musztarda domowa, gorczyca leczenie, właściwości gorczycy, musztarda właściwości, musztarda zdrowie, gorczyca biała właściwości lecznicze

TE NASIONA SPALAJĄ TŁUSZCZ – Naukowcy Potwierdzają!!!

Te niepozorne małe żółte nasiona mają więcej korzyści niż byś kiedykolwiek przypuszczał. Dodatkowo są bogate w minerały, witaminy i składniki odżywcze.

Są również pełne przeciwutleniaczy i mają mnóstwo właściwości przeciwzapalnych. Czy wiesz, o jakich nasionach mowa? Dziś opowiem Wam o właściwościach zdrowotnych nasion gorczycy.
We wszystkich swoich postaciach, do celów kulinarnych i leczniczych gorczyca jest używana przez wiele różnych narodów, od wielu wieków. Gorczyca znana jest od czasów prehistorycznych. Pilniusz wymienia 40 środków leczniczych, w których właśnie gorczyca jest podstawowym składnikiem.

musztarda domowa

Dawniej Rzymianie dodawali do każdej wyszukanej potrawy. Krążyły legendy, że liście gorczycy rosną tak szybko, że za nim by przyrządzono by jakąkolwiek potrawę to urosłyby tak duże, że można by zrobić sałatkę. Gorczyca często bywa stosowana jako dodatek do eliksirów miłości. Pochodzi głównie z rejonu Morza Śródziemnomorskiego oraz Europy południowo-wschodniej. W średniowieczu wierzono,że ziarna rzucone przy progu sprzyjają awanturom domowym, a zaszyte w pościeli „konserwują” związki małżeńskie. Natomiast ziarno gorczycy zakopane w ogrodzie o północy odczyniają uroki rzucone przez zawistnych sąsiadów. Nasiona gorczycy są wykonane z olejków eterycznych, białka, błonnika i sterydów roślinnych. W dzisiejszym filmie opowiem Wam o nasionach gorczycy i ich korzyściach zdrowotnych.

1. Pomagają twojej tarczycy
Nasiona gorczycy zawierają podwyższone stężenie selenu mineralnego, który oprócz tego jest silnym przeciwutleniaczem pomagają także zapobiegać szkodliwemu działaniu wolnych rodników. Oznacza to, że włączenie nasion gorczycy do codziennej diety może bezpośrednio poprawić zdrowie twojej tarczycy dzięki czemu będzie ona działa prawidłowo, a to z kolei zmniejszy twoje problemy hormonalne.

2. Walczą z rakiem
Nasiona gorczycy zawierają pewną grupę bardzo przydatnych fitoskładników, zwanych izotiocyjanianami, które okazują się skuteczne w walce z różnymi rodzajami raka.
Niektóre badania sugerują, że izotiocyjaniany w nasionach gorczycy mogą zapobiegać procesowi mitozy komórek rakowych czyli ich multiplikowaniu i stymulują apoptozę czyli destrukcję komórek rakowych.

3. Działają przeciwzapalnie
Ziarna gorczycy mają dużą ilość kurkuminy, co daje jej właściwości przeciwzapalnych.
Nasiona gorczycy i olej musztardowy mogą być wykorzystywane do łagodzenia bólu mięśni, a nawet bólów reumatycznych, a także łagodzenie objawów menopauzy, astmy i innych chorób układu oddechowego.

4. Są pełne składników odżywczych
Nasiona gorczycy są pełne witamin i składników odżywczych, w tym kwasów tłuszczowych omega-3, manganu, fosforanu, potasu, miedzi, wapnia, cynku i witaminy B1. Oznacza to, że nasiona gorczycy są dobrym, codziennym źródłem składników odżywczych i gwarantują Ci silny układ autoimmunologiczny i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

musztarda domowa (2)

5. Pomagają Ci schudnąć
Musztarda jest pełna witamin z grupy B czyli fosforanów, niacyny, tiaminy i ryboflawiny.
Ze względu na swoje właściwości termogeniczne jest w stanie przyspieszyć nasz metabolizm, a także pomóc przy zaparciach i wysokim poziomie cholesterolu.

A teraz podam Wam kilka praktycznych wskazówek, jak wykorzystać nasiona gorczycy jako naturalny środek do łagodzenia bólu:

Do osiągnięcia ulgi w bólu za pomocą nasion gorczycy najlepiej jest przygotować kąpiel z musztardą. Wsyp około 200 mililitrów żółtych nasion gorczycy do wanny i napełnij ją gorącą wodą. Po napełnieniu wanny dobrze wymieszaj nasiona i odpręż się przez około 15 minut.
Możesz także nakładać mieszaninę bezpośrednio na obszar, który sprawia Ci ból.

Możesz również użyć nasion gorczycy do udrożnienia dróg oddechowych i raz na zawsze uwolnić swój zatkany nos. Aby usunąć zatory, wymieszaj trochę gorącej wody z niewielką ilością musztardy, zanurz w niej szmatkę wsmaruj nieco w klatkę piersiową. Możesz także zrobić pyszną herbatę, która nie tylko uśmierzy różnego rodzaju bóle, ale też doda ci więcej energii. Wystarczy wymieszać 1 łyżkę kopru włoskiego, 1 laskę cynamonu i 1 łyżkę nasion gorczycy w litrze wody i przez 5 minut gotować. Można pić do trzech filiżanek tej herbaty dziennie.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 

Projekt Natura