na siniaki,maść na siniaki, siniaki na ciele, maść na siniaki i krwiaki, na stłuczenia, na siniaki, maść na stłuczenia i obrzęki, najlepsza maść na stłuczenia, okłady na stłucz

Oto 6 Naturalnych Domowych Środków Na Pozbycie się Siniaków Pod Oczami

Pozbycie się Siniaków Pod Oczami 3

1. Pietruszka: Niesamowite właściwości przeciwzapalne i znieczulające pietruszki mogą pomóc wyleczyć siniaki pod oczami w krótkim czasie. W rzeczywistości ludzie używają tego konkretnego zioła przez wieki, aby pozbyć się siniaków. Możesz przygotować ten domowy środek, umieszczając świeże liście pietruszki i pokruszony lód w blenderze. Wymieszaj składniki, aż osiągną gładką konsystencję.

Pozbycie się Siniaków Pod Oczami 2

Wlej mieszankę pietruszki do foremki na lód i umieść tacę w zamrażarce. Po kilku godzinach wyjmij kostki pietruszki i umieść je w czystym ręczniku na twarz. Zwiąż końce ręcznika cienkim sznureczkiem, a następnie przytrzymaj ręcznik na chorym oku przez pięć do dziesięciu minut.

2. Papaya: Papaja zawiera niezbędny enzym zwany bromelainą. Ten bromelainowy enzym trawiący białko wykazuje silne działanie w zmniejszaniu siniaków, obrzęków, stanów zapalnych i bólu. Rozgnieć świeże kawałki papai, używając łyżki. Umieść rozgnieciony miąższ na siniaka pod okiem. Pozwól papai pozostać na rannym oku przez kilka minut, a następnie zmyj go ciepłą wodą. Zauważysz wyraźną zmianę obrzęku i bólu.

3. Okład Lodowy: Jest to klasyczny środek domowy do leczenia siniaków pod oczami. Opakowanie z lodem umieszczone na posiniaczonym obszarze może pomóc zmniejszyć obrzęk i ból. Zimno, które promieniuje z lodu, pomaga zwężać naczynia krwionośne. To z kolei pomaga ograniczyć krwawienie wewnętrzne. Przyłóż lód na oko przez co najmniej dwadzieścia minut. Zauważysz znaczne zmniejszenie obrzęku wokół oka.

Pozbycie się Siniaków Pod Oczami 1

4: Sok pomarańczowy: Pij dużo świeżego soku pomarańczowego, aby pozbyć się nieprzyjemnego siniaka. Sok pomarańczowy zawiera duże ilości witaminy C. Picie soku bogatego w witaminę C może pomóc szybko wyleczyć siniaki. Osoba, która cierpi z powodu siniaków pod oczami, powinna pić co najmniej dwie szklanki świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego dwa razy dziennie, aż siniak zniknie całkowicie.

5: Śliwki: Wraz z bogatym w witaminę C sokiem z pomarańczy można również wzbogacić dietę bogatą w witaminy K o suszone śliwki, aby szybko wyleczyć siniaki pod oczami. Badania medyczne wykazały, że witamina K jest silnym przeciwutleniaczem, który może kontrolować krwawienie wewnętrzne, a także leczyć uszkodzone naczynia włosowate. Co więcej, spożywanie pokarmów bogatych w ten konkretny składnik odżywczy zapewnia również przyspieszone gojenie delikatnych tkanek, które wyściełają oczy. Aby szybko pozbyć się siniaków, zjedz co najmniej trzy do czterech suszonych śliwek każdego dnia lub do czasu zniknięcia siniaków.

6: Torebki na herbatę: Mokra torebka na herbatę umieszczona pod za siniaczonym okiem może zdziałać cuda w zmniejszeniu stanu zapalnego. Garbniki w herbacie mogą pomóc w opóźnieniu krwawienia wewnętrznego. Zanurz jedną lub dwie torebki herbaty w misce z ciepłą wodą. Wyciśnij nadmiar wody, a następnie umieść wilgotne torebki z herbatą na zranionym oku. Pozwól, aby torebki herbaty pozostały na oku przez co najmniej piętnaście minut. Zauważysz różnicę w obrzęku i siniakach wokół oczu.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura