jak szybko schudnąć 10 kg, jak szybko schudnac 10 kg, jak można schudnąć, jak schudnąć bez diety, jak najszybciej schudnąć

Węch Ma Ogromny Wpływ Na Twoją Wagę – Jak Schudnąć Za Pomocą Węchu

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, że zmysł węchu jest tak potężny, że może mieć realny wpływ na twoją wagę? Spośród wszystkich pięciu zmysłów najsilniejszy jest zmysł węchu.

Nawet gdy nie jesteśmy głodni, zapach naszych ulubionych potraw sprawi, że ​​zostawimy to, co akurat robimy i będziemy chcieli jeść. Na przykład kiedy czujesz zapach świeżo upieczonego ciasta czekoladowego, niemal natychmiast musisz sięgnąć chociaż po kawałek. To samo dotyczy zapachu aromatycznej kawy, który sam w sobie może zmotywować nas do wstania z łóżka. Wszystkie te empiryczne dowody pokazują nam wyraźnie, że istnieje silny związek między tym, co wąchamy i co chcemy jeść.

jak szybko schudnąć 10 kg, jak szybko schudnac 10 kg, jak można schudnąć, jak schudnąć bez diety, jak najszybciej schudnąć

Jak się okazuje jedynie intensywny aromat niektórych produktów wystarczy, aby podkręcić nasz apetyt i przekonać mózg, że jesteśmy głodni, nawet kiedy tak naprawdę nie jesteśmy.

Niedawne badania dowiodły, że powyższa teza jest czymś więcej niż dowodem użytkowy jedynie w laboratorium lub dziką hipotezą. W badaniu wzięła udział grupa osób z nadwagą, których zachęcono do wdychania pewnych zapachów, gdy tylko poczuli się głodni.

Jak szybko schudnąć 10 kg

Zostali poinstruowani, żeby nie zmieniali drastycznie swoich nawyków żywieniowych, ale kiedy tylko poczują się głodni użyli inhalatora. Wyniki były zaskakujące sięgające od trzech do niemal dziewięciu dodatkowych kilogramów miesięcznie na jednego uczestnika. W badaniu wykorzystano różne zapachy, które zawierały owoce i zioła, po czym naukowcy stwierdzili, że najbardziej skuteczny był olejek z mięty pieprzowej. Odkryto wtedy, że wdychanie tego zioła zaspokaja apetyt. Służył on jako substytut słodkiej przekąski, zmniejszała objawy napadów głodu i efektów odstawienia, które są powszechne u tych, którzy przechodzą na dietę o niskiej zawartości cukru. Wszyscy wiemy, jak szkodliwy może być dla naszego zdrowia cukier.

Zbyt nadmierne spożycie cukru prowadzi do poważnych problemów, w tym otyłości i cukrzycy. Następnym razem zamiast sięgnąć po batonik, który tak uwielbiasz, sięgnij najpierw po miętowy olejek. Twój mózg się uspokoi, a może nawet nie zauważy różnicy, ale ty ją w końcu zauważysz, kiedy twoja talia będzie smuklejsza. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby zacząć używać zmysłu węchu w celu pozbycia się nadprogramowych kilogramów. Używaj dyfuzora do wdychania olejku eterycznego z mięty pieprzowej tak często, jak będziesz go potrzebował. Możesz również zaaplikować kilka kropli na brzuch, skronie lub nadgarstki co przyniesie Ci dodatkowe ukojenie.

A ty? Często miewasz napady głodu? Po co wtedy sięgasz, by zaspokoić swoje pożądanie? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami i zostaw komentarz.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 
Projekt Natura