jak poznać dobry miód, miód spadziowy cena,miód akacjowy,miód naturalny,miód rzepakowy,miód wrzosowy,jak rozpoznać miód

5 Testów Sprawdzających Czy Twój Miód Jest Prawdziwy Czy Sztuczny!

5 testów sprawdzających czy twój miód jest prawdziwy czy sztuczny! Jak rozpoznać prawdziwy miód.

jak poznać dobry miód 1

W dzisiejszych czasach najczęściej kupujemy miód w sklepach spożywczych naiwnie wierząc, że jest to miód ekologiczny. Wiemy jednak, że niejednokrotnie pod etykietą miodu naturalnego czy ekologicznego, w słoiku może znajdować się miód sztuczny, który nie ma takich samych wartości odżywczych jak ten prawdziwy.

Dlatego chcemy Ci zaproponować, byś nie używał już niewłaściwego miodu tylko nauczył się go rozpoznawać i następnym razem miał pewność, że miód który kupiłeś jest prawdziwy. Jeśli nie potrafisz odróżnić miodu fałszywego od prawdziwego, często jesteś narażony na kupno złego produktu. Na szczęście istnieje kilka prostych testów, które pomogą ci odróżnić miód właściwy od fałszywego i dzięki temu już zawsze będziesz kupował miód organiczny zamiast syntetycznego, wytwarzanego w fabrykach. Ten ostatni podczas długiego procesu produkcji jest filtrowany i pozbawiony wszystkich składników odżywczych, a jego jakość jest zwyczajnie bardzo słaba.

jak poznać dobry miód

Organy sprawujące kontrolę bezpieczeństwa żywności i żywienia oświadczają, że miód jest nadmiernie filtrowany przez przemysł spożywczy, po to, aby utrudnić identyfikację jego pochodzenia geograficznego możliwą poprzez badanie pyłkowe. Według profesora Vaughna Bryanta około 75% miodu sprzedawanego na rynku nie zawiera żadnych pyłków.

Na szczęście istnieją pewne skuteczne sposoby rozpoznawania miodu naturalnego, a tym samym wyeliminowania możliwości trafienia na miód przygotowany fabrycznie. Sztuczny miód może być ,,polepszany” za pomocą różnych dodatków smakowych, melasy, syropów cukrowych, kukurydzianych i dekstrozę. Zgodnie z testem przeprowadzonym przez GHgeochem, „jeśli czysty miód naturalny został sfałszowany za pomocą syropu kukurydzianego, jego stosunek izotopów spadnie między dwie wartości dzięki czemu zafałszowanie zostanie udowodnione. ” Jest to przykład tego, że większość typów miodów oznaczonych etykietami: ,,miód naturalny” czy nawet prezentowanych jako miód organiczny, w rzeczywistości może zawierać dodatek z syropu kukurydzianego.

Prawdziwy, czysty miód jest produktem pszczelim i nazywa się go miodem naturalnym lub ekologicznym. Niestety liczne badania wykazały, że wiele produktów miodowych sprzedawanych na rynku jako naturalne, są w rzeczywistości fałszywe. Możliwe jest odróżnienie dwóch rodzajów miodu, ale musisz najpierw wykonać kilka testów. Podejrzewa się, że większość producentów miodu celu zwiększenia zysków dodaje do swoich produktów takich jak miody nektarowe syrop cukrowy lub melasę. Co więcej, dodaje się do nich też mąkę, trociny, piasek, a nawet matową kredę, by miód stał się gęstszy. Wykonaj jeden z poniższych testów, aby sprawdzić, czy twój miód jest czysty oraz naturalny, czy właśnie kupiłeś inny fałszywy wariant:

1. Ocena wyglądu: Prawdziwy i fałszywy miód różnią się od siebie zupełnie inną strukturą. Ocena wyglądu powinna być pierwszym etapem rozpoznania czy miód jest naturalny.

2. Sztuczka z zapałkami: Miód jest łatwopalny, więc ta sztuczka zdecydowanie pomoże ci wykryć sztuczny miód. Zanurz suchą zapałkę w miodzie. Jeśli po wyjęciu z łatwością uda ci się ją rozpalić, oznacza to, że miód jest prawdziwy. Ponadto płomień będzie nadal spalać miód. W przypadku miodu sztucznego zapałka się nie zapali, ponieważ jednym z podstawowych zabiegów stosowanych przez fabryki, które ma zwiększyć zyski, jest dodawanie do miodu płynów.

3. Test kciuka: Połóż odrobinę miodu na kciuku, a jeśli się rozleje lub zacznie kapać, znaczy to, że jest fałszywy. W przypadku kiedy miód jest naturalny, powinien zachować swoją teksturę.

4. Test wody: Dodaj łyżkę miodu do szklanki wody. Jeśli miód z łatwością rozpuszcza się w wodzie oznacza to, że nie jest czysty. Z kolei miód naturalny opadnie na dno szklanki.

5. Test octu jabłkowego: Dodaj do miodu 2-3 krople octu, niewielką ilość wody
i zamieszaj. Jeśli zauważysz pianę, oznacza to, że twój miód jest fałszywy. Jeśli znasz i praktykujesz te triki na rozpoznawanie miodu, prawdopodobnie już nigdy nie dasz się oszukać. Teraz już wiesz jak wybrać czysty i naturalny miód. Ważne jest, by unikać fałszywego miodu głównie ze względów zdrowotnych, ponieważ miody syntetyczne bardzo szybko się wchłaniają i mogą powodować w naszym organizmie wiele poważnych skutków ubocznych.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura