Jak raz na zawsze pozbyć się łupieżu, jak wzmocnić włosy,łupież suchy,domowe sposoby na łupież,wypadające włosy,łysienie plackowate,szampon przeciwłupieżowy,łupież pstry,łupież

Jak Raz Na Zawsze Pozbyć Się Łupieżu

Jak raz na zawsze pozbyć się łupieżu! Poznaj 7 domowych sposobów na łupież i wypadanie włosów Jak szybko pozbyć się łupieżu?

Jak raz na zawsze pozbyć się łupieżu 4

Łupież jest częstym schorzeniem pojawiającym się na suchej, podrażnionej albo tłustej skórze głowy zainfekowanej przez bakterie i zakażenia grzybicze. Nie jest to o tyle dolegliwość zagrażająca naszemu życiu, co bardzo uporczywa. Pojawia się, gdy skóra naszej głowy staje się sucha lub tłusta. Najczęstszymi objawami łupieżu są swędzenie skóry głowy oraz powstawanie płatków suchej skóry, które, kiedy opadają na nasze ramiona, powodują zawstydzenie i obniżają nasze poczucie własnej wartości. Na szczęście znaleźliśmy 7 naturalnych środków, które pozwolą szybko i trwale pozbyć się łupieżu.

1. Jogurt: Czasami różnego rodzaju zapalenia w naszych ciałach są powodowane przez drożdże. Najlepszym sposobem na pozbycie się drożdży z organizmu jest dostarczenie mu większych ilości przyjaznych bakterii. Jogurt jak wiemy, jest jednym z najlepszych probiotyków, które sprzyjają dobrym bakteriom. Wypij więc trochę jogurtu, umyj włosy łagodnym szamponem, następnie nałóż jogurt na skórę głowy i pozostaw tak na 15 minut. Jeszcze raz umyj włosy ziołowym szamponem. Rób to przez miesiąc, dwa lub trzy razy w tygodniu, aby cieszyć się czystymi włosami wolnymi od łupieżu.

2. Jajka: Jajka są doskonałym źródłem biotyny, a ponieważ biotyna jest skutecznym lekiem na łupież, to właśnie jajka powinny stać się bazą pod twoją własnoręcznie zrobioną odżywkę przeciwłupieżową. Jajka pomogą również poprawić stan twoich włosów, więc jest to sytuacja podwójnie korzystna. Wymieszaj w misce żółtka jaj i nałóż je na suchą skórę głowy. Koniecznie przykryj włosy plastikową torbą, ponieważ jajka mogą się rozlewać, a musisz siedzieć w takiej maseczc e przez godzinę. Pamiętaj, żeby później dokładnie umyć włosy, by całkowicie pozbyć się jajecznego zapachu. Pomoże Ci w tym woda cytrynowa lub zimny ekstrakt z herbaty. Dzięki temu
załagodzisz nieprzyjemny zapach i nadasz blasku Twoim włosom.

3. Aloes: Aloes ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Aby uzyskać najlepsze efekty, dobrze by było, żebyś używał świeżego aloesu. Roślina ta zawiera bowiem enzym zwany enzymem proteolitycznym, który ma zdolność rozkładania białek takich jak martwe komórki naszej skóry. Ponieważ za pomocą aloesu pozbywamy się martwych komórek skóry, mamy większe szanse na zwalczanie łupieżu.

Jak raz na zawsze pozbyć się łupieżu

Pokrój świeży aloes i wydobądź z liści żel. Nałóż go na skórę głowy. Następnie umyj głowę łagodnym szamponem. To naprawdę łatwy i bardzo skuteczny środek, który warto wypróbować.

4. Olej z drzewa herbacianego: Ze względu na jego niezwykłe właściwości lecznicze, od niepamiętnych czasów używamy olejku z drzewa herbacianego. Ma on właściwości przeciwgrzybiczne, dzięki którym skutecznie zwalcza on łupież. Wlej do butelki jedną szklankę ciepłej wody i dużą łyżkę stołową oleju z drzewa herbacianego. Dobrze wstrząśnij. Po umyciu włosów szamponem rozlej miksturę po całej skórze głowy, dokładnie wmasuj i pozostaw na kilka minut. Możesz wycisnąć nadmiar wody, ale nie zmywaj jej.

5. Aspiryna: Jeśli chcesz uniknąć szamponów leczniczych i ściśle trzymać się reżimu domowych sposobów na wszystko, aspiryna powinna być jednym z twoich środków zaradczych. Powodem, dla którego aspiryna jest szczególnie skuteczna w usuwaniu łupieżu jest fakt, że zawiera ona znaczną ilość salicylanu – aktywnego składnika większości szamponów przeciwłupieżowych.

Jak raz na zawsze pozbyć się łupieżu 2

Ich głównym składnikiem jest bowiem kwas salicylowy. Dlatego też aspiryna powinna być doskonałym substytutem szamponów leczniczych. Weź dwie tabletki aspiryny i zmiażdż je aż do uzyskania drobnego proszku. Następnie zmieszaj go ze swoim szamponem i nałóż tę mieszankę na włosy. Przez minutę lub dwie pozwól jej się wchłonąć, a następnie zmyj wodą. Aby usunąć wszelkie ślady proszku, jeszcze raz zmyj włosy szamponem.

6. Skórka pomarańczy: Jeśli kochasz pomarańcze będziesz zaskoczony, jeśli powiem Ci, że nie tylko owoce, ale także ich skórki zawierają mnóstwo składników odżywczych. Skórka pomarańczowa jest pełna witaminy C, która utrzymuje włosy w doskonałej kondycji. Jednak to dopiero początek ich niezwykłych właściwości.

Jak raz na zawsze pozbyć się łupieżu 3

Skórki są również bogate w przeciwutleniacze i pomagają utrzymać twoją skórę głowy wolną od infekcji. Oto co powinieneś zrobić: Weź pół szklanki kawałków skórki pomarańczy, jedną szklankę jogurtu i dokładnie wymieszaj, aż do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Za pomocą opuszków palców, nałóż pastę na włosy i skórę głowy. Zabezpiecz folią i pozostaw na około Dwie godziny. Opłucz włosy ciepłą wodą i użyj odżywki. Jeśli przez dwa tygodnie będziesz powtarzał tę procedurę, przyniesie ci ona niesamowite rezultaty.

7. Soda oczyszczona: To kolejny świetny środek, który działa rewelacyjnie przy eliminowaniu łupieżu. Jest to podstawowy środek, który mamy w każdej kuchni, a który stanowi bardzo uniwersalne lekarstwo. Dlaczego właściwie soda oczyszczona działa? Jest tego prosty powód.

Jak raz na zawsze pozbyć się łupieżu 1

Jej właściwości myjące nie tylko pozwalają pozbyć się nadmiaru tłuszczu na skórze głowy, ale także utrzymują równowagę pH skóry, tym samym uniemożliwiając przedostawanie się wszelkiego rodzaju infekcji. Usuwając zanieczyszczenia i martwe komórki skóry głowy, możemy utrzymać ją czystą. Przepis na pastę z sody oczyszczonej i wody różanej: Zmieszaj sodę oczyszczoną z wodą różaną, aż do uzyskania konsystencji pasty. Nałóż pastę na skórę głowy i delikatnie, okrężnymi ruchami masuj przez około dwie minuty. Następnie spłucz włosy chłodną wodą. Stosuj tę metodę dwa razy w tygodniu, a uzyskasz widoczne wyniki.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura