jak usunąć kurzajkę domowe sposoby, jak usunąć kurzajkę w domu 2 (1)

Wiedziałeś/aś Że To Wirus Powoduje Kurzajki? Chcesz Się Ich Pozbyć?

Brodawki najczęściej spowodowane są wirusem HPV i mogą pojawiać się u ludzi w każdym wieku i na niemal każdej części ciała, na przykład na twarzy, stopach, wokół pachwin lub na dłoniach.

Brodawki są przenoszone przez kontakt ze skórą na której również występują brodawki. Dzieci zwykle są bardziej narażone na ich występowanie głównie ze względu na to, że jako ciekawscy odkrywcy bez przerwy czegoś dotykają.

Najważniejsze jest jednak by pamiętać, że wirusa brodawki możemy przekazać innej osobie jedynie poprzez kontakt z raną taką jak zadrapanie.

W tym artykule opowiem Państwu o najlepszych naturalnych środkach umożliwiających wyeliminowanie brodawek domowymi sposobami.

1. Olej rycynowy i soda oczyszczona

Połączenie oleju rycynowego i sody oczyszczonej działa zarówno antybakteryjnie jak i przeciwwirusowo i jest niezwykle przydatne w eliminowaniu brodawek. Przy bezpośredniej aplikacji środek ten kontroluje infekcje i zapobiega rozprzestrzenianiu się jej na inne części ciała.

Składniki:

  • 1 łyżka sody oczyszczonej;
  • 2 łyżki oleju rycynowego.

Instrukcje:

Dodaj kilka kropel oleju rycynowego do proszku do pieczenia i wmasuj roztwór dookoła brodawki. Pozwól jej osiąść przez około 30 minut, a następnie spłucz. Powtórz tę czynność trzy razy dziennie, każdego dnia, dopóki brodawki nie znikną.

2. Cebula i sok z cytryny

Cebula w połączeniu z cytryną pomaga zrównoważyć poziom pH skóry. Ma również właściwości antywirusowe i antybakteryjne, które zwalczają brodawki.

Składniki:

  • 3 łyżki soku z cebuli;
  • 1 łyżka soku z cytryny.

Instrukcje:

Wymieszaj sok z cebuli ze świeżym sokiem z cytryny i przymocuj go do brodawek za pomocą wacika. Możesz owinąć go bandażem i zostawić na noc po to, aby umożliwić leczenie brodawek przez noc.

3. Aloes i miód

Oprócz korzyści dla skóry, Aloe vera doskonale sprawdza się w zwalczaniu brodawek.

Jego przeciwwirusowe, nawilżające i przeciwzapalne efekty pomagają pozbyć się tych małych, wstydliwych guzków, ale również poprawić ogólny wygląd skóry.

Składniki:

  • 1 łyżka stołowa żelu Aloe Vera;
  • 1 łyżka stołowa miodu.

Instrukcje:

Wymieszaj te dwa składniki, aż utworzą gęstą pastę. Zwilż kawałek bawełny roztworem i umieść na brodawce. Pozwól aloesowi osiąść i zadziałać. Powtórz kurację do 3 razy dziennie.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura