naturalny zmywacz do paznokci (2)

Ten Zmywacz Do Paznokci Nie Zawiera Toksyn i Acetonu

Tak jak inne części naszego ciała dłonie i paznokcie to wizytówka, która niejako o nas świadczy. Kiedy kolejny raz będziecie malować swoje paznokcie warto zwrócić uwagę na substancje chemiczne i produkty, których używamy do ich zmywania. Zmywacz do paznokci pozwala nam łatwo i szybko pozbyć się starej warstwy lakieru. Zastanawialiście się jednak kiedyś czy jego używanie jest dla nas bezpieczne? Odpowiedź jest prosta: nie.

Większość zmywaczy do paznokci składa się z toksycznych produktów chemicznych takich jak formaldehyd, toluen i ftalany. Już od dawna wiadomo, że mnóstwo szkodliwych produktów zawartych w zmywaczu do paznokci może powodować problemy zdrowotne takie jak rak, astma czy kłopoty z układem rozrodczym.

Nic dziwnego więc, że kiedy wchodzimy do kosmetyczki wita nas silny, duszący zapach. Jednym z najpopularniejszych składników zawartym w zmywaczu do paznokci jest aceton.

Aceton jest bardzo niebezpieczny, ponieważ jest nie tylko łatwopalny, ale też wystarczająco silny, aby rozpuścić plastik. Skoncentrowana moc acetonu w kontakcie ze skórą może powodować problemy rozrodcze, a wszystko dlatego, że toksyny w nim zawarte są na tyle silne, że przedostają się bezpośrednio do naszego organizmu. Mam wrażenie, że niewielu z nas zdaje sobie sprawę o niebezpieczeństwach jakie wiąże się z używaniem zmywacza z acetonem, dlatego też wyszukałam dla Państwa przepis na naturalny zmywacz do paznokci:

Oto jego składniki:

  • 1/3 filiżanki ekologicznego octu jabłkowego;
  • 3 krople grejpfrutowego olejku eterycznego;
  • 3 krople olejku eterycznego z pomarańczy;
  • 7 kropli olejku z cytryny;
  • 1/3 kubka alkoholu izopropylowego

Instrukcje:

Do małej miski wlej ocet jabłkowy. Jak powtarzałam wielokrotnie w poprzednich filmach ocet jabłkowy jest doskonałym produktem z kilku powodów. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, które pomagają hamować na paznokciach rozwój bakterii. Następnie miarowo mieszając, dodaj do octu olejki eteryczne.

Olejek z grejpfruta, słodkiej pomarańczy i cytryny mają właściwości kwasowe, które pomogą nam usunąć lakier. Mają one jednak również wiele innych zalet. Olejek eteryczny z grejpfruta i słodkiej pomarańczy to naturalne środki przeciwdrobnoustrojowe. Olejek cytrynowy również jest ciekawym produktem, który dzięki wysokiej zawartości witaminy C pomaga zapobiegać rozwojowi bakterii.

Zawiera również d-limonen, który jest przeciwutleniaczem pomagającym utrzymać nasze dłonie zadbane. Ostatnim krokiem w drodze do skonstruowania swojego własnego, naturalnego i niegroźnego dla naszego zdrowia zmywacza do paznokci jest dodanie alkoholu izopropylowego i dokładne wymieszanie go dobrze ze wszystkimi innymi składnikami.

Alkohol izopropylowy jest naturalną substancją składającą się z etanolu lub alkoholu etylowego, ale powinniśmy jedynie stosować go miejscowo, pod żadnym pozorem nie należy go spożywać.

Po wymieszaniu wszystkich składników naturalny zmywacz do paznokci jest gotowy, a oto wskazówki jak poprawnie go używać:
Namocz waciki w roztworze i delikatnie pocieraj nim pomalowane lakierem paznokcie. Proces zmywania może potrwać nieco dłużej niż w przypadku używania zmywacza z acetonem, ale jeśli będziecie cierpliwi, efekty będą takie same jak przy używaniu chemicznej wersji.

Innym sposobem jest zanurzenie paznokci w roztworze na 20 sekund, a następnie dokładne wytarcie płytki za pomocą wacika. Kiedy skończysz, umyj ręce ciepłą wodą z mydłem i nałóż na dłonie i paznokcie krem ​​pielęgnacyjny. Wysoka kwasowość może je nieco wysuszyć.

Do nawilżenia skóry dłoni i paznokci możesz również użyć nierafinowanego oleju kokosowego. Resztę produktu przechowuj w małym słoiku lub plastikowym pojemniku.


Teraz, gdy już wiesz, jak usunąć lakier do paznokci naturalnie, bez użycia acetonu najwyższy czas, by zmienić stare nawyki i wypróbować działanie naturalnego zmywacza do paznokci.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura