowy i zrównoważyć florę jelitową. By załagodzić taki stan na około godzinę przed snem spróbuj zażyć łyżkę stołową octu z pełną szklanką wody.

7. Ból gardła

Ocet jabłkowy jest silnym środkiem antybakteryjnym. Jego kwasowość pomaga zabijać bakterie żyjące w tylnej części gardła. Jeśli boli Cię gardło, warto w trzydziestominutowych odstępach zażyć jedną łyżeczkę octu jabłkowego. Najlepiej zażyć jedną łyżeczkę na około godzinę przed snem, po trzydziestu minutach wypić kolejną, a w końcu jeszcze jedną na chwilę przed snem.

8. Syndrom niespokojnych nóg.

Jeśli cierpisz na symptomy niespokojnych nóg lub często dopadają Cię skurcze, jest to znak, że nie dostarczasz swojemu organizmowi wystarczających ilości potasu. Mieszając dwie łyżki stołowe octu jabłkowego w szklance wody, możesz szybko zwiększyć poziom potasu i uniknąć irytujących problemów.

9. Problemy żołądkowe

Czasami proste lekarstwo, takie jak ocet jabłkowy może okazać się pomocne, by uspokoić rozstrój żołądka. Ponownie, pomagając przywrócić poziom pH w przewodzie pokarmowym, możesz pozbyć się również nadmiaru gazu, a nawet skurczy żołądka. Wypij ciepłą szklankę wody z jedną łyżeczką octu jabłkowego, a pozbawisz swój żołądek rozstrojenia.

Dodajecie ocet jabłkowy do swojej diety? Wiedzieliście dotąd, że jego regularne spożywanie jest tak ważne w zachowaniu zdrowia? Pozdrawiam

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura