6 minut, które zmienią Twoje życie.

jak pozbyć się odcisków naturalnymi sposobami, jak usunąć odcisk z korzeniem, jak usunąć odcisk z korzeniem na palcu.mp4

7 Najlepszych Sposobów Aby Pozbyć Się Odcisków

7 sposobów na pozbycie się odcisków 

1. Cytryna – Kwas cytrynowy zawarty w cytrynie zmiękcza twardą skórę wokół odcisku, który w efekcie odpada. Jako że cytryny mają wysoki poziom kwasowości, są najlepszymi naturalnymi dostawcami kwasu dla zdrowia. Kwas cytrynowy jest środkiem zmiękczającym, który przenika martwą skórę i ją zmiękcza. Przy regularnym stosowaniu, warstwa po warstwie kwas przeniknie przez skórę zmiękczając ją i doprowadzając do odpadnięcia. By zastosować tę metodę przez kilka minut pocieraj odcisk przy pomocy szmatki lub wacika nasączonego sokiem cytrynowym i zostaw do wyschnięcia. Dla szybkich i trwałych efektów powtarzaj procedurę trzy razy dziennie.

2. Ananas – Oprócz tego, że ananas jest smaczny i zdrowy, ten niezwykły owoc posiada jeszcze jedną niezwykłą właściwość. Doskonale radzi sobie z odciskami. Prawdopodobnie jest tak, ponieważ ananasy są bogate w enzymy, które rozpuszczają proteiny. Ta właściwość znacznie pomaga w zmiękczaniu odcisków i usuwaniu ich ze stóp. Przyłóż kawałek ananasa do odcisku, owiń i zostaw na noc. Powtórz 3-4 razy i odcisk powinien samoistnie odpaść. Dla lepszego efektu należy jednak codziennie rano złuszczać skórę wokół odcisku. Czynność należy powtarzać każdego dnia dopóki nie osiągniemy pożądanego efektu.

3. Cebula – Cebule mają bardzo silne właściwości antybakteryjne co czyni je jednymi z najbardziej skutecznych w walce z odciskami domowymi sposobami. Co więcej, nie tylko może pomóc nam pozbyć się odcisku ale też odkazi zainfekowane miejsce. Zabandażuj plaster cebuli w miejscu odcisku, zostaw na noc. Każdego poranka odsącz bandaż. Konsekwetnie każdego wieczoru powtarzaj czynność. Powinieneś zauważyć wyniki w ciągu tygodnia.

4: Kurkuma – Kurkuma to dobrze znana hinduska przyprawa, ktorej używa sie w Indiach głównie do gotowania, ale znana jest rownież jako środek antybakteryjny, który stosowany na ranę nie tylko złagodzi ból, ale też przyspieszy proces gojenia się odcisków. Ayurveda używa kurkumy w leczeniu wielu schorzeń. To właśnie z ajurwedyjskich metod pochodzi przepis na pastę kurkuminowo-musztardową, która leczy odciski. Zrób gęstą pastę z kurkumy i musztardy. Nałóż na odcisk i pozostaw do wyschnięcia. Powinieneś zauważyć zmniejszenie się w ciągu trzech dni.

5: PIECZENIE SODA – Soda oczyszczona jest znana z wielu korzyści dla gospodarstw domowych i gotowania. Kluczem do jej oczyszczania w przypadku kwaśnej refluksu jest składnik wodorowęglan sodu. Najpierw napełnij miskę ciepłą wodą i dodaj 2 lub 3 łyżki stołowe sody oczyszczonej do wody i moczyć wodę przez około 20 do 30 minut. Weź stopy i delikatnie pocierać pumeksem na kukurydzy. Ponownie spłucz, osusz stopy i nawilż stopy olejem rycynowym lub balsamem. Powtarzaj to codziennie, aby pozbyć się odcisków na palcach.

6: PUMEKS KAMIEŃ – Co to jest pumeks? Jest to lekki, szary kamień, który jest bardzo szorstki i porowaty. Działa na martwą skórę. Można go znaleźć w większości suermarketów i sklepów piękności. Najpierw namocz stopę, aby zmiękczyć twardą skórę. Następnie, używając lekkiego nacisku, pocierać mokry pumeks w tę iz powrotem przez kukurydzę. Zatrzymaj się co kilka minut, aby zmyć martwą skórę i powtarzaj, aż będzie gładka.

7: OLEJ TURPENTYNY Olejek terpentynowy jest silnym środkiem antyseptycznym, który może pomóc w leczeniu odcisków. Olej szybko wnika w skórę, dzięki czemu czas gojenia może być szybszy. Aby użyć tego środka, stwórz codzienną rutynę. Po przetarciu lodu, zastosuj olej terpentynowy, masując go do i wokół odcisków. Owinąć obszar bandażem i pozostawić na noc

photo by:

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0