domowy środek dezynfekujący min

Domowy Środek Dezynfekujący z 2 Składników (Masz Je W Domu)

Wielokrotnie wspominałam już w poprzednich filmikach o tym, jak szkodliwe mogą być dla naszego zdrowia komercyjne, powszechnie używane produkty chemiczne. Niestety lwia część środków czyszczących jest wykonana z niebezpiecznych chemikaliów, które mogą
powodować u nas problemy z oddychaniem, podrażnienia skóry i zanieczyszczać powietrze w naszym w domu.

domowy środek dezynfekujący

Jeśli podejmiesz decyzję, że chcesz zmienić swoje nawyki i postanowisz samodzielnie domowymi sposobami i tanim kosztem przygotować naturalny środek dezynfekujący znacznie obniżysz ryzyko narażenia się na działanie szkodliwych chemikaliów, a twój dom utrzymasz w czystości. W dzisiejszym filmie opowiem Ci jak stworzyć naturalny domowy środek dezynfekujący za pomocą skórki od cytryny.

Zastosowań tego środka jest wiele, możesz go użyć do czyszczenia domu, czyszczenia podłogi, toalet, dezynfekcji powierzchni, a przy okazji odświeżyć zapach pomieszczenia, ponieważ środek ten naprawdę ładnie pachnie! Jak już wspomniałam do jego przygotowania będziemy potrzebować skórki cytryn, dlatego warto zachowywać je, kiedy dodajesz cytrynę do wody itd. Przepis ten również świetnie się sprawdzi jeśli do jego wykonania użyjesz skórki pomarańczy lub mandarynki. To naprawdę nic trudnego, a rezultat jest doskonały. Jestem przekonana, że spodoba Ci się idea naturalnie czystego i dobrze pachnącego domu.

domowy środek dezynfekujący 2

A oto składniki:
Skórka z 4 cytryn;
300 mililitrów wody (1 ¼ szklanki);
3 łyżki alkoholu.

Instrukcje:
Obierz cytryny, wyciśnij z nich sok i go zachowaj. Skórki zalej wodą i szczelnie zamknij w słoiku. Pozostaw skórki na 3 dni, a następnie blenduj je z wodą przez około 5 minut. Jeśli to konieczne, odcedź mieszaninę. Następnie dodaj alkohol i dobrze wymieszaj. Przed użyciem środka ważne jest, by dobrze go wstrząsnąć.

Teraz twój naturalny środek dezynfekujący jest gotowy. To naprawdę praktyczne i łatwe do wykonania, prawda? Jeśli znałeś lub znałaś ten przepis już wcześniej opowiedz o swoich doświadczeniach w komentarzach. Jeśli nie stosowałeś wcześniej podobnych metod daj znać czy spróbujesz i opowiedz o wrażeniach. Uważam, że warto korzystać ze wszystkich wspaniałych zalet cytryn, których te świetne owoce mają nam do zaoferowania.

Wielokrotnie wspominałam już w poprzednich filmikach o tym, jak szkodliwe mogą być dla naszego zdrowia komercyjne, powszechnie używane produkty chemiczne. Niestety lwia część środków czyszczących jest wykonana z niebezpiecznych chemikaliów, które mogą
powodować u nas problemy z oddychaniem, podrażnienia skóry i zanieczyszczać powietrze w naszym w domu. Jeśli podejmiesz decyzję, że chcesz zmienić swoje nawyki i postanowisz samodzielnie domowymi sposobami i tanim kosztem przygotować naturalny środek dezynfekujący znacznie obniżysz ryzyko narażenia się na działanie szkodliwych chemikaliów, a twój dom utrzymasz w czystości.

domowy środek dezynfekujący 4

W dzisiejszym filmie opowiem Ci jak stworzyć naturalny domowy środek dezynfekujący za pomocą skórki od cytryny. Zastosowań tego środka jest wiele, możesz go użyć do czyszczenia domu, czyszczenia podłogi, toalet, dezynfekcji powierzchni, a przy okazji odświeżyć zapach pomieszczenia, ponieważ środek ten naprawdę ładnie pachnie! Jak już wspomniałam do jego przygotowania będziemy potrzebować skórki cytryn, dlatego warto zachowywać je, kiedy dodajesz cytrynę do wody itd. Przepis ten również świetnie się sprawdzi jeśli do jego wykonania użyjesz skórki pomarańczy lub mandarynki. To naprawdę nic trudnego, a rezultat jest doskonały. Jestem przekonana, że spodoba Ci się idea naturalnie czystego i dobrze pachnącego domu.

A oto składniki:
Skórka z 4 cytryn;
300 mililitrów wody (1 ¼ szklanki);
3 łyżki alkoholu.

Instrukcje:
Obierz cytryny, wyciśnij z nich sok i go zachowaj. Skórki zalej wodą i szczelnie zamknij w słoiku. Pozostaw skórki na 3 dni, a następnie blenduj je z wodą przez około 5 minut. Jeśli to konieczne, odcedź mieszaninę. Następnie dodaj alkohol i dobrze wymieszaj. Przed użyciem środka ważne jest, by dobrze go wstrząsnąć. Teraz twój naturalny środek dezynfekujący jest gotowy. To naprawdę praktyczne i łatwe do wykonania, prawda? Jeśli znałeś lub znałaś ten przepis już wcześniej opowiedz o swoich doświadczeniach w komentarzach. Jeśli nie stosowałeś wcześniej podobnych metod daj znać czy spróbujesz i opowiedz o wrażeniach. Uważam, że warto korzystać ze wszystkich wspaniałych zalet cytryn, których te świetne owoce mają nam do zaoferowania.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura