leki na stłuszczenie wątroby, stłuszczenie wątroby leczenie,stłuszczona wątroba,stłuszczenie wątroby dieta,dieta wątrobowa,stłuszczenie wątroby

To Bardzo Niebezpieczne! Stłuszczenie Wątroby Okazało Się Dla Wielu Śmiertelne

Choroby wątroby to poważny problem.

Zwykle większość ludzi wiąże choroby wątroby z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, ale według nowych odkryć lekarzy alkohol nie jest jedynym winowajcą uszkodzeń jednego z najważniejszych narządów w naszych organizmach. Inną, bardzo częstą przyczyną pojawiania się chorób wątroby jest otyłość, która wynika ze znacznego pogorszenia się jakości spożywanych produktów, tj. diety i faktu, że coraz częściej prowadzimy siedzący tryb życia. Przez to narażamy się na dolegliwości, które dotąd były kojarzone ze szkodliwym nawykiem picia alkoholu.

leki na stłuszczenie wątroby 2

Tymczasem my zastąpiliśmy ten nawyk innymi niekorzystnymi dla nas przyzwyczajeniami. Najnowsze, niepokojące lekarzy badania wykazują, że w Stanach już niemal 20 do 30% dorosłych i więcej niż 10% wszystkich dzieci cierpi na choroby wątroby takie jak niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby, która nie jest wynikiem nadmiernego spożywania alkoholu.

Niestety jeśli przyjrzymy się tym osobom, które od lat cierpią na nadwagę lub otyłość, wskaźniki zachorowań są znacznie większe. Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (ang. nonalcoholic fatty liver disease, NAFLD ) pojawia się u osób, które piją bardzo mało alkoholu lub są zupełnymi abstynentami, a wokół ich wątroby gromadzi się tłuszcz.

Prowadzi to do niealkoholowego stłuszczeniowego zapalenia wątroby (ang. nonalcoholic steatohepatitis, NASH) i choć musimy przyznać, że nie znamy jeszcze dokładnych powodów, dla których rozwija sie u nas niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie watroby, to mamy już kilka wskazówek prowadzących nas do odkrycia wszystkich przyczyn tej groźnej dla naszego życia i zdrowia choroby.

Istnieją bowiem dowody, które sugerują że ta bardziej poważna forma niealkoholowego stłuszczenia wątroby może wynikać z obumierania tkanek wątroby, zapaleń, braku równowagi bakteryjnej przewodu pokarmowego lub z toksycznych białek uwalnianych przez nasz ogranizm. Prawdopodobnie najgorszym aspektem NAFLD jest fakt, że to choroba rozwijająca się niemal bezobjawowo.

Tłuszcz gromadzący się wokół wątroby często może pozostawać niezauważalny zwłaszcza u tych, którzy mają nadwagę lub cierpią na otyłość. Bez wyraźnych symptomów pacjent nie może być świadomy nieprawidłowości związanych z jego zdrowiem. Na szczęście lekarze zaczynają trafnie diagnozować sygnały wskazujące na potencjalne ryzyko, że dany pacjent cierpi na niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby.

Niektóre symptomy są dość oczywiste, na przykład te związane z nieprawidłowościami w okolicach brzusznych takie jak bóle brzucha czy szybka utrata masy ciała, jakkolwiek inne symptomy takie jak przebarwienia skóry (powszechnie kojarzone z dysfunkcjami wątroby) czy problemy z koncentracją wcale nie muszą być dla lekarzy i pacjentów tak oczywiste. Jeżeli podejrzewasz u siebie NALFD lub NASH jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem, ale w przypadku kiedy chcesz po prostu o siebie zadbać, oczyścić i zdetoksykować swoją wątrobę, radzimy ci najpierw rozważyć zastosowanie domowych środków zaradczych.

1. Olej z czarnuszki – Badania pokazują wyraźnie, że olej z czarnuszki redukuje oksydacyjne uszkodzenia wątroby i zwalnia rozwój stłuszczeniowej choroby wątroby

2. Kurkuma Ta niezwykle ostatnio popularna, wysoce rekomendowana, powszechnie używana w Indiach fantastyczna przyprawa reklamowana jako doskonały środek przeciwzapalny znacznie poprawi twoje trawienie, doskonale sprawdzi się jeśli dodasz łyżeczkę do gotowania lub zaparzysz z niej herbatkę. Niezależnie od zastosowania, używaj jej każdego dnia – to najlepszy sposób, aby w pełni wykorzystać jej korzyści

3. Imbir – Innym bardzo popularnym składnikiem dodawanym do niemal każdej potrawy na subkontynencie indyjskim jest korzeń imbiru.

leki na stłuszczenie wątroby 1

Często dodaje się go tam do przyprawienia herbaty, ale jego silne właściwości lecznicze mogą również pomóc w zapobieganiu stłuszczeniu wątroby poprzez wypłukiwanie toksyn z organizmu. Jako że imbir jest również bogaty w błonnik, świetnie sprawdza się w przyspieszaniu naszego
metabolizmu i ułatwia trawienie.

4. Oset mleczny Herbata z ostropestu mlecznego nie tylko leczy naszą wątrobę i łagodzi stany zapalne, ale ma również niezwykłą zdolność obniżania cholesterolu.

leki na stłuszczenie wątroby

Co więcej, ten silny antyoksydant ma właściwości regeneracyjne, a więc może odbudować już uszkodzoną wątrobę.

5. Korzeń mniszka lekarskiego – Jest to naturalny środek moczopędny, dlatego automatycznie znacznie przyspiesza pracę wątroby, zwłaszcza jeśli chodzi o funkcję wypłukiwania szkodliwych produktów przemiany materii. Jest też znany jako skuteczny środek w leczeniu infekcji i problemów trawiennych. Jeśli podobał Ci się filmik i chcesz poznać jeszcze więcej przepisów i wskazówek, zasubskrybuj nasz kanał i udostępnij go swoim przyjaciołom.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura