leczenie alzheimera, demencja starcza etapy choroby, początki alzheimera, demencja starcza objawy, wczesne objawy alzheimera,

Oto Jak Można Użyć Masła Orzechowego Aby Zdiagnozować Chorobę Alzheimera

Na świecie co 4 sekundy diagnozowany jest nowy przypadek tej choroby, a tendencje demograficzne są nieubłagane. Prognozuje się, że w 2050 roku już ponad milion Polaków będzie cierpiało na chorobę Alzheimera – trzy razy więcej niż dzisiaj. Jest to już najbardziej rozpowszechniona forma demencji, dotykająca 1,5% populacji. Co najbardziej szokujące – w każdej minucie ta wyniszczająca choroba rozwija się u innej osoby, a najgorsze jest to, że nie ma na nią lekarstwa.

leczenie alzheimera (2)

Alzheimer ma trzy fazy. Pierwsze stadium trwa od dwóch do pięciu lat. Osoba chora ma przede wszystkim kłopoty z pamięcią, orientacją w nowych miejscach, a także nauką czegoś nowego. Na tym etapie najbliższym jeszcze stosunkowo łatwo opiekować się chorym. Drugie stadium trwa od dwóch do 12 lat. Pamięć jest bardziej zaburzona, chory zapomina imiona dzieci, nie ufa bliskim, unika ludzi i błądzi nawet w znanym otoczeniu.Trzecie stadium trwa od roku do trzech lat. Ta faza jest dla rodziny najtrudniejsza. Kontakt z chorą osobą jest drastycznie ograniczony – do pojedynczych słów. Choroba pogarsza się z upływem czasu i ostatecznie wyklucza pacjenta z normalnego życia i funkcjonowania.

Jednak ze względu na trudności wynikające z niezbędnej opieki bliskich, przyjaciele i członkowie rodziny często czują się bardzo przytłoczeni. Objawy można dość łatwo wyłapać obserwując zdolności mobilne i płynność mowy chorujących osób w różnych stadiach rozwoju Alzheimera. Badacze starają się jak mogą, by znaleźć jak najwięcej czynników mogących powodować demencję, a największe sukcesy osiągają w dziedzinie diagnozy. Jak się więc okazuje im szybsza diagnoza i interwencja, tym lepsza jest jakość życia. Badania wykazują również, że osoby u których nastąpi wczesna diagnoza będą żyć dłużej. Jeden zespół naukowców z Florydy dokonał ostatnio przełomu w wykrywaniu choroby Alzheimera. Używając jedynie linijki i łyżki masła orzechowego, lekarze z Instytutu smaku i węchu Mcknight w Gainesville na Florydzie odkryli sposób na szybkie i skuteczne wykrywanie choroby Alzheimera.

leczenie alzheimera

Badani zostali poproszeni o dokonanie próby rozpoznania zapachu za pomocą tylko jednego z nozdrzy. Ze względu na silny, wyraźny zapach masła orzechowego, używali go do mierzenia odległości, na której wykryto jego zapach. Dowody wskazały, że osoby cierpiące na chorobę Alzheimera mają większe trudności z rozpoznaniem zapachu używając nozdrza po lewej niż po prawej stronie.

Zastanawiacie się pewnie, co węch ma wspólnego z Alzheimerem? Otóż osoby cierpiące na chorobę Alzheimera zanim zaczną mieć problemy z pamięcią często tracą przedtem zmysł węchu. Teraz, dzięki tak prostej i niedrogiej metodzie wczesnego wykrywania Alzheimera, pracownicy służby zdrowia mogli by zniwelować wyniszczające nasze mózgi i organizmy skutki choroby Alzheimera i zapewnić rodzinom więcej cudownych chwil ze starzejącymi się bliskimi. Co myślicie o tym eksperymencie? Myślicie, że to możliwe, by proste badanie węchu mogło wskazać nam wczesne objawy Alzheimera? Wpiszcie w komentarzu tak lub nie, a ja wyślę Wam serduszko! Pozdrawiam ciepło i życzę zdrowia, bo ja niestety znowu się przeziębiłam.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 
Projekt Natura