ocet do czyszczenia, ocet winny, ocet jabłkowy, ocet spirytusowy,-2

Namocz Papier Toaletowy OCTEM Aby Uzyskać Uniwersalne Rozwiązanie Do Czyszczenia

Wszyscy wiemy, że regularne sprzątanie i utrzymywanie domu w czystości nie jest pracą łatwą i przyjemną

ocet do czyszczenia (3)

Jeśli chcemy to zrobić dobrze, czyszczenie i przeorganizowanie mieszkania może zająć nam nawet kilka godzin. Pomimo jednak, że jest to czynność kłopotliwa, nie da się bez niej obyć,nikt przecież nie chce żyć w brudzie, a ciekawie zaaranżowana, czysta i pachnąca przestrzeń wokół nas zdecydowanie pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jednak nad produktami, których używasz do czyszczenia domu? Nie wiem czy wiecie, ale większość produktów dostępnych w sklepach z chemią i spożywczych może być szkodliwa dla naszego zdrowia. Mimo że są skuteczne, mogą być bardzo toksyczne kiedy dostaną się do naszego przełyku, nawdychamy się o oparów lub doprowadzimy do kontaktu produktu ze skórą.

ocet do czyszczenia, ocet winny, ocet jabłkowy, ocet spirytusowy,

Niektóre substancje użyte do ich produkcji mogą sprawić nam natychmiastowe problemy takie jak podrażnienie skóry lub układu oddechowego, oparzenia, pieczenie i szczypanie oczu.

ocet do czyszczenia (2)

Jedne są bardziej niebezpieczne od innych, a niektóre badania wykazały nawet bezpośredni, negatywny wpływ niektórych substancji chemicznych zawartych w produktach do czyszczenia na problemy z płucami, a nawet przyczynę zachorowań na raka. Na szczęście są jednak bezpieczne sposoby na utrzymanie domu w czystości w tym wytwarzanie własnych środków czyszczących. Dzisiaj pokażę Wam, jak wyprodukować środek czyszczący, którego od pokoleń używali nasi przodkowie.

Przepis jest bardzo prosty, do jego wykonania potrzebujesz tylko dwóch rzeczy:

Składniki:

– 1 rolka papieru toaletowego (może być również ręcznik papierowy);

– Biały ocet spirytusowy

Instrukcje:

Włóż rolkę papieru toaletowego lub ręcznika do miski, zalej go octem i śmiało używaj

do pozbycia się z Twojego domu brudu i kurzu.

Możesz zadawać sobie pytanie: dlaczego właściwie ocet?

Ocet jest skutecznym środkiem czyszczącym w wyniku wysokiej koncentracji kwasu octowego. Dzięki temu działa jako środek dezynfekujący i silny środek przeciwdrobnoustrojowy, który może zabijać niektóre rodzaje bakterii, a przy okazji skutecznie usuwa tłuszcz. Kiedy wypróbujesz naszej porady, podziel się wrażeniami zostawiając komentarz!

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 

Projekt Natura