jakich leków nie można łączyć,leki których nie wolno łączyć, z czym nie łączyć witaminy c,jakich leków nie łączyć, sok grejpfrutowy, łączenie leków

8 Pokarmów i Lekarstw Których NIGDY Nie Należy Mieszać

Wszyscy braliśmy kiedyś leki. Na ból głowy, bóle mięśni, bóle menstruacyjne albo po to, by wyleczyć kaca.

jakich leków nie łączyć

Z jednej strony wymyślono je by łagodziły objawy choroby, ale z drugiej strony musimy pamiętać że czasem mogą powodować niepożądane skutki uboczne. Co więcej, jeśli używasz ich długotrwale, mogą stać się niebezpieczne dla twojego zdrowia. Jeśli kiedykolwiek dokładnie przeczytałeś ulotkę zamieszczoną w pudełku od lekarstwa to wiesz, że zawsze znajduje się tam rubryka, czego nie wolno robić zażywając daną substancję jak na przykład informacje, że nie wolno po nich wsiadać za kierownicę, pić alkoholu, brać będąc w ciąży etc. Większość ludzi jednak nie wie, że nie tylko leki, ale też niektóre produkty mogą wpłynąć na twoje zdrowie kiedy bierzesz lekarstwa.

W dzisiejszym filmie opowiem o produktach, których nie powinniście łączyć ze specyficznymi lekami:

Leki przeciwzakrzepowe

Kiedy przyjmujesz antykoagulanty, nigdy nie pij soku z żurawiny. Badania wykazały, że picie soku żurawinowego podczas przyjmowania leków przeciwzakrzepowych może rozrzadzać nam krew. Długotrwałe łączenie może to spowodować poważne problemy zdrowotne.

jakich leków nie łączyć (2)

Leki na ciśnienie

Leki na ciśnienie mogą nam podnosić poziom potasu we krwi. Bogate w potas banany, mogą spowodować dostarczenie zbyt dużej jego ilości, co powoduje choroby takie jak arytmia i kołatanie serca. Hiperkaliemia, zwana też po polsku hiperpotasemią (z łac. kalium to potas) oznacza nadmiar potasu w surowicy krwi. Jest to stan niebezpieczny dla zdrowia, a nawet i życia człowieka. Hiperkaliemia może spowodować porażenie mięśni, wywołać arytmię lub – w skrajnych przypadkach – zatrzymać akcję serca.

Leki na cholesterol

Nie jedz owoców i nie pij soku grejpfrutowego jeśli bierzesz leki do regulowania poziomu cholesterolu we krwi. Grejpfrut wzmacnia działanie leku, co może podwyższyć ryzyko występowania jego skutków ubocznych.

jakich leków nie można łączyć,leki których nie wolno łączyć, z czym nie łączyć witaminy c,jakich leków nie łączyć, sok grejpfrutowy, łączenie leków (3)

Leki na serce

Leki z dioksynami mogą niekorzystnie łączyć się z lukrecją. Lukrecja jest czarna niczym smoła, a do tego smakuje jak połączenie syropu na kaszel z gumą do żucia. Zajadają się nią Francuzi i pełna jest glicyryzyny. To właśnie dlatego hamuje działanie leków na serce powodując niepotrzebne problemy.

Leki przeciwzakrzepowe

W przypadku zażywania leków zakrzepowych, zawsze należy unikać jedzie warzyw liściastych takich jak szpinak, kapusta czy brokuły które są pełne witaminy D. Mogą one bowiem zakłócać działanie koagulantów.

Leki na tarczycę

Każdy, kto przyjmuje leki na tarczycę powinien unikać spożywania zbyt dużej ilości błonnika. Niekorzystne jest dla nas wtedy również spożywanie nadmiernej ilości orzechów, które hamują działanie tych leków.

Antybiotyki (tetracyklina)

Unikaj produktów mlecznych!

Wysoki poziom wapnia znajdujący się w mleku może przeszkodzić organizmowi prawidłowo wchłaniać antybiotyki. Kiedy tak się dzieje, lekarstwa nie działają tak, jak powinny.

Leki stosowane w zakażeniach bakteryjnych

Konserwowe, wędzone lub sfermentowane rodzaje mięsa takie jak salami, różnego rodzaju kiełbasy i przetworzone sery zawierają aminokwasy o nazwie tyramina, które mogą powodować podniesienie ciśnienia krwi.

Jak już wcześniej wspomniałam, lekarstwa, a nawet owoce w pewnych nie zawsze są dla nas dobre. Jednak jeśli musisz je zażywać, pamiętaj o efektach ubocznych i zapamiętaj wskazówki:

Po pierwsze i najważniejsze: zawsze koncentruj się na zapobieganiu!

Medycyna naturalna pomaga nie tylko w leczeniu, ale przede wszystkim w zapobieganiu i różnych problemów, które mogą wpływać na wasze zdrowie. Bądź na bieżąco, z kolejnymi filmikami i codziennie uzyskaj nowe wskazówki zdrowotne oparte o domowe środki.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura