jak zmniejszyć żołądek, dieta dla otyłych,ile kosztuje zmniejszenie żołądka,leczenie otyłości nfz,bajpas żołądka,operacje plastyczne,farbowanie siwych włosów,grill gazowy opini

Jak Zmniejszyć Żołądek Bez Operacji?

Możliwe, że kilkakrotnie zastanawiałeś się jak skutecznie zmniejszyć rozmiar twojego żołądka.

jak zmniejszyć żołądek (3)

Jak zmniejszyć żołądek? Tak naprawdę jedynym skutecznym sposobem jest przeprowadzenie operacji zmniejszenia żołądka, inaczej zwaną bariatryczną, ale badania jasno wykazały, że jego pojemność w dużej mierze zależy od naszych nawyków żywieniowych. To znaczy mniej więcej tyle, że rozmiar żołądka nie jest warunkowany tym czy jesteśmy grubi, chudzi, niscy czy wysocy. Kiedy jemy, układ nerwowy znajdujący się na ściankach żołądka wysyła do naszego mózgu sygnały, które mówią nam, że ścianki zwiększyły swoją pojemność o 70%.

jak zmniejszyć żołądek (5)

Tak więc im większy jest nasz żołądek, tym trudniej będzie naszemu mózgowi skonkludować, że jesteśmy pełni. Następnie, kiedy zaczynamy trawić jedzenie, nasz żołądek wraca do normalnych rozmiarów i zaczyna produkcję hormonu zwanego greliną. Jest to hormon głodu, który mówi nam kiedy jesteśmy głodni. Przesłanie do mózgu sygnału mówiącego, że jesteśmy pełni zajmuje nam około 20 minut. Dlatego też jeśli jemy zbyt szybko, prawdopodobnie jemy zbyt dużo.
Na szczęście jest możliwe, żeby skurczyć rozmiar żołądka poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Dzięki temu szybciej będziesz się najadał, dłużej pozostaniesz pełny i rzadziej będziesz głodny.

jak zmniejszyć żołądek (6)

Ważne jest, żeby nie ulegać pokusom podczas dokonywania wyborów, co będziemy jeść danego dnia. Warto wtedy również kierować się innymi czynnikami. Nie tylko smakiem, ale zapachem, teksturą i wyglądem.
Zawsze wybieraj produkty bogate w składniki odżywcze takie jak warzywa i owoce, pełne ziarna i białko.

jak zmniejszyć żołądek

Warzywa sa idealne, ponieważ wypełniają miejsce w twoim żołądku, ale nie są tak kaloryczne jak inne produkty węglowodanowe.
Wybierając zdrowsze opcje jedzeniowe i zmniejszając porcje swoich posiłków na pewno zredukujesz rozmiar swojego żołądka i pomożesz sobie stracić kilogramy w sposób naturalny i zdrowy.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura