naturalne metody leczenia zatok,leczenie alternatywne,borelioza leczenie,miażdżyca leczenie naturalne,rzs leczenie,medycyna niekonwencjonalna rak

7 Domowych Środków Zaradczych Które Są Skuteczne i Działają Pomimo Upływających Lat

Mimo że medycyna wciąż ewoluuje, to nadal używamy wielu domowych środków zaradczych, które znamy od wieków, a które są niezwykle skuteczne.

Tak czy siak wielu z nas wybierze stosowanie leczenia metodami konwencjonalnymi, ale mimo to nie powinniśmy lekceważyć środków, których używały nasze babcie. Dziś opowiem Wam o niektórych domowych sposobach, które służyły nam przez dziesięciolecia, na długo przed pojawieniem się rozwiązań chemicznych i technologicznych:

honey_t20_6wrnap

1. Miód na kaszel
Aby pozbyć się kaszlu, spróbuj zjeść dwie łyżki stołowe miodu na 30 minut przed snem.
Według niektórych badań, miód naturalny jest znacznie bardziej skuteczny niż syrop na kaszel, ponieważ nie tylko pomaga złagodzić objawy, ale też poprawia jakość naszego snu.

naturalne metody leczenia zatok,leczenie alternatywne,borelioza leczenie,miażdżyca leczenie naturalne,rzs leczenie,medycyna niekonwencjonalna rak 3

2. Alkohol i ocet na infekcje ucha
W celu ochrony uszu przed różnego rodzaju infekcjami, niektórzy lekarze zalecają stosowanie tego prostego i skutecznego przepisu. Wymieszaj w szklance biały ocet i alkohol, np. wódkę. Umieść kroplę roztworu w zainfekowanym uchu. Powinieneś poczuć wtedy ciepło, zrelaksuj się i pozwól płynowi zadziałać leczniczo na twoje ucho.

3. Warzywa do wzmacniania i wybielania zębów
Wiele osób wie, że marchew pomaga wzmacniać i czyścić zęby. Niewiele osób jednak wie, że taki sam efekt ma jedzenie ogórków. Ogórki są bogate w potas, witaminy A i K oraz przeciwutleniacze. Wszystko to pomaga nam wybielić i wzmocnić zęby.

naturalne metody leczenia zatok,leczenie alternatywne,borelioza leczenie,miażdżyca leczenie naturalne,rzs leczenie,medycyna niekonwencjonalna rak 2

4. Płukanie gardła zimną wodą
Eksperci potwierdzili, że ludzie, którzy płuczą gardło jedynie przy użyciu zimnej wody zmniejszają ryzyko przeziębienia nawet do 3 razy w stosunku do tych osób
którzy nie stosują tej metody.

5. Okłady lodu na migrenę
Tę metodę opisano po raz pierwszy w 1849 roku. Przykładanie lodu do pleców i szyi łagodzi niektóre bóle, które mogą prowadzić do migreny.

apple-cider-vinegar-on-wooden-board-kombucha-tea-with-apple-slices-healthy-probiotic-nutrition-drink_t20_nodJ06

6. Soda do kąpieli i kąpiel z octem
Moczenie stóp w wodzie z niewielką ilością sody oczyszczonej i octu to skuteczny środek eliminujący grzybicę stóp.

7. Kompres czosnkowy na brodawki
Wymoczony w wodzie czosnek to doskonała sztuczka, która pomoże ci pozbyć się brodawek. Pokrój czosnek na cienkie plasterki i zalej go wrzątkiem. Zanurz gazę w ciepłym roztworze i przyciśnij nią brodawkę. Powtarzaj tę procedurę kilka razy dziennie, aż do momentu kiedy brodawka zniknie.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura