jak poprawić krążenie krwi (2)

Jak Poprawić Krążenie Krwi Naturalnie!

Na co dzień nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę jak ważna dla naszego funkcjonowania i komfortu jest prawidłowa cyrkulacja krwi.

Krew płynąca w naszych żyłach wykonuje fantastyczną robotę transportowania składników odżywczych i tlenu do każdej części naszego organizmu. Dlatego też jeśli masz problem z układem krążenia, może to również wpłynąć na ogólny stan twojego zdrowia.

Złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia, choroby serca, problemy z tarczycą, stres i depresja to tylko niektóre z czynników, które przyczyniają się do rozwoju problemów z układem krążenia.

Na szczęście niezbyt trudno zorientować się że coś jest z naszym krążeniem nie halo. Symptomy są bardzo łatwe do wykrycia, ponieważ objawy są łatwe do zauważenia. Są to pękające żyłki, zatrzymywanie się wody w organizmie, chroniczne zmęczenie.

W dzisiejszym filmie opowiem Wam jak przygotować 3 herbaty, które stymulują krążenie i zapobiegają pojawiającym się problemom:

1. Herbata z kory białej wierzby

Kora białej wierzby znana jest jako „naturalną aspiryna” głównie ze względu na jej właściwości antykoagulacyjne i zdolność do poprawy przepływu krwi. Jej regularne spożywanie pomaga regulować przepływ krwi i chroni przed chorobami serca takimi jak zawały, udary i żylaki.

Oto składniki herbaty:

  • 1 łyżka białej kory wierzby;
  • 1 szklanka wody

Instrukcje:

Umieść korę w filiżance wrzącej wody i pozostaw ją na 10 do 15 minut. Pij taką herbatkę raz dziennie lub co 2, 3 dni.

2. Herbata ze skrzypu polnego

Herbata ze skrzypu zapobiega odkładaniu się blaszek miażdżycowych i gromadzeniu się lipidów takich jak cholesterol czy trójglicerydy. Jej spożywanie znacznie redukuje problemy z krążeniem i zapobiega żylakom.

Oto składniki:

  • 2 łyżki skrzypu;
  • 1 litr wody

Instrukcje:

Zagotuj litr wody, a gdy już się zagotuje, wlej ją do słoika ze skrzypem. Pozwól herbacie zaparzyć się przez 5 do 10 minut, odcedź i pij. Najlepiej jest pić 1 lub 2 filiżanki dziennie. Każdego dnia przez około miesiąc.

3. Herbata imbirowa

Właściwości przeciwzapalne i antykoagulacyjne imbiru pomagają utrzymać zdrowie naszych żył i zapobiegać problemom układu krążenia. Herbata imbirowa działa niejako jak tonik, który chroni ściany tętnic przed gromadzeniem się lipidów.

Składniki:

  • 2 kawałki świeżego imbiru;
  • 1 szklanka wody;
  • Miód i cytryna (opcjonalnie).

Instrukcje:

Włóż kawałki imbiru do kubka wrzącej wody i pozostaw do zaparzenia na 10 minut.

Zanim wypijesz herbatę, jak nieco przestygnie i przestanie dymić możesz dodać do niej miód i cytrynę, po to aby smakowała trochę lepiej. Pij do 3 filiżanek dziennie przez co najmniej 2 tygodnie.

Jeśli obecnie bierzesz jakieś lekarstwa lub masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, przed zastosowaniem jakiejkolwiek kuracji herbacianej skonsultuj się z lekarzem.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura