leczenie trądziku, tabletki na trądzik, blizny po trądziku, trądzik różowaty krem, trądzik leczenie, trądzik różowaty kosmetyki, jak pozbyć

Jak Zapobiec i Rozjaśnić Blizny, Które Powstają Po Trądziku

Wszyscy nienawidzimy trądziku. Przebarwienia na twarzy pojawiające się w wyniku zatykania się porów są niezwykle frustrujące. Dzieje się tak głównie kiedy nasz organizm musi stawić czoła zmianom hormonalnym, kiedy jesteśmy nastolatkami czy w czasie menopauzy.

leczenie trądziku

Dzięki odpowiedniemu utrzymaniu higieny możemy zredukować produkcję sebum, które jest odpowiedzialne za zatykanie się porów i skutkuje zazwyczaj występowaniem ognisk zapalnych, ale niestety nikt z nas nie może całkowicie uniknąć pojawiania się irytujących, brzydkich pryszczy. Tym, co sprawia, że ​​problem jeszcze bardziej się komplikuje są blizny, które powstają w wyniku poważnych uszkodzeń skóry. Widoczne przez kilka dni przebarwienia nie są aż tak dokuczliwe jak blizny, których zniwelowanie może trwać miesiącami.

Kiedy jednak zaczynają się pojawiać, są dla osoby źródłem chandry I przygnębienia. Ludzie wydają niemałe fortuny próbując uporać się z trudnymi do usunięcia plamami i niedoskonałościami. Kremy i inne zabiegi szybko opróżnią naszą kieszeń – szczególnie w trudnych przypadkach. Jeśli znajdujesz lub znajdziesz się w podobnej sytuacji, na pewno bezpieczniej i taniej będzie cię kosztowało udanie się do sklepu spożywczego i odnalezienie w nim alternatywnych dla chemikaliów produktów, które świetnie sprawdzą się w leczeniu twojego ciała i poprawie urody. To dość zaskakujące jak możemy wykorzystywać jedne z najbardziej popularnych produktów spożywczych tak, by przyniosły nam ulgę zarówno w zakresie medycyny estetycznej jak i finansów.

Oto kilka domowych środków na blizny potrądzikowe:

leczenie trądziku, tabletki na trądzik, blizny po trądziku, trądzik różowaty krem, trądzik leczenie, trądzik różowaty kosm

1. Ocet jabłkowy

Zastosuj ocet jabłkowy na te blizny, które stały się ciemne i przebarwione. Ocet pomoże rozjaśnić te miejsca i uczyni je mniej widoczne. Co więcej, pomaga organizmowi produkować kolagen, który działa na skórę odmładzająco. Jak go zastosować?

leczenie trądziku (2)

Wystarczy zanurzyć wacik w mieszance równych części wody i octu jabłkowego, I zostawić go na pięć minut w miejscu, które chcemy odbarwić. Następnie należy zmyć pozostałość po occie. Stosuj ten zabieg raz dziennie i upewnij się, że używasz tylko niefiltrowanego, surowego octu jabłkowego.

2. Aloes

Jeśli nie masz własnej rośliny aloesowej warto w nią zainwestować lub wziąć jeden liść od kogoś, kto hoduje tę roślinę i zasadzić u siebie. Aloes jest idealny zarówno do stosowania na oparzenia jak i blizny po trądziku. Rozetnij liść i ostrożnie usuń żel ze środka po czym wmasuj go w pożądane miejsce. Następnie pozostaw go na skórze na pół godziny i spłucz. Możesz powtarzać ten zabieg do trzech razy dziennie. Aloes pomoże ci zmniejszyć stany zapalne i zwalczyć bakterie, co czyni z niego bardzo uniwersalny środek.

3. Cytryna

Cytryny podobnie jak ocet jabłkowy mają właściwości rozjaśniające skórę. Jest to także silny środek oczyszczający. Wysoka zawartość witaminy C doskonale wpływa na elastyczność skóry. Podczas stosowania tego zabiegu należy zachować ostrożność przy późniejszej ekspozycji na słońce, ponieważ po zastosowaniu kwasu cytrynowego na naszej skórze, występuje dość duże ryzyko występowania oparzeń. To właśnie dlatego nie zaleca się przebywania na słońcu przez dłuższy czas po aplikacji

z soku cytrynowego. W celu użycia soku z cytryny do rozjaśnienia przebarwień wystarczy po prostu wycisnąć kilka kropel na wacik. Zastosuj go bezpośrednio na skórę i pozostaw do wyschnięcia na mniej więcej dziesięć minut, następnie zmyj. Używaj soku cytrynowego na blizny potrądzikowe dwa razy dziennie.

leczenie trądziku (3)

4. Olej kokosowy

Olej kokosowy utrzymuje skórę w świetnej kondycji. Co więcej może również naprawić uszkodzone tkanki skórne. To fantastyczny naturalny balsam, który zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych kiedy stosujemy go przez dłuższy czas. Aby jak najlepiej skorzystać z zabiegu olejem kokosowym, rozmasuj trochę ciepłego olejku na bliznach. Możesz zostawić olej kokosowy na skórze i dać mu się wchłonąć przez trzydzieści minut do godziny, a dopiero później zmyć.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura