jak pozbyć się odcisków naturalnymi sposobami, jak usunąć odcisk z korzeniem, jak usunąć odcisk z korzeniem na palcu.mp4

7 Najlepszych Sposobów Aby Pozbyć Się Odcisków

7 sposobów na pozbycie się odcisków 

jak pozbyć się odcisków

1. Cytryna Kwas cytrynowy zawarty w cytrynie zmiękcza twardą skórę wokół odcisku, który w efekcie odpada. Jako że cytryny mają wysoki poziom kwasowości, są najlepszymi naturalnymi dostawcami kwasu dla zdrowia. Kwas cytrynowy jest środkiem zmiękczającym, który przenika martwą skórę i ją zmiękcza. Przy regularnym stosowaniu, warstwa po warstwie kwas przeniknie przez skórę zmiękczając ją i doprowadzając do odpadnięcia. By zastosować tę metodę przez kilka minut pocieraj odcisk przy pomocy szmatki lub wacika nasączonego sokiem cytrynowym i zostaw do wyschnięcia. Dla szybkich i trwałych efektów powtarzaj procedurę trzy razy dziennie.

jak pozbyć się odcisków (4)

2. Ananas – Oprócz tego, że ananas jest smaczny i zdrowy, ten niezwykły owoc posiada jeszcze jedną niezwykłą właściwość. Doskonale radzi sobie z odciskami. Prawdopodobnie jest tak, ponieważ ananasy są bogate w enzymy, które rozpuszczają proteiny. Ta właściwość znacznie pomaga w zmiękczaniu odcisków i usuwaniu ich ze stóp. Przyłóż kawałek ananasa do odcisku, owiń i zostaw na noc. Powtórz 3-4 razy i odcisk powinien samoistnie odpaść. Dla lepszego efektu należy jednak codziennie rano złuszczać skórę wokół odcisku. Czynność należy powtarzać każdego dnia dopóki nie osiągniemy pożądanego efektu.

jak pozbyć się odcisków (5)

3. Cebula – Cebule mają bardzo silne właściwości antybakteryjne co czyni je jednymi z najbardziej skutecznych w walce z odciskami domowymi sposobami. Co więcej, nie tylko może pomóc nam pozbyć się odcisku ale też odkazi zainfekowane miejsce. Zabandażuj plaster cebuli w miejscu odcisku, zostaw na noc. Każdego poranka odsącz bandaż. Konsekwetnie każdego wieczoru powtarzaj czynność. Powinieneś zauważyć wyniki w ciągu tygodnia.

jak pozbyć się odcisków (3)

4: Kurkuma – Kurkuma to dobrze znana hinduska przyprawa, ktorej używa sie w Indiach głównie do gotowania, ale znana jest rownież jako środek antybakteryjny, który stosowany na ranę nie tylko złagodzi ból, ale też przyspieszy proces gojenia się odcisków. Ayurveda używa kurkumy w leczeniu wielu schorzeń. To właśnie z ajurwedyjskich metod pochodzi przepis na pastę kurkuminowo-musztardową, która leczy odciski. Zrób gęstą pastę z kurkumy i musztardy. Nałóż na odcisk i pozostaw do wyschnięcia. Powinieneś zauważyć zmniejszenie się w ciągu trzech dni.

5: PIECZENIE SODA – Soda oczyszczona jest znana z wielu korzyści dla gospodarstw domowych i gotowania. Kluczem do jej oczyszczania w przypadku kwaśnej refluksu jest składnik wodorowęglan sodu. Najpierw napełnij miskę ciepłą wodą i dodaj 2 lub 3 łyżki stołowe sody oczyszczonej do wody i moczyć wodę przez około 20 do 30 minut. Weź stopy i delikatnie pocierać pumeksem na kukurydzy. Ponownie spłucz, osusz stopy i nawilż stopy olejem rycynowym lub balsamem. Powtarzaj to codziennie, aby pozbyć się odcisków na palcach.

6: PUMEKS KAMIEŃ – Co to jest pumeks? Jest to lekki, szary kamień, który jest bardzo szorstki i porowaty. Działa na martwą skórę. Można go znaleźć w większości suermarketów i sklepów piękności. Najpierw namocz stopę, aby zmiękczyć twardą skórę. Następnie, używając lekkiego nacisku, pocierać mokry pumeks w tę iz powrotem przez kukurydzę. Zatrzymaj się co kilka minut, aby zmyć martwą skórę i powtarzaj, aż będzie gładka.

jak pozbyć się odcisków (2)

7: OLEJ TURPENTYNY Olejek terpentynowy jest silnym środkiem antyseptycznym, który może pomóc w leczeniu odcisków. Olej szybko wnika w skórę, dzięki czemu czas gojenia może być szybszy. Aby użyć tego środka, stwórz codzienną rutynę. Po przetarciu lodu, zastosuj olej terpentynowy, masując go do i wokół odcisków. Owinąć obszar bandażem i pozostawić na noc.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura