najlepiej przyswajalny magnez

Czy Jesteś Zestresowany i Niespokojny?

Chlorek magnezu gwarantuje naszemu organizmowi niezmierzoną ilość korzyści. Jak sama nazwa wskazuje ten związek chemiczny składa się z chlorków i magnezu. Magnez, który jest potężnym minerałem odpowiada za wiele czynności naszego organizmu.

To między innymi magnez odpowiedzialny jest za przekierowanie wapnia, który gromadzi się w różnych częściach naszych ciał do naszych kości. Oznacza to, że nadmiar wapnia, który na przykład przesadnie gromadzi się w naszych mięśniach, zostaje przekierowany w odpowiednie miejsca właśnie dzięki działaniu chlorku magnezu pozwalając naszym mięśniom odpocząć.

To właśnie dlatego chlorek magnezu jest powszechnie stosowany do leczenia chorób kości, takich jak zapalenie stawów czy osteoporoza. Magnez koncentruje swoje działanie głównie na nerkach, mózgu, sercu i wątrobie. Można więc sobie łatwo wyobrazić, jak wszechstronne działanie ma ten minerał.

Do niektórych chorób wywołanych przez braki w naszym organizmie chlorku magnezu zaliczamy:

 • Nadciśnienie;
 • Choroby sercowo-naczyniowe;
 • Chroniczne zmęczenie;
 • Problemy układu trawiennego;
 • Problemy z kośćmi;
 • Bóle stawów i mięśni

Ostatnie badania wykazały, że regularne przyjmowanie chlorku magnezu może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka odbytnicy. Dodatkowo, jego regularna suplementacja pomaga zapobiegać i leczyć problemy z prostatą. Chlorek magnezu wzmacnia również gruczoły, wprowadzając równowagę w zasobach sodu i magnezu.

Zachowanie zrównoważonej gospodarki mineralnej jest niezwykle ważne dla poprawy wielu czynności naszego organizmu takich jak funkcje trawienne i aktywność umysłowa. Inną zaletą regularnej suplementacji chlorku magnezu jest fakt, że korzystnie oddziałuje on na nasz układ nerwowy, a to czyni z niego silną substancję uspokajającą.

Przepis, który dziś Państwu pokażemy pomoże kontrolować nie tylko stany lękowe, ale też poprawi równowagę mineralną w naszym ciele. Receptura ta wykorzystuje proste, łatwe do znalezienia składniki, jest łatwy do zrobienia i stosowania.

Należy jednak zawsze uważać na wszelkie przeciwskazania lekarskie, instrukcje i zalecenia lekarskie dotyczące jego konsumpcji, ponieważ nadmiar chlorku magnezu może powodować działania niepożądane, szczególnie jeśli chodzi o funkcje naszego przewodu pokarmowego, a to wszystko ze względu na działanie przeczyszczające.

A oto składniki:

 • 1 szklanka wody (około 200 mililitrów)
 • Sok z połowy cytryny
 • 1 łyżka chlorku magnezu (około 10 gramów)
 • 1 łyżeczka miodu (5, 7 gramów)
 • Lód (opcjonalnie)

Instrukcje:

Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki w kubku wody do momentu aż chlorek magnezu całkowicie się rozpuści. Opcjonalnie można dodać do mikstury lodu lub przygotować ją z zimną wodą. Ważne jest, by wypijać ten napój domowej roboty 4 razy w tygodniu przez okres 2 miesięcy. Po upływie tego 2-miesięcznego okresu należy przestać go brać, a jeśli zdecydują się Państwo kontynuować kurację, można ją na nowo rozpocząć po 30 dniach. Skorzystaj z zalet chlorku magnezu i zobacz, jak pomaga on utrzymywać równowagę w organizmie.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura