herbata mietowa, mięta na co, rodzaje mięty, miętowa herbata, napar z mięty, mięta właściwości lecznicze, właściwości pokrzywy, picie mięty,

Czy Znasz Niesamowite Właściwości Tej Rośliny? Znajdziesz Ją Na Łące | Mięta

Natura jest nieskończenie wspaniała. Potężniejsza niż możemy pojąć i piękniejsza niż cokolwiek innego na świecie.

Pomimo niezwykle rozwiniętej technologii, nadal jest mnóstwo tajemnic skrywanych przez naturę, których nadal nie udało nam się odkryć jak na przykład terapeutyczne działania każdej pojedynczej rośliny na świecie.

Najlepsze jest jednak to, że nawet te rośliny, które dobrze znamy są niezwykle silne i mogą stanowić idealne remedium na kilka różnych rodzajów chorób. Jednym z takich przykładów jest mięta polna, która może niesamowicie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Ze względu na właściwości lecznicze i zapach działa nieco jak Vicks Vapo-Rub, w Polsce podobnym do niego produktem jest Rub-Arom czyli maść rozgrzewająca.

herbata mietowa (2)

Miętę polną bardzo łatwo jest wyhodować zarówno na parapecie jak i w ogrodzie. Mięta ma jest idealna na problemy trawienne, objawy przeziębienia i grypy, ale też ma ona działanie uspokajające, a więc pomaga nam się odstresować i łagodzić stany lękowe. Aby skorzystać z właściwości mięty musisz zaparzyć z niej herbatę. Następnie wlać ją do miski, przykryć głowę ręcznikiem i pochyl się nad nią miarowo wdychając opary. Dzięki takiej inhalacji przeczyścisz sobie drogi oddechowe i poprawi się twoje zdrowie ogólne. Można jej również używać jako okład na rany, opuchnięcia itd.

Dziś opowiem Wam o 5 największych zaletach mięty polnej.

1. Leczy przeziębienie

Włóż do kubka kilka liści mięty i zalej gorącą wodą. Jak woda trochę przestygnie dodaj 1 łyżkę cytryny i odrobinę miodu. Wymieszaj wszystko razem i wypij zanim herbata całkiem wystygnie aby pozbyć się flegmy i szybciej wyleczyć Twoje przeziębienie.

herbata mietowa (3)

2. Pomaga na zatoki

Zagotuj litr wody, dodaj do niej 6 liści mięty i nieco tymianku. Mieszaj przez 5 minut po czym przelej do miski i wdychaj opary tak jak w poprzednim przepisie, dość szczelnie zakrywając głowę ręcznikiem. Możesz również pić płyn na gorąco lub na zimno.

3. Zmniejsza objawy astmy

Do 200 mililitrów alkoholu etylowego wlanego do słoika wrzuć 8 liści mięty i przechowuj przez tydzień w chłodnym miejscu. Następnie używaj płynu jak maści i nacieraj nim klatkę piersiową.

4. Leczy bóle uszu

Zmiażdż liście mięty i wymieszaj z jedną łyżeczką oliwy z oliwek i przechowuj przez tydzień w chłodnym miejscu. Następnie zakraplaj kilka kropel do uszu – to powinno zmniejszyć ból.

herbata mietowa

5. Pomaga oczyścić klatkę piersiową.

Umieść około 12 liści mięty w ciemnej butelce, w której znajduje się alkohol. Przechowuj przez tydzień w ciemnym i chłodnym miejscu. Po tygodniu, aby pozbyć się flegmy i bólów klatki piersiowej nacieraj się w tych miejscach miksturą. Możesz również rozpylić miksturę w domu, to również powinno pomóc złagodzić objawy.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 
Projekt Natura