nadmierne gazy, co jest dobre na wzdęcia, coś na wzdęcia, zioła na wzdęcia, sposób na wzdęcia, na wzdęcia i gazy, śmierdzące gazy, sposoby na wzdęcia,

Wypij To A Szybko Pozbędziesz Się Wzdęć

Każdego z nas od czasu do czasu dopada niestrawność, zgaga lub wzdęcia. Niestrawność to zaburzenie trawienne, które mogą powodować u nas bóle brzucha, wzdęcia i ogólne nieprzyjemne samopoczucie.

Czujemy się wtedy nieswojo, niepewnie, brak nam wigoru i humoru. Zwykle niestrawność spowodowana jest spożywaniem zbyt dużej ilości ciężkich, tłustych potraw, piciem alkoholu lub jedzeniem pokarmów, które wywołują kwasowość czyli napoje z kofeiną takie jak kawa czy cola, napoje gazowane, tłuste mięsa, po raz kolejny największy wróg – alkohol, śmieciowe jedzenie, ale nie tylko fast food.

nadmierne gazy, co jest dobre na wzdęcia, coś na wzdęcia, zioła na wzdęcia, sposób na wzdęcia, na wzdęcia i gazy, śmierdzące gazy, sposoby na

Mam tu na myśli również ciasta, ciastka, herbatniki, chrupki, chipsy oraz tłuste sery. Co ciekawe nadkwasotę mogą wywołać u nas również kasza jęczmienna, płatki owsiane, ryż, makaron, mięso wieprzowe i wołowe czy jaja dlatego warto pilnować, by te produkty nie stanowiły więcej jak 20% naszej dziennej diety. Wzdęcia to gromadzenie się nadmiaru gazów w przewodzie pokarmowym, które jest skutkiem połykania powietrza podczas jedzenia czy mówienia, a także efektem trawienia i procesu fermentacji bakteryjnej w jelitach, głównie w jelicie grubym. W tym drugim przypadku ilość i skład gazów zależą od rodzaju pokarmów, składu flory bakteryjnej i sprawności pasażu jelitowego.

Organizm zwykle dobrze sobie radzi z ich usuwaniem. Wzdęcia powodują dyskomfort i mogą być bolesne. Jeśli wzdęcia mają charakter przewlekły, towarzyszą im bóle brzucha, nudności, zasięgnij porady lekarza, ponieważ mogą być związane m.in. ze zmniejszonym wydzielaniem soku żołądkowego, chorobami trzustki, pęcherzyka żółciowego, wątroby, chorobą refluksową lub z czynnościowymi zaburzeniami jelit. Zawsze warto dociekać, co konkretnie powoduje u was niestrawność, tym bardziej jeśli dolegliwości nawracają. Nie bójcie się lekarzy! Najpierw zawsze warto jednak spróbować metod, które od lat stosowali nasi przodkowie, czyli sposobów medycyny naturalnej, ponieważ istnieje kilka domowych środków zaradczych, które mogą okazać się bardzo pomocne dla tych, którzy cierpią na problemy trawienne.

Jeden z tych środków oprócz tego, że jest bardzo skuteczny i prosty w wykonaniu, ponieważ do jego przygotowania potrzebujesz tylko dwóch składników: cytryny i sody oczyszczonej.

nadmierne gazy (3)

Po tym jak wypróbujesz ten naturalny środek, złogi gazów ustąpią, a twój żołądek nie będzie już wzdęty. Posłuchajcie tylko jak łatwo można pozbyć się problemów z trawieniem:

Wyciśnij do szklanki jedną dużą cytrynę lub dwie cytryny średniej wielkości. Następnie stopniowo do soku z cytryny dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej. Mieszanina stanie się musująca, właśnie dlatego polecam wam miarowe dodawanie sody oczyszczonej. Następnie dolej do szklanki drugą połowę wody, tak by była pełna i gotowe. Możesz pić tę miksturę w dowolnym momencie, gdy tylko poczujesz, że posiłek nie trawi się prawidłowo.

To lekarstwo jest naturalne, smaczne i bardzo dobre dla twojego zdrowia, oczywiście w moderowanych ilościach.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura