lek na stawy, środek przeciwbólowy, przeciwzapalne leki, maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, leki przeciwzapalne na sta

Naturalne a Przede Wszystkim Zdrowe Środki Przeciwbólowe Istnieją

Kiedy budzisz się z rano z okropnym bólem głowy lub bólem pleców, pierwsze co robisz to sięgasz pewnie po tabletki przeciwbólowe? Niestety nie jest to korzystne dla twojego organizmu rozwiązanie.

lek na stawy (3)

Zażywanie leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty stało się bardzo popularne choć nie jest to najlepsza, długoterminowa opcja leczenia bólu na jaką możesz się zdecydować.

Zwykłe środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe lub przeciwzapalne jeśli są stosowane regularnie mogą powodować wiele skutków ubocznych. Mowa tu między innymi o nieodwracalnych uszkodzeniach wątroby, refluksie żołądkowym i bólach w klatce piersiowej. To jednak tylko niektóre z nich. Jeśli codzienne sięgasz po ibuprofen sprawia to, że obniża się ​​jego skuteczność. Tak więc nie dość, że zatruwasz swój organizm, to nadal zażycie tabletki nie musi koniecznie gwarantować odczucia ulgi. Co byś powiedział na znacznie zdrowszą alternatywę? Ona istnieje!

W dzisiejszym artykule opowiem Ci, jak zrobić zdrową alternatywę środka przeciwbólowego i przeciwzapalnego. Najpierw jednak warto dowiedzieć się jak to właściwie działa, by móc przejść od teorii do praktyki i stworzyć swój własny, naturalny środek przeciwbólowy. Głównym składnikiem tego naturalnego środka stosowanego przy leczeniu bólów mięśni, stawów czy bólu głowy jest rozmaryn.

lek na stawy, środek przeciwbólowy, przeciwzapalne leki, maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, leki przeciwzapalne na stawy, leki przeciwbólowe na staw

Rozmaryn ma szeroką gamę właściwości leczniczych, a wszystko dlatego, że składa się z licznych związków chemicznych. Przynosi ulgę przy powszechnych dolegliwościach i bólach, które dotyczą nas najczęściej. Oliwa z oliwek również zmniejszy obrzęki i opuchliznę kiedy wymasujesz nią bolące stawy i mięśnie. Najbardziej skuteczną metodą zastosowania oleju rozmarynowego jest użycie go tak, aby jego właściwości nie odparowały np. pod wpływem wysokiej temperatury.

Dodatkową korzyścią jest rozcieńczenie oleju, który jeśli jest zbyt skoncentrowany, a skóra wrażliwa, może powodować różnego rodzaju wysypki. Teraz kiedy wiesz już mniej więcej czego możesz się spodziewać, przedstawię przepis:

Składniki:

  • 20 łyżek oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia
  • 5 kropli olejku rozmarynowego;
  • 10 łyżek soli himalajskiej (lub soli Epsom)

Instrukcje:

Wymieszaj wszystkie trzy składniki w szklanym słoiku z pokrywką. Uszczelnij I zostaw na 48 godzin. W przypadku odczuwania dotkliwego bólu nałóż lekarstwo na skronie lub wmasuj w bolące miejsce. Możesz wmasowywać olej przez kilka minut, a następnie pozwolić mu działać przez kolejne 20 minut. Następnie wytrzyj nadmierną jego ilość wilgotną ściereczką. Aby zauważyć poprawę, stosuj przez 10 dni.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura