jak zmniejszyć żołądek, dieta dla otyłych,ile kosztuje zmniejszenie żołądka,leczenie otyłości nfz,bajpas żołądka,operacje plastyczne,farbowanie siwych włosów,grill gazowy opini

Jak Zmniejszyć Żołądek Bez Operacji?

Możliwe, że kilkakrotnie zastanawiałeś się jak skutecznie zmniejszyć rozmiar twojego żołądka.

Tak naprawdę jedynym skutecznym sposobem jest przeprowadzenie operacji zmniejszenia żołądka, inaczej zwaną bariatryczną, ale badania jasno wykazały, że jego pojemność w dużej mierze zależy od naszych nawyków żywieniowych. To znaczy mniej więcej tyle, że rozmiar żołądka nie jest warunkowany tym czy jesteśmy grubi, chudzi, niscy czy wysocy. Kiedy jemy, układ nerwowy znajdujący się na ściankach żołądka wysyła do naszego mózgu sygnały, które mówią nam, że ścianki zwiększyły swoją pojemność o 70%.

Tak więc im większy jest nasz żołądek, tym trudniej będzie naszemu mózgowi skonkludować, że jesteśmy pełni. Następnie, kiedy zaczynamy trawić jedzenie, nasz żołądek wraca do normalnych rozmiarów i zaczyna produkcję hormonu zwanego greliną. Jest to hormon głodu, który mówi nam kiedy jesteśmy głodni. Przesłanie do mózgu sygnału mówiącego, że jesteśmy pełni zajmuje nam około 20 minut. Dlatego też jeśli jemy zbyt szybko, prawdopodobnie jemy zbyt dużo.
Na szczęście jest możliwe, żeby skurczyć rozmiar żołądka poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Dzięki temu szybciej będziesz się najadał, dłużej pozostaniesz pełny i rzadziej będziesz głodny.

Ważne jest, żeby nie ulegać pokusom podczas dokonywania wyborów, co będziemy jeść danego dnia. Warto wtedy również kierować się innymi czynnikami. Nie tylko smakiem, ale zapachem, teksturą i wyglądem.
Zawsze wybieraj produkty bogate w składniki odżywcze takie jak warzywa i owoce, pełne ziarna i białko.

Warzywa sa idealne, ponieważ wypełniają miejsce w twoim żołądku, ale nie są tak kaloryczne jak inne produkty węglowodanowe.
Wybierając zdrowsze opcje jedzeniowe i zmniejszając porcje swoich posiłków na pewno zredukujesz rozmiar swojego żołądka i pomożesz sobie stracić kilogramy w sposób naturalny i zdrowy.

projekt natura udestepnij na FB

photo by:

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0Add your comment

Your email address will not be published.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Przeczytaj poprzedni wpis:
co można zrobić z bananów, banan wartosci odzywcze,banan składniki odżywcze,skórka z banana na twarz,banan potas,owoc banan,skórka banana na wybielanie zębów,banany właściwości
Jak Się Tego Dowiesz Już nigdy NIE Wyrzucisz Skórki Od Banana

Kiedy wyrzucasz skórkę od banana nie zdajesz sobie nawet sprawy, że wraz z nią pozbywasz się niezliczonej ilości składników odżywczych....

Zamknij