gradówka leczenie naturalne, jęczmień leczenie,jęczmień na powiece,jęczmień w oku,jęczmień oko,jęczmień,jęczmień na oku

Jak Wyleczyć Jęczmień – 4 Skuteczne Środki Zaradcze

Jęczmień to grudkowy ropień jednego lub kilku gruczołów, który znajduje ujście na brzegach naszych rzęs.

gradówka leczenie naturalne

W wyniku stanu zapalnego, które może być spowodowane infekcją bakteryjną na powierzchni twoich rzęs, staje się czerwony i bolesny. Jęczmienie nie są zakaźne i na szczęście możemy leczyć je domowymi sposobami. Dziś pokażemy Wam cztery ciekawe sposoby na to, jak wyleczyć jęczmień. Oto przepis:

Składniki:
1 mały kawałek gazy
szklanka wody
1 łyżeczka rumianku

Instrukcje: Zaparz rumianek, najlepiej zasuszone liście. Zalej je gorącą wodą. Po zaparzeniu odcedź i pozostaw do ochłodzenia. Zanurz gazę w herbacie i przyciśnij wacik do oka. Trzymaj tak długo, aż wacik ostygnie. Wtedy zanurz kolejny wacik. Powtarzaj procedurę przez przynajmniej 30 minut dwa razy dziennie.

Przepis numer 2

Wszystko czego będziesz potrzebować to kawałek ogórka. Po prostu pokrój go w cienkie plasterki i połóż na zainfekowanym oku. Zostaw na co najmniej 20 minut. Ogórek ma działanie przeciwzapalne i niemal natychmiast złagodzi podrażnienie. Jest bogaty w witaminy K, C, B1, potas i brom, które pomagają w leczeniu jęczmieni.

Przepis 3

Napar z liści guawy to kolejny świetny sposób na jęczmienie. Zaparz liście, zanurz szmatkę, nałóż na jęczmień. Powtarzaj procedurę 3 razy dziennie, aż ropnie znikną. Tylko skąd je w Polsce wziąć?

gradówka leczenie naturalne 1

Przepis numer 4

Nałóż na jęczmień plaster z surowego ziemniaka lub zblenduj go z niewielką ilością wody. Możesz go też po prostu rozdusić. Ziemniaki działają jak środek przeciwzapalny, więc powinny zredukować obrzęk i załagodzić ból. Zawsze pamiętaj, by kiedykolwiek przed dotykaniem oczu, dokładnie myć ręce.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura