jedzenie w czasie braku prądu 1

ZOSTAW Monetę W Zamrażarce Przed Opuszczeniem Domu

Nikomu z nas zapewne nie spodobałoby się, gdyby po powrocie do domu po wakacjach, wyjeździe w delegację czy dłuższej nieobecności okazało się, że nie ma prądu. Wtedy do końca nie wiadomo właściwie kiedy to się stało, jak długo elektryczność była wyłączona i co zrobić, by uruchomić ją na nowo.

Martwisz się wtedy nie tylko o to, że nie będziesz miał szansy obejrzeć dziś swojego ulubionego programu telewizyjnego czy serialu, ale też o lodówkę i zamrażarkę pełną dobrych jeszcze produktów, które jeśli prąd nie wróci, szybko się zepsuje i niestety będziesz musiał je wyrzucić.

Dziś pokażę Państwu prosty trik, do którego potrzebujesz jedynie trzech rzeczy, które każdy z nas ma w swoim domu. Wystarczy Ci jedynie kubek z kawą, moneta i trochę wody. Wlej do kubka wodę i wstaw ją do zamrażarki.

Po jej zamrożeniu, połóż na wierzchu monetę i zostaw kubek w zamrażarce, a gdy następnym razem wrócisz do domu i okaże się, że nie ma prądu będziesz wiedział, czy stało się to niedawno i jest to raczej chwilowa usterka czy może lodówka jest wyłączona już przez dłuższy czas i należy pozbyć się całej jej zawartości.

Dlaczego tak jest?

Jeśli moneta znajduje się na dnie kubka oznacza to, że kiedy cię nie było, twoja zamrażarka osiągnęła temperaturę pokojową na tyle długo, że stopniał lód, a moneta poszła na dno. Jeśli okaże się, że moneta jest w połowie, oznacza to, że choć nie było prądu przez jakiś czas, elektryczność wróciła na tyle szybko i długo, aby woda w kubku miała szansę ponownie zamarznąć.

Z kolei jeśli moneta znajduje się na dnie kubka, może warto zastanowić się nad wyrzuceniem produktów z zamrażarki, bo skoro nie wiemy jak długo trwało odcięcie prądu, produkty które tam trzymamy rozmroziły się, a następnie znów zamarzły, więc nie nadają się do ponownego zamrożenia ani do zjedzenia. Zazwyczaj jednak pewnie będzie tak, że pod twoją nieobecność wszystko było w porządku, a moneta znajduje się na wierzchu lodu zupełnie tak, jak ją zostawiłeś.

Wtedy masz przynajmniej pewność, że Twoje jedzenie jest zdatne do spożycia. Kiedy moneta znajduje się gdzieś pośrodku kubka oznacza to, że być może jedzenie nie rozmroziło się całkowicie, ale pamiętaj, aby zachować ostrożność. To prosta sztuczka, która kiedyś może szybko dać Ci wskazówkę, co działo się w domu pod Twoją nieobecność.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura